Cienie, sińce lub przebarwienia pod oczami sprawiają, że cała twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Aby zlikwidować ten problem należy poznać jego przyczyny i wprowadzić odpowiednią pielęgnację. Jaki są najlepsze sposoby na cienie pod oczami i jak je zlikwidować na dobre?
Twoim problemem są duże cienie pod oczami? Jesteś w tej samej grupie, co wiele kobiet i mężczyzn. Niewielki defekt ma niestety dużą siłę rażenia i nadaje twarzy smutny wyraz. Przebarwienia pod oczami mogą pojawić się w młodym wieku, ale problem dotyczy zazwyczaj osób starszych - skóra pod oczami z wiekiem staje się coraz cieńsza, a znajdujące się pod nią naczynia krwionośne stają się bardziej widoczne. W efekcie skóra wygląda na szarą, a pod oczami pojawiają się cienie. Wiek jednak nie jest jedyną przyczyną powstawania cieni.
Obrzęki i cienie pod oczami najczęściej kojarzą się z zarwaną nocą. Przyczyn ich powstania jest znacznie więcej. Skóra w okolicach oczu jest wyjątkowo cienka ze względu na delikatną podściółkę tłuszczową. Łatwo reaguje na czynniki zewnętrzne, nadmiar lub niedobór wody w organizmie. Podkrążone oczy nie wyglądają dobrze, poza tym dodają nam lat.
Skąd się biorą cienie pod oczami? Do najpopularniejszych przyczyn należą:
Jak pozbyć się cieni pod oczami?
Aby zniwelować cienie pod oczami, należy poznać ich przyczynę - mogą być objawem anemii, chorób wątroby czy niedoczynności tarczycy. Mogą być również uwarunkowane genetycznie. Cienie pod oczami z pewnością zmniejszą się, kiedy zadbasz o dobre nawodnienie organizmu i zdrową dietę. Kluczowe jest także odpowiednie nawilżenie skóry za pomocą dobrych kremów pod oczy. Najlepsze będą te z masłem shea, ceramidami, kwasem hialuronowym oraz substancjami rozjaśniającymi - kofeiną, zieloną herbatą czy witaminą C
- tłumaczy kosmetolog, Emilia Błaszczyk.
Zaciemniona skóra pod oczami najczęściej jest niedotleniona i brakuje jej właściwej regeneracji. Warto zadbać o jej nawilżenie już od czasów młodości i stosować produkty z solidną porcją antyoksydantów i witamin. Dobrym kosmetykiem na cienie pod oczami dla młodej skóry będzie serum pod oczy Bioliq Pro z kwasem hialuronowym i kofeiną. Dla nieco dojrzalszej skóry godny uwagi jest Vichy Neovadiol Complexe Substituif Lèvre Et Yeux, który zwiększa gęstość skóry wokół oczu i likwiduje przebarwienia. Rewelacyjne opinie ma także krem Remescar, który niweluje widoczność cieni pod oczami już po pierwszym użyciu, a stosowany regularnie wyraźnie rozjaśnia skórę. Szukasz taniego (i dobrego!) kremy pod oczy? Wypróbuj krem Floslek z zieloną herbatą, która działa kojąco na zmęczone oczy.
Cienie pod oczami mogą pojawiać się też sporadycznie. Do doraźnego stosowania doskonale nadają się płatki pod oczy Sunew Med+. Lifting skóry i jej nawilżenie pojawia się już po pierwszym zastosowaniu. Płatki usuwają także drobne obrzęki i opuchliznę.
Ciemniejsza skóra wokół oczu jest mniej dokuczliwa, gdy prowadzimy regularny tryb życia. Sen, zdrowa dieta i picie odpowiedniej ilości wody to triada, o której warto pamiętać. Jeśli nie masz możliwości przespania 7-8 godzin w nocy, zafunduj sobie w ciągu dnia krótką drzemkę. Codzienna dieta powinna zawierać żelazo, witaminę B12 oraz witaminę K. Najlepiej ograniczyć ilość wypijanych kaw i napojów słodzonych i zastąpić je wodą.
Jakie domowe sposoby pomagają na sińce pod oczami? Najpopularniejsze są okłady z plasterków zielonego ogórka, alg lub surowego ziemniaka. Pomocna jest maseczka z kawy i miodu. Dobrą opinią cieszą się też ciepłe kompresy z czarnej herbaty, rumianku, nagietka, świetlika.
Pamiętaj! Stan twojej skóry jest w dużej mierze lustrem, w którym można zobaczyć styl życia. Zarwane noce, alkohol, nikotyna lub nadmierna ekspozycja na słońce sprawią, że cieniutką skórę wokół oczu łatwiej zaatakują wolne rodniki.
Aby pozbyć się cienie pod oczami należy zadbać o odpowiednią pielęgnację, ale szybko możemy je ukryć także przy pomocy makijażu. W zakryciu sińców pomoże korektor o mocnym kryciu i właściwościach rozświetlających. Na które produkty warto zwrócić uwagę? Do najmocniej kryjących korektorów pod oczy należą: