Prostownica do włosów: ranking

Najlepsze prostownice do włosów: ranking TOP 5. Jaką wybrać?

Gładkie, lśniące włosy, jak od fryzjera to marzenie każdej z nas. Najczęściej jednak zmagamy się z puszeniem i odstającymi kosmykami. Z tym może poradzić sobie dobra prostownica do włosów. Nowoczesne urządzenia nie tylko szybko pomagają ułożyć idealną fryzurę, ale także nie niszczą pasm. Oto nasza złota piątka. 

Kiedyś fryzjerzy na sam dźwięk słowa „prostownica” odradzali nam natychmiast eksperymenty z tym urządzeniem. Efektem jego stosowania były przesuszone włosy, pozbawione blasku, a często także mocno zniszczone. Te czasy na szczęście bezpowrotnie minęły, bo dzisiejsze urządzenia nie zagrażają kondycji pasm i działają niemal tak doskonale, jak te stosowane przez stylistów fryzur. Prostowanie w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją włosów – nie jest już grzechem. 

Jaką prostownicę do włosów wybrać?

Nierzadko to urządzenie jest nazywane żelazkiem, bo przypomina to mechanizm jego działania. Pasmo wsunięte między dwie rozgrzane płytki mocno się nagrzewa i pod wpływem temperatury prostuje. Jednak w praktyce nowoczesnym prostownicom do żelazka daleko. Są skonstruowane w taki sposób, by nie spalić włosów.

Na początek zwróćmy uwagę, z czego wykonane są płytki. Najczęściej ich powierzchnia jest pokryta ceramiczną powłoką, która równomiernie się nagrzewa, więc ryzyko zniszczenia pasm jest mniejsze. Teraz coraz więcej prostownic ma wzmacniane płytki, czyli ceramiczno-tytanowe lub tytanowe, a często pokryte także powłoką diamentową, czy turmalinową. Również są bezpieczne dla włosów, a jednocześnie trudniej je uszkodzić, dzięki czemu możemy być pewni, że sprzęt będzie nam towarzyszyć dłużej niż jeden sezon.

Rozważmy także moc urządzenia. Im wyższa, tym prostownica szybciej się nagrzewa, więc warto wybierać takie o mocy w okolicach 100 W. Jeśli jest niższa, wtedy zanim sprzęt będzie gotowy do użycia, może minąć nawet kilka minut.

Ważna jest regulacja temperatury, bo niektórym włosom nie służy zbyt mocne nagrzewanie. Urządzenie może być wyposażone w elektroniczny wyświetlacz, lub pokrętło i mieć możliwość ustawienia ciepła od 100 do zwykle 230 st. C.

Na końcu warto też bliżej przyjrzeć się dodatkowym możliwościom prostownicy. Wiele nowoczesnych modeli ma m.in. funkcję jonizacji, która jest naprawdę przydatna. Pod wpływem wysokiej temperatury otwierają się łuski włosów. Gdy włączymy funkcję jonizacji wytwarzają się jony ujemne, które domykają łuski i wygładzają powierzchnię włosów. Podobnie działa też powłoka turmalinowa w prostownicy. Dzięki temu pasma mniej się puszą i nie elektryzują.

Cenną funkcją jest też ochrona przed przegrzaniem. Wtedy urządzenie wyłącza się po pewnym czasie, gdy przestajemy go używać.

Najlepsze prostownice: RANKING

Oto nasz ranking prostownic do włosów, które potrafią sprostać wielu wymaganiom. 

Prostownica, której działanie można porównać do profesjonalnego sprzętu fryzjerskiego. Ma wybór dziesięciu temperatur, z czego najwyższa wynosi aż 235°C, co daje wiele możliwości bezpiecznej stylizacji. Płytki prostownicy są ceramiczne, dodatkowo pokryte diamentową powłoką, która łatwo przesuwa się po włosach i pozostawia je gładkie i lśniące. Płytki są też długie, więc można za jednym razem chwycić więcej włosów i skrócić czas prostowania. Prostownica ma wbudowaną funkcję jonizacji, automatyczny wyłącznik oraz trzymetrowy kabel, co znacznie ułatwia jej używanie. 

Ta prostownica ma zarówno długie, jak i szerokie płytki, co znacznie ułatwia każdą stylizację. Jest także wyposażona w wyciągany grzebień, który dodatkowo rozczesuje i rozplątuje włosy, gdy je prostujemy. Płytki prostownicy są pokryte powłoką ceramiczno-turmalinową, dzięki czemu nie uszkadzają pasm, a domykają łuski i zapobiegają ich elektryzowaniu się. Po jej użyciu są lśniące i idealnie gładkie. Prostownica ma sześciostopniową regulację temperatury od 140°C do 235°C, a także automatyczny włącznik. 

Dobra prostownica do włosów z funkcją jonizacji i ceramicznymi płytkami, które szybko się nagrzewają. Urządzenie doskonale wygładza pasma, dodaje im blasku i zapobiega ich elektryzowaniu. Ma ruchome płytki i zaokrąglone krawędzie zakończone chłodnymi końcówkami, co ułatwia zrobienie naturalnych fal i loków. Prostownica posiada trzy ustawienia temperatury w zakresie 130°C - 200°C. Dzięki niej nawet najbardziej oporne na stylizację włosy staną się podatne na układanie i jedwabiste.

  1. 283,99 zł
    Najniższa cena:  309,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 309,99 zł

Inteligentne i bezpieczne urządzenie do stylizacji, zwłaszcza dla cienkich i delikatnych włosów. Ma wmontowane ruchome, ceramiczne płytki, które błyskawicznie się nagrzewają i gładko przesuwają po włosach. Prostownica automatycznie dobiera temperaturę 120°C - 200°C do rodzaju pasm, dzięki wmontowanym sensorom. Sprawdzają włosy 20 razy na sekundę, więc nie ma więc możliwości, by potraktować je zbyt nachalnie. W urządzeniu można ustawić trzy personalizowane profile. Można ją też stosować na wilgotnych włosach, bez obaw o uszkodzenia.

  1. 342,99 zł
    Najniższa cena:  349,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 349,99 zł

Najlepsza prostownica dla zabieganych. Już w 30 sekund nagrzewa się i jest gotowa do pracy. Ma duży zakres wyboru temperatury - od 120°C do 230°C. Ruchome płytki ceramiczne, pokryte dodatkowo olejkiem arganowym sprawiają, że prostownica jeszcze szybciej wygładza pasma i pozostawia je idealnie gładkie. Jednocześnie dzięki technologii ThermoShield kontroluje temperaturę powietrza w urządzeniu, co zapobiega przegrzaniu włosów i skóry głowy. Ma też funkcję podwójnej jonizacji, dzięki czemu jeszcze lepiej chroni przed elektryzowaniem i dodaje pasmom blasku. 

Udostępnij:

Autor Magdalena Mikołajczyk Zobacz profil
dziennikarka i redaktorka z 17-letnim doświadczeniem. Pisze o urodzie i zdrowym stylu życia. Przez wiele lat zajmowała się także produkcją sesji mody i beauty. Była redaktor prowadzącą magazynu „Samo Zdrowie”. Pracowała w „Dobrych Radach”, a ostatnio w „Claudii”, gdzie tworzyła dział urody. Prywatnie zapalona testerka kosmetyków
Następny wpis
Dermo Scan – jak zrobić diagnozę skóry online? Instrukcja krok po kroku Czytaj więcej