zaskórniki na nosie jak się pozbyć

Zaskórniki na nosie - jak się ich pozbyć? Domowe sposoby i najlepsze kosmetyki

Szpecące zaskórniki na nosie to utrapienie wielu osób. Mogą pojawić się w każdym wieku i przy każdym typie cery. Jak zminimalizować ich widoczność? Czy są na to domowe sposoby? Które kosmetyki pomogą w szybkim pozbyciu się zaskórników?

Zaskórniki (potocznie nazywane wągrami) najczęściej powstają na nosie oraz w okolicy strefy T (czoło, nos, broda). Zaskórniki możemy podzielić na dwa rodzaje: zamknięte, czyli białe oraz otwarte, czyli czarne. Jeśli chcemy pozbyć się zaskórników, warto zastosować domowe sposoby likwidacji wągrów oraz wprowadzić do pielęgnacji odpowiednie kosmetyki.

Przyczyny powstawania zaskórników

Najczęstszą przyczyną powstawania zaskórników na naszej twarzy są problemy hormonalne. Zaskórniki powstają z powodu nadmiernej produkcji sebum i zatykania gruczołów łojowych. Problem ten dotyczy każdego typu skóry. Najczęściej jednak pojawia się u osób z cerą tłustą lub mieszaną. Zaskórniki tworzą się również w wyniku nieodpowiedniego oczyszczania skóry. Negatywnie na cerę wpływają też źle dobrane kosmetyki. Szczególnie jeśli uniemożliwiają skórze oddychanie i naturalne oczyszczanie się.

Częstym sposobem pozbycia się zaskórników na nosie jest ich wyciskanie wągrów w domu. To duży błąd. Takie działanie może łatwo doprowadzić do zainfekowania skóry oraz rozniesienia zakażenia po całej twarzy. Poza tym, aby uniknąć wągrów należy wystrzegać się:

  • tłustych kremów do twarzy, które powodują zatykanie porów,
  • ciężkich i kryjących podkładów do twarzy 
  • spania w makijażu. 

Jak oczyszczać twarz, aby uniknąć zaskórników?

Przede wszystkim należy dokładnie oczyszczać twarz rano i wieczorem używając delikatnych środków myjących. Po każdym wysiłku fizycznym, a także po podróży warto dokładnie umyć twarz, by pozbyć się zanieczyszczeń. Często pojawiają się one bowiem podczas przebywania w zamkniętej przestrzeni. Pamiętaj o toniku do twarzy. Tonik pielęgnuje delikatną skórę twarzy, szczególnie koło nosa, czyli miejsce częstego powstawania zaskórników. Tonik warto stosować po każdym umyciu. Dzięki temu przywrócimy skórze właściwe pH. Dodatkowo raz w tygodniu dobrze jest zrobić peeling enzymatyczny. Peeling złuszcza zalegającą masę martwych komórek naskórka i oczyszcza ujścia gruczołów łojowych z zaskórników.

 

Walka z zaskórnikami nie jest łatwa i wymaga systematyczności w odpowiedniej pielęgnacji cery. Kluczowe jest dokładne oczyszczanie skóry rano i wieczorem oraz stosowanie kosmetyków, które regulują pracę gruczołów łojowych, zmniejszają nadmierne rogowacenie, działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Nie należy również zapominać o odpowiednim nawilżeniu i odżywianiu skóry. Warto także zasięgnąć opinii specjalisty, który dobierze odpowiednie produkty 

- radzi kosmetolog, Martyna Radziejewska. 

Najlepsze kosmetyki na zaskórniki 

Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele kosmetyków ułatwiających usuwanie zaskórników z nosa. W swoim składzie powinny posiadać, m.in. glinkę, kwas salicylowy lub azelainowy, aktywny węgiel oraz niacynamid.

Dobry kosmetyk na wągry to np. koncentrat przeciw doskonałościom cery Avène Cleanance Comedomed. Redukuje pryszcze, zaskórniki oraz inne zmiany trądzikowe. Dodatkowo zmniejsza ryzyko ich ponownego pojawienia się. 

W walce z zaskórnikami na nosie pomoże też żel oczyszczający Cetaphil. Oczyszcza skórę i utrzymuje jej prawidłowe pH. Dodatkowo działa na rozszerzone pory i wągry. Jest odpowiedni do każdego typu cery.

W zapobieganiu powstawaniu zaskórników sprawdzi się także tonik Pharmaceris T Puri-Sebotonique, który dedykowany jest cerze tłustej i trądzikowej. Doskonale oczyszcza skórę i złuszcza martwy naskórek. 

Innym kosmetykiem, który redukuje wągry, jest enzymatyczny peeling na zaskórniki Tołpa Dermo Face Sebio. Delikatnie i stopniowo usuwa martwy naskórek, co pomaga zredukować zaskórniki otwarte i zamknięte. Dodatkowo wygładza powierzchnię skóry. Również przyspiesza redukcję blizn i przebarwień potrądzikowych. Działa antybakteryjnie. Krem przeznaczony jest przede wszystkim do skóry tłustej, trądzikowej i wrażliwej.

Dla młodej skóry warto zastosować pastę do twarzy w czarne kropki przeciwko zaskórnikom Ziaja Jeju. Oczyszcza, peelinguje i rewitalizuje. Dodatkowo zapewnia skórze miękkość, gładkość i odświeżenie. Również łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. To niedrogi kosmetyk, który naprawdę działa.

Dzięki tym kosmetykom pozbędziesz się zaskórników na nosie:

  1. 74,99 zł
    Cena promocyjna 77,99 zł Cena regularna 124,99 zł
    Najniższa cena:  70,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  2. Cena promocyjna 30,99 zł Cena regularna 45,99 zł
    Najniższa cena:  30,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  3. 17,99 zł
    Cena promocyjna 19,99 zł Cena regularna 29,99 zł
    Najniższa cena:  17,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Domowe sposoby na wągry

Z zaskórnikami można także walczyć za pomocą domowych sposobów, ale powtórzmy - NIGDY nie wolno ich wyciskać w domych warunkach. Skutkiem może być zaognienie problemów skórnych, a nie na tym nam przecież zależy.

Do popularnych (i skutecznych!) domowych sposobów na zaskórniki można zaliczyć:

  • Parówka - nachyl się nad miską gorącej wody w odległości około 30 cm, a na głowę nałóż ręcznik, aby storzyć "namiot" pomiędzy miską a twarzą. Parówka powinna trwać około 5 minut. Po tym czasie nałoż na twarz tonik lub ulubioną maseczkę. Parówka świetnie oczyści cerę z zaskórników i spotęguje działanie maski. 
  • Maseczka z jajka - wystarczy ubić białko, a powstałą piankę nałożyć na twarz. Białko działa ściągająco, dzięki czemu zwęży pory. Maseczka co prawda nie usunie wszystkich wągrów, ale regularnie stosowana będzie zapobiegać powstawaniu kolejnych. 
  • Żelatyna na zaskórniki - popularnym sposobem na walkę z zaskórnikami jest także maseczka z żelatyny. Wystarczy rozpuścić ją w wodzie, nałożyć na nos, a później zdjąć niczym maseczkę typu "peel-off". Dzięki takiej maseczce wągry usuniesz mechanicznie. Uwaga! Tego sposobu powinny unikać osoby posiadające wrażliwą cerę. 

Powered by RedCircle

Następny wpis
25 pomysłów na prezent świąteczny last-minute Czytaj więcej