TOP 5 olejków do włosów

TOP 5 olejków do włosów. Błyskawicznie wygładzają i odżywiają włosy

Produkt, w którym można się zakochać i od niego uzależnić. Olejki do włosów wykazują więcej niż tylko działanie pielęgnacyjne. Chronią przed urządzeniami termicznymi, promieniowaniem UV, chlorem i solą. Wygładzają i dodają włosom blasku. Które są godne polecenia i w jaki sposób je stosować?

Z olejkami do włosów jest jak z piciem dobrej kawy. Wystarczy raz spróbować i już nigdy nie chce się wracać do momentu, kiedy się ich nie znało i nie stosowało. Powód? Są kosmetykami, które uzupełniają pielęgnację domykając łuki włosa, chronią je podczas suszenia suszarką, stylizacji lokówką czy prostownicą, sprawdzają się także jako kropka nad „i” w modelowaniu włosów nakładane na końcówki. Można po nie sięgać na różnych etapach pielęgnacji i stylizacji włosów. Diametralnie zmieniają ich kondycję i wygląd. Natomiast należy poznać kilka zasad w jaki sposób je nakładać.

Jak stosować olejek do włosów?

Boisz się używać olejków do włosów ze względu na ewentualne działanie przetłuszczające lub obciążające fryzurę? Niepotrzebnie. Wcielając w życie tych kilka zasad, można korzystać z dobrodziejstwa olejków bez obaw. 

  • Olejek nakładaj na włosy zawsze dopiero po rozgrzaniu kilku jego kropli (nie więcej!) we wnętrzu dłoni to sprawi, że jego cząsteczki nie obkleją włosa, ale odżywią jego strukturę.
  • Jeśli masz włosy z tendencją do przetłuszczania się, cienkie lub delikatne, olejek aplikuj zawsze na końce i długości włosów. Omijaj nasadę włosów.
  • Po olejek sięgaj jak po ciąg dalszy zabiegu pielęgnacyjnego. Nakładaj go na wilgotne włosy, jeszcze przed użyciem suszarki.
  • Przy włosach puszących się, oprócz aplikacji olejków przed wysuszeniem, można dodatkowo nałożyć kilka kropli na suche końcówki włosów.
  • Włosy kręcone, fale, loki kochają olejki. Jak je stosować, żeby podkreślić skręt, ale nie obciążyć fryzury? Najlepiej po rozgrzaniu olejku we wnętrzu dłoni wgnieść go w loki. Będą miękkie i lśniące.

RADA EKSPERTA

Olejki do włosów mają szerokie zastosowanie od podstawowych właściwości pielęgnacyjnych, jak zmiękczanie, wygładzanie i regeneracja. Sprawdzają się także jako produkty do kondycjonowania włosów – zapobiegają ich puszeniu, chronią przed elektryzowaniem się. Mają bez wątpienia właściwości poprawiające wygląd fryzury tuż po zastosowaniu - zmniejszają puszenie się czy szorstkość. Olejków warto używać jako termoochrony przed stylizacją i zabezpieczeniem przed działaniem promieniowania słonecznego. Wiele zależy od tego, jakie konkretnie typy olejków zawierają produkty do włosów. Natomiast najczęściej stosuje się mieszanki kilku różnych: jojoba, makadamia, kokosowy czy arganowy. Przed aplikacją olejku na włosy, żeby zapobiec efektowi przeciążenia, należy je po pierwsze: nakładać na wilgotne włosy, po drugie: rozgrzać najpierw we wnętrzu dłoni, a po trzecie: rozprowadzić na końcówkach i długościach omijając nasady

- radzi kolorystka i stylistka fryzur, Iwona Bednarska.

Najlepsze serum do twarzy na zimę - ranking

Popularność olejków do włosów rośnie z sezonu na sezon. Latem warto znów po nie częściej sięgać ze względu na ich działanie ochronne. Wiele olejków stanowi naturalne filtry przeciwko UV, a część z nich jest wzbogacona dodatkową ochroną przeciwsłoneczną. Olejek nałożony na włosy przed wyjściem na plażę (można go nosić pod chustą, czapką czy turbanem), pływaniem w morzu czy basenie, działa jak tarcza ochronna przed działaniem słonej czy chlorowanej wody. Włosy dzięki temu nie są napuszone, a po ich umyciu – miękkie i lśniące.

Olejek do włosów sprawdzi się także w warunkach miejskich. Wgnieciony w końcówki jest doskonałym rozwiązaniem na „dzień bez suszarki” – zapobiega puszeniu się. A aplikowany przed stylizacją, dba o gładkość fryzury i fakt, że włosy się nie elektryzują. Które olejki wyjątkowo lubimy i polecamy?

Eliksir odbudowujący marki L’Oreal Paris Elseve jest genialnym produktem do codziennej stylizacji zniszczonych włosów. Ma regenerującą formułę, która pielęgnuje zniszczone włókna, wygładza strukturę włosów. Odżywia od nasady (jeśli nie ma problemu z przetłuszczaniem się włosów) aż po końce. Przywraca włosom blask. W jego składzie jest 6 olejków kwiatowych, które wespół nadają włosom aksamitną miękkość.

Odbudowujący olejek wygładzający włosy. Opatentowany składnik aktywny w nim zawarty regeneruje włosy na poziomie molekularnym. Wykrywa zarówno uszkodzenia chemiczne, termiczne jak i mechaniczne. Jego formuła zmniejsza puszenie się i zapobiega elektryzowaniu się włosów. Stanowi też ochronę przed promieniowaniem UV. Można ten produkt stosować jako termoochronę w czasie stylizacji włosów. Skraca czas suszenia. Przywraca włosom miękkość i ułatwia ich rozczesywanie. Nie pozostawia tłustej warstwy. Nie wymaga spłukiwania. Wystarczy nałożyć niewielką ilość na wilgotne lub suche włosy.

Olejek termoochronny w sprayu do włosów przesuszonych i nadwyrężonych. Włosy ulegają zniszczeniu i stają się porowate m.in. z powodu codziennego czesania, stylizacji, suszenia i układania. Olejek termoochronny ma w składzie kwas oleinowy i olej marula, które zapewniają odżywienie przesuszonym, porowatym włosom. Dzięki temu stają się bardziej elastyczne i lśniące. A także cudownie miękkie w dotyku.

Dwufazowy ochronny olejek do włosów – idealny na lato. Chroni przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: promieniowanie UV, sól morska czy chlor. Nawilża włosy i sprawia, że stają się lśniące. Można go stosować przed plażowaniem i kąpielami w morzu czy na basenie, albo w trakcie. Ma piękny egzotyczny zapach z nutami słodkiej pomarańczy, kwiatu tahitańskiej gardenii i wanilii. A także bardzo lekką, nietłustą konsystencję. Zawiera 2 filtry przeciwsłoneczne, olej kokosowy, który odżywia i regeneruje, olejek jojoba, który dodaje włosom sprężystości i blasku oraz pantenol, który wzmacnia i nawilża włosy. Ma fotostabilną formułę, która przyczynia się do poszanowania środowiska morskiego.

Olejek do włosów o nietłustej formule. W jego składzie są olejek z australijskich orzechów makadamia, olejek z nasion jojoby i olej z awokado. Odbudowuje, wygładza i nabłyszcza. Doskonały dla mocno zniszczonych włosów. 

Udostępnij:

Autor Maria Kowalczyk Zobacz profil
dziennikarka i redaktorka, zajmująca się od 19 lat pisaniem o urodzie i zdrowiu. Autorka bloga www.nostressbeauty.com oraz konta na instagramie @nostressbeauty . Pracowała w magazynach „Glamour", „Twój Styl", „Elle", prowadziła dział styl w „NaTemat.pl". Obecnie współpracuje m.in. z magazynem online „Vogue.pl" oraz „Wysokie Obcasy". Współautorka portalu www.kosmopedia.org, Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Następny wpis
Najlepsze bronzery do twarzy [RANKING] Czytaj więcej