Wysyłka w 24h
Sprawdź dostępność w sklepach
Liczba sztuk:
1 szt.Wysyłka w 24h
Sprawdź dostępność w sklepach
Testy diagnostyczne LabHome to testy, które umożliwiają wczesne rozpoznanie bądź wykluczenie wielu częstych chorób w jak najkrótszym czasie, zapewniając komfort badania - samodzielnie i bez wychodzenia z domu. Dodatkowo Testy LabHome pozwalają na ocenę stanu fizjologicznego narządów, diagnostykę hormonów czy wykrycie problemów z płodnością.
LabHome POLY-Check jest szybkim, wysoce specyficznym testem immunologicznym, który można wykonać bez konieczności stosowania diety. Zmiany w obrębie układu pokarmowego są często połączone z krwawieniami do światła przewodu. Nawet niewidoczną makroskopowo ilość krwi można wykryć za pomocą testu POLY-Check.
Wskazania:
Obecność krwi w kale może sugerować różne zaburzenia układu pokarmowego. Wśród chorób związanych z dolegliwościami gastrologicznymi są m.in. polipy, stany zapalne jelit, przetoki oraz rak jelita grubego. Badanie krwi utajonej, niewidocznej makroskopowo w kale pozwala na identyfikację często rozwijających się bezobjawowo schorzeń i stanów chorobowych. Zaleca się profilaktyczne badanie krwi utajonej w kale u osób po 45 roku życia, przynajmniej raz w roku.
Sposób użycia:
Procedura testowa zawsze rozpoczyna się od dobrego przygotowania. Umieść zawartość pudełka na czystej, suchej i płaskiej powierzchni (np. na stole), a następnie:
1. Dokładnie umyj ręce mydłem, opłucz pod bieżącą czystą wodą i osusz.
2. Rozerwij aluminiową torebkę wzdłuż krawędzi, a następnie wyjmij płytkę testową oraz plastikową pipetę. Połóż je na płaskiej powierzchni w zasięgu ręki. Wyrzuć saszetkę z pochłaniaczem wilgoci.
3. Przygotuj nakłuwacz. Przekręć szarą nakrętkę, aż poczujesz, że oddziela się od nakłuwacza - nie ciągnij. Kontynuuj przekręcanie (2-3 obroty), zdejmij i wyrzuć nakrętkę. Nie dotykaj przycisku uwalniającego.
4. Zdezynfekuj opuszek wybranego palca dłoni i pomasuj 10-15 sekund w kierunku opuszka palca, aby zwiększyć ukrwienie.
5. Dociśnij mocno nakłuwacz do bocznej strony zdezynfekowanego opuszka palca i naciśnij przycisk wysuwający lancet.
6. Końcówka nakłuwacza schowa się automatycznie zapewniając bezpieczeństwo po jego użyciu.
7. Delikatnie masuj nakłuty opuszek palca, aby uzyskać krople krwi.
8. Nie uciskając pipety, zbliż jej końcówkę do kropli krwi. Krew migruje przez kapilarę, aż do linii wyznaczonej na pipecie. Za pomocą masażu możesz uzyskać kolejną kroplę krwi, jeżeli linia na
pipecie nie została osiągnięta. W miarę możliwości należy unikać wciągania do pipety pęcherzyków powietrza.
9. Przenieś pobraną krew do dołka próbkowego płytki testowej poprzez ściśnięcie końcówki pipety.
10. Poczekaj 30-40 sekund, aż cała krew znajdzie się w dołku próbkowym.
11. Odkręć niebieską nakrętkę i dodaj 4 krople diluentu do dołka próbkowego (w przerwach 2-3 sek. pomiędzy każdą kroplą). Trzymaj diluent pionowo.
12. Odczytaj wynik testu po upływie 10 minut. Nie interpretuj wyniku testu po upływie 15 minut
Uwagi:
Jak stwierdzono, polipy we wczesnym stadium choroby nie krwawią w sposób ciągły, lecz incydentalny. Dlatego, aby zwiększyć prawdopodobieństwo wykrycia krwi utajonej, należy pobierać kał przez trzy kolejne dni.
Producent:
Rue de l’Expansion – ZAT du Londeau –
Cerisé – B.P. 181 – 61006 ALENCON
Cedex, Francja
Dystrybutor:
ZBADAJSIE SP. Z O.O.
ul. Kamila Cypriana Norwida 1/2
48-300 Nysa