Zaloguj się do klubu Super-Pharm
Podaj e-mail, aby dokończyć rejestrację
Potwierdź e-mail
Wygląda na to, że konto z tym adresem e-mail już istnieje, ale nie jest połączone z kontem Klubowicza Super-Pharm.
Na ten e-mail został wysłany kod weryfikacyjny.
Wpisz kod poniżej, a połączymy ten e-mail z Twoim kontem Klubowicza.
Załóż konto w klubie
Zmień hasło
Chcesz zmienić hasło?
Wpisz numer telefonu lub numer karty Klubowicza
Wyślemy SMS z kodem do zmiany hasła.
Wpisz Kod z SMS i nadaj nowe hasło
Retinol bije obecnie rekordy popularności, ale na horyzoncie pojawił się dla niego godny rywal, który coraz częściej wykorzystywany jest przez producentów kosmetyków. Mowa o retinalu, kolejnej pochodnej witaminy A. Czym obie substancje różnią się od siebie?
Retinal (retinaldehyd), podobnie jak retinol należy do grupy retinoidów. Jest to aktywna forma witaminy A, która znajduje się między retinolem a kwasem retinowym, co oznacza, że potrzebuje jednej przemiany w skórze do formy aktywnej (kwasu retinowego). Dzięki czemu działanie retinalu jest szybsze niż retinolu, który wymaga dwóch takich przekształceń.
Ten artykuł jest częścią katalogu SUPERTRENDY by Super-Pharm, w którym znajdziesz 15 najważniejszych trendów na jesień-zima 2023/2024. Katalog znajdziesz w naszych drogeriach stacjonarnych. Możesz obejrzeć go także w wersji elektronicznej TUTAJ.
OKIEM EKSPERTA
Retinal skutecznie reguluje proces odnowy komórkowej, hamuje transport melaniny, stymuluje syntezę białek (kolagenu i elastyny), wpływa na pracę gruczołów łojowych czy pomaga zmniejszyć widoczność przebarwień. W odróżnieniu do retinolu, kosmetyki z retinalem posiadają mniejsze ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Dzięki czemu retinal jest lepszym wyborem w przypadku skóry wrażliwej. Mimo wszystko, wprowadzając go do pielęgnacji należy zachować ostrożność: zaczynać od niskich stężeń, nawilżać skórę oraz chronić ją przed promieniowaniem UV
- wyjaśnia Martyna Radziejewska, kosmetolog.
.
Czy można powiedzieć, że retinal jest lepszy od retinolu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Retinal rzeczywiście działa podobnie i mniej podrażnia, ale nie można zapominać, że to retinol jest lepiej przebadany. Obydwa składniki mają rewelacyjne działanie przeciwzmarszkowe, a o tym, który zadziała lepiej musisz przekonać się na własnej skórze.
Pamiętaj!
Podczas stosowania kosmetyków z retinalem mogą pojawić się podrażnienia. Radzimy wtedy miejscowo aplikować regenerującą maść Eucerin Aquaphor. Codziennie rano stosuj też krem z filtrem, np. Resibo Ready to Wear 365.
Podczas wyboru kosmetyków z retinalem bardzo ważny jest dobór stężenia. W ofercie Eeny Meeny mamy aż trzy do wyboru: 0,05%, 0,1% oraz 0,2%. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z retinoidami wybierz najniższe stężenie. Formuła kremów Eeny Meeny została wzbogacona o składniki nawilżająco-kojące, dzięki czemu ryzyko podrażnień jest zminimalizowane do minimum.
A gdyby tak w formule produktu połączyć aż trzy formy witaminy A? Na to właśnie zdecydowała się Sesderma. Marka w swojej linii Retiage zastosowała retinol, retinyl, i retinaldehyd. Co więcej, dzięki zaawansowanej technologii opartej na nanosomach, składniki serum i kremu wnikają w głąb skóry bez ryzyka podrażnień.
Ten produkt to wybór naszego eksperta!