przyspieszacze opalania

Najlepsze przyspieszacze opalania – ranking TOP 7

Marzysz o równomiernej i złocistej opaleniźnie, ale nie lubisz długo wylegiwać się na słońcu? Sięgnij po przyspieszacz opalania. Jaki wybrać i jak go używać, aby opalić się bezpiecznie? Wyjaśniamy. 

Piękna, brązowo-złocista opalenizna po powrocie z urlopu to marzenie wielu kobiet. Ale, aby opalenizna pojawiłą się na ciele potrzeba czasu. Najlepiej opalać się stopniowo i używać wysokich filtrów ochronnych, aby chronić skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Aby mieć zagwarantowany efekt pięknej opalenizny warto sięgnąć po przyspieszacze opalania. Jak ich używać, aby opalić się bezpiecznie?

RADA EKSPERTA

Przyspieszacze opalania mogą wyrządzić dużą krzywdę jeśli zaczynamy ich używać na początku wakacji bez żadnej ochrony przeciwsłonecznej. Zaczynając urlop powinniśmy stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną - SPF30-50. Przyspieszacze opalania możemy zastosować, kiedy skóra przyzwyczai się do działania słońca oraz pod warunkiem, że nie doszło do powstania poparzeń. Ważne, aby produkt przyspieszający powstanie opalenizny również miał filtry ochronne: najlepiej SPF30.

- radzi kosmetolog, Martyna Radziejewska

Jaki przyspieszacz opalania warto wybrać?

Przyspieszacze opalania występują w różnych wersjach – balsamu, olejku lub mgiełki. Wszystkie działają bardzo podobnie i gwarantują podobny efekt, więc wybór konsystencji powinien być kwestią indywidualną. Najwygodniejsze w użyciu są mgiełki, z kolei olejki i balsamy, które oprócz przyspieszenia opalania zazwyczaj dodatkowo nawilżają i odżywiają skórę. 

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie przyspieszacze opalania zawierają filtr SPF chroniący przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Nawet jeśli zależy nam na szybkim opalaniu powinniśmy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Najlepiej sięgać po przyspieszacze, które posiadają faktor ochronny na poziomie minimum SPF 15, a najlepiej SPF 30. Zbyt szybkie opalanie to ryzyko powstania poparzeń słonecznych, przebarwień oraz innych nieestetetycznych problemów np. schodzącej skóry.

Przyspieszacz opalania - jak używać?

Przyspieszacz opalania powinno się nałożyć na skórę około 30 minut przed ekspozycją na słońce. Bardzo ważne jest dokładne rozsmarowanie kosmetyku na całym ciele, aby opalenizna była równomierna. Przyspieszacz sprawdzi się także po powrocie z wakacji - można go używać jako balsam utrwalający opaleniznę. 

Najlepszy przyspieszacz opalania: RANKING

Jaki przyspieszacz opalania jest najlepszy? Na rynku do wyboru mamy wiele produktów. Polecamy sięgać przede wszystkim po te z kategorii dermokosmetyków, które zawierają wysokie filtry ochronne. Oto najlepsze produkty:

W składzie ma beta-karoten, dzięki czemu zapewnia piękną, złotą opaleniznę, wyrównuje ją i pomaga utrwalić. Wzbogacono ją także o filtry UVA i UVB SPF30. Wyróżnia ją ultralekka, ultraświeża i niewyczuwalna na skórze formuła mgiełki. Jest hipoalergiczna i została przetestowana pod kontrolą pediatryczną i dermatologiczną na skórze wrażliwej. Nie plami ubrań.

  1. 84,99 zł
    Cena rekomendowana: 119,99 zł Cena detaliczna rekomendowana przez dostawcę: 119,99 zł

To jeden z najpopularniejszych przyspieszaczy opalania, który ma wiele wielbicielek, bo zapewnia efekt złocisto-brązowej opalenizny w szybkim czasie. Jego ogromną zaletą jest oczywiście niska cena, ale warto podkreślić, że idzie w parze z wysoką jakością. Spray przyspieszający opalanie Ziaja zawiera cenne składniki nawilżające m.in. masło kakaowe oraz witaminę E, które dodatkowo neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników. 

Zawiera Sun Booster, który stymuluje produkcję melaniny nawet bez słońca. Przygotowuje skórę do opalania, wyrównuje koloryt, intensyfikuje i utrwala opaleniznę. Dzięki masłu shea w INCI zapobiega przesuszaniu i łuszczeniu się skóry. Balsam Pupa jest wegańki i ma aż 95% składników naturalnych, formuła bez składników zwierzęcych. Nie posiada filrów przeciwsłonecznych, więc koniecznie nakładaj go pod krem z filtrem. Szybko się wchłania, więc zajmie ci to chwilę.

Zawarty w nim β-karoten przyśpiesza uzyskanie ciemno-złocistej opalenizny. Emolienty i olejek migdałowy nawilżają i odżywiają skórę, czyniąc ją gładką i aksamitną. Witamina E, znana jako "witamina młodości", chroni skórę przed uszkodzeniami słonecznymi dzięki właściwościom przeciwrodnikowym.

Pomaga szybko osiągnąć piękną, złotą opaleniznę, a ponadto przedłużają jej trwałość i zapewnia skórze piękny blask. Dzięki zawartości ekstraktu karotenowego, olejku jojoba i witaminy E zapewnia intensywną pielęgnację oraz jedwabiście gładką skórę. Ma niski filtr SPF6, dlatego warto stosować go pod krem z wyższą ochroną. 

Zawarty w balsamie Kolastyna składnik stymulujący produkcję melaniny skraca proces powstawania opalenizny. Karotenoidy, będące silne antyoksydantami, pobudzają system obronny skóry, co zapobiega poparzeniom. Jednak mimo to po wchłonięciu przyspieszacza należy zastosować ochronę przeciwsłoneczną. W składzie ma składniki odżywcze, które sprawiają, że skóra staje się nawilżona, miękka i otulona letnim zapachem.

Spray pochodzi z linii Adaptasun, która zapobiega fotostarzeniu i wzmacnia opaleniznę. Global Cellular Protection wzmacnia naturalne zdolności obronne skóry, a Adaptasun Technology przyśpiesza proces opalania. Patent Cellular Water dostarcza skórze energię, stymulując optymalne funkcjonowanie komórek. Jest idealny dla każdego rodzaju skóry i różnego natężenia słonecznego.

Udostępnij:

Autor Redakcja Super-Pharm Zobacz profil
Redakcja Super-Pharm składa się z doświadczonych specjalistów i ekspertów, a każdy z nas wnosi do zespołu unikatową wiedzę i doświadczenie. Skupiamy się na dostarczaniu rzetelnych, opartych na badaniach naukowych informacji, aby pomóc naszym czytelnikom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących pielęgnacji i zdrowia. Dbamy o to, aby nasze artykuły były nie tylko źródłem cennych informacji, ale również inspiracją do zdrowszego i piękniejszego życia.
Następny wpis
Utrwalacz do makijażu - jaki warto kupić, aby przedłużyć trwałość podkładu? Czytaj więcej