Świąd skóry głowy to nie tylko drobny dyskomfort, ale sygnał, który może wskazywać na różne problemy zdrowotne lub nieodpowiednią pielęgnację. Ekspert Super-Pharm, trycholog Paulina Hanusz-Prętczyńska, poleca skuteczne metody łagodzenia tego uciążliwego problemu. Sprawdź, co przywróci ci codzienny komfort.
Świąd skóry głowy może być związany z czerwonymi plamami, stanami zapalnymi lub innymi zmianami skórnymi jak krosty.
Suchość skóry głowy, zaburzona bariera hydrolipidowa mogą powodować świąd, szczególnie gdy dochodzi do łuszczenia się skóry.
Jeśli dostrzegasz nadmierne przetłuszczanie i produkcję sebum, może być to powodem pojawiającego się świądu, a w późniejszym etapie innych problemów skórnych.
Często świąd skóry głowy może być wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji, nieodpowiednio dobranych produktów, takie jak szampony, odżywki, peelingi, wcierki czy stylizatory.
Zmiana rutyny mycia włosów, częste testowanie produktów, nieprawidłowa higiena pielęgnacji włosów - na przykład zbyt częste lub zbyt rzadkie mycie, spanie z mokrymi włosami, trzymanie włosów przez długi czas w turbanie - może wpływać na stan skóry głowy, powodując świąd.
W niektórych przypadkach świąd skóry głowy może być związany z zmianami sezonowymi, takimi jak zmiany temperatur zimą.
Dermatozy skórne czy też ogólne problemy z kondycją skóry głowy takie jak łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, atopowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca mogą być przyczyną świądu skóry głowy.
WSKAZÓWKA
WAŻNE
W przypadku występowania intensywnego świądu, zaczerwienienia, opuchlizny lub innych nieprawidłowości skórnych po farbowaniu włosów, zaleca się skonsultowanie się z dermatologiem lub alergologiem. Specjalista ten może zidentyfikować przyczynę problemu i zalecić odpowiednie leczenie lub alternatywne produkty, które będą mniej drażniące dla skóry.
Szampon o delikatnej formule przeznaczony dla skór skłonnych do suchości, podrażnień, śwądu czy AZS. Skład opiera się na Oleju Konopnym i Canola o wysokiej koncentracji kwasów Omega 3,6,9 o działaniu łagodzącym podrażnienia i wzmacniającym barierę ochronną naskórka.