kosmetyki na wypadanie włosów

TOP 5 kosmetyków na wypadanie włosów

Utrata gęstości włosów to sygnał, żeby zmienić pielęgnację i wzbogacić ją o kosmetyki zapobiegające ich wypadaniu. Na szczęście do wyboru są zarówno preparaty apteczne, z laboratoryjnie wybranymi składnikami, jak i te bliskie naturze. Co jeszcze warto wiedzieć?

Włosy niejednokrotnie wypadają okresowo, na co wpływ mają zarówno czynniki zewnętrzne, jak niewłaściwa stylizacja czy pielęgnacja jak i wewnętrzne – choroby, problemy hormonalne, stres. Wypadanie włosów może także pojawić się po przebyciu Covid-19. Niezależnie od przyczyn, które opisujemy poniżej, warto jest skonsultować problem u trychologa, przeprowadzić badania. A czekając na wyniki już zacząć działanie. Od czego? Od zmiany niewłaściwych nawyków.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów może mieć różne podłoże. Jakie?

1. Okresowe wypadanie włosów związane ze stresem, zmianą pory roku, przejściu lub zmiany diety.

2. Utrata gęstości włosów związana ze zmianami hormonalnymi (miesiączka, ciąża, karmienie, menopauza).

3. Łysienie androgenowe zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

4. Infekcje z bardzo wysokimi temperaturami ciała i zwiększoną potliwością osłabiającą mieszki włosowe.

5. Niewłaściwa stylizacja, zabiegi koloryzacji lub prostowania keratynowego włosów – niszczenie i osłabienie włosów mechaniczne lub chemiczne.

6. Nieodpowiednia pielęgnacja.

7. Szarpanie włosów szczotką lub grzebieniem.

8. Zła, uboga w składniki odżywcze dieta i styl życia bogaty w używki.

To oczywiście tylko niektóre przyczyny. Natomiast jeśli można któreś z nich wykluczyć, to pierwszy krok do sukcesu. Najważniejsze jest zauważenie problemu i zatrzymanie procesu nadmiernego wypadania włosów

RADA EKSPERTA

Na wizytę do trychologa powinniśmy udać się, jeżeli zauważymy wzmożone wypadanie włosów. Czyli kiedy zauważymy włosy na pościeli, ubraniu lub na szczotce czy grzebieniu. Przyjmuje się, że dziennie może wypaść nawet do 100 włosów. Jeśli tak jest włosów po prostu nie zauważymy.

Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, to przede wszystkim musisz znaleźć preparat, który nakłada się na skórę głowy po jej umyciu i nie spłukuje się go. Mogą być to np. lotiony w ampułkach lub sprayu. Preparat powinien zawierać substancje hamujące wypadanie włosów, witaminy, minerały takie jak: cynk, żelazo, magnez. Wyciągi z roślin i substancje odbudowujące uszkodzenia w cebulce włosa

- radzi trycholog, Agnieszka Trepka.

Nadmierne wypadanie włosów - charakterystyka

Utrata gęstości włosów może być odwracalna, pod warunkiem, że się ją w odpowiednim momencie zatrzyma. Co powinno nas niepokoić?

1. Utrata więcej niż 100 włosów dziennie.

2. Włosy leżące na poduszce, na podłodze, na wannie czy pod prysznicem – to znak, że jeśli wcześniej ich tak nie było, zaczęły mocniej wypadać.

3. Zakola na czole, przerzedzenie miejscowe włosów.

4. Swędzenie, szczypanie, nadmierne przesuszenie albo przetłuszczenie skóry głowy.

5. Ogromne ilości włosów pozostające na szczotce lub grzebieniu.

Wówczas oprócz zmiany nawyków i wprowadzenia pielęgnacji, warto się zgłosić do trychologa, który obejrzy skórę głowy, włosy i zleci odpowiednie badania. A w tzw. międzyczasie naprawdę warto zadbać o włosy holistycznie, zaczynając od zmiany pielęgnacji. 

Przeczytaj również: Jak nawilżyć suchą skórę głowy? Trycholog zdradza skuteczne sposoby

Kosmetyki przeciw wypadaniu włosów

Wypadanie włosów jest problemem wielowymiarowym i złożonym. A także zależnym od wielu czynników. Oprócz wspomnianej zbilansowanej diety, suplementacji i działaniu pielęgnacją lub stylizacją, które mogą zaostrzyć utratę włosów, niezbędne są preparaty, które działają na włosy stymulując ich wzrost poprzez pobudzenie mieszków. Jakie wybrać?

Te kosmetyki przeciwdziałają wypadaniu włosów:

Szampon Sesderma Seskavel sprawdza się w przypadku włosów osłabionych i przy okresowym wypadaniu włosów, które ma związek m.in. ze zmianą pór roku czy nadmiernym stresem. Chroni, nawilża, uspokaja i odświeża. Zawiera składniki, które hamują wypadanie włosów i stymulują ich wzrost.

Maska Biovax Włosy Słabe i Wypadające intensywnie regeneruje i chroni włosy. Zawiera biotynę, która wzmacnia włosy i je uodparnia na zniszczenie. Sok z aloesu o działaniu nawilżającym i przywracającym miękkość oraz połysk. Odżywczy ollej jojoba regeneruje włosy, a ekstrakt z henny ułatwia innym składnikom przenikanie do wnętrza włosa. Włosy po jej stosowaniu stopniowo wzmacniają się i regenerują.

Oprócz mycia, nawilżania i odżywienia nie bez znaczenia są też specjalne środki do wcierania w skórę głowy. Lotion do włosów wypadających i przerzedzających się Seboradin Przeciw Wypadaniu Włosów, działa ochronnie i naprawczo. Zawiera lucernę, która jest bogactwem fitoestrogenów. Zatrzymuje proces wypadania i pobudza odrost włosów oraz odbudowę ich budulca czyli keratyny. Wyciąg z drzewa oliwnego przedłuża zdolność mieszków włosowych do produkcji nowych włosów. A kompleks aminokwasowy witaminy H wzmacnia zakotwiczenie włosów w cebulce. Ekstrakt z drzewa cytrusowego stymuluje wzrost, a chmiel wzmacnia włosy.

Biovaxmed Aktywny Żel Stymulujący Odrastanie Włosów skutecznie wspomaga walkę z wypadaniem włosów. Zawiera unikalne połączenie składników, które aktywizują wzrost zdrowych włosów: Capilist (biodostępny krzem), który hamuje zesztywnienie włókien kolagenowych, które otaczają korzeń włosa, Alistin, czyli peptyd przeciwrodnikowy, Vitamina PP hamuje wypadanie włosów i poprawia kondycję skóry głowy.

Jeśli przemawiają do nas składniki bliskie naturze – w Super-Pharm można także znaleźć kosmetyki przeciw wypadaniu włosów z nimi w roli głównej. Ajurwedyjski tonik do włosów Orientana został stworzony do wzmocnienia włosów osłabionych. Odświeża skórę głowy, zapobiega przetłuszcaniu się, działa antybakteryjnie i stymuluje wzrost włosów. Zawiera indyjskie zioła: amlę, neem, gotu kolę, bhingraj, kozieradkę, aloes, lotos tygrysi i rozmaryn. Wespół działają przeciwzapalnie, stymulująco i intensyfikująco na wzrost włosów.

Udostępnij:

Autor Maria Kowalczyk Zobacz profil
dziennikarka i redaktorka, zajmująca się od 19 lat pisaniem o urodzie i zdrowiu. Autorka bloga www.nostressbeauty.com oraz konta na instagramie @nostressbeauty . Pracowała w magazynach „Glamour", „Twój Styl", „Elle", prowadziła dział styl w „NaTemat.pl". Obecnie współpracuje m.in. z magazynem online „Vogue.pl" oraz „Wysokie Obcasy". Współautorka portalu www.kosmopedia.org, Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Następny wpis
Kaszka na twarzy - jak się jej pozbyć? [RADY EKSPERTA] Czytaj więcej