Płyn do demakijażu oczu ranking

Płyn do demakijażu oczu, który usunie nawet wodoodporny makijaż [RANKING]

Najważniejszy element makijażu? Prawidłowy demakijaż. Bez niego nie ma mowy o czystej i zdrowej skórze powiek, czy brwiach i rzęsach w dobrej kondycji. Jak i czym najlepiej oczyszczać bardzo trwały, a nawet wodoodporny makijaż oczu?

Nawet najlepsza maskara do rzęs nie daje gwarancji, że będą wyglądać dobrze. Powód? Niewłaściwie i niedokładnie oczyszczone włoski obciążone tuszem z poprzedniego dnia, nie będą wyglądać estetycznie, a ich jakość będzie znacznie gorsza. Wiele osób narzeka na produkty do demakijażu, jako nieskuteczne w zmywaniu oczu. Powodem są trwałe lub wodoodporne formuły, których nie da się usunąć przysłowiową wodą z mydłem. Sposób? Demakijaż balsamem, masełkiem lub olejkiem – bez użycia płatków kosmetycznych, natomiast to metoda, która może wywołać podrażnienie wrażliwych spojówek. Alternatywa: stosowanie płynów do demakijażu dwufazowego, które są specjalnie stworzone do takich zadań

Jak prawidłowo robić demakijaż oczu?

Myśląc o urodzie globalnie, koniecznie należy zwrócić uwagę na zabieg usuwania wieczorem makijażu i mycia twarzy. Co warto praktykować a czego unikać?

  • Demakijaż oczu warto wykonać specjalnym dwufazowym produktem, który łączy fazę wodną z olejkową. Dzięki zawartości tej drugiej, kosmetyk rozpuszcza nawet wodoodporny tusz do rzęs czy eyeliner.
  • Dwufazowy płyn do demakijażu oczu przed użyciem należy wstrząsnąć, żeby obie fazy połączyły się i stworzyły wszechstronną emulsję.
  • Należy unikać intensywnego pocierania skóry i rzęs płatkiem kosmetycznym lub wacikiem. Można w ten sposób uszkodzić naskórek, ale także nadwerężyć rzęsy – przyczynić się do ich zwiększonego wypadania i podrażnić spojówki.
  • Do demakijażu oczu zawsze należy używać czystych płatków kosmetycznych (jednorazowych czy wielorazowego użytku). Najlepiej odrębnych do skóry powiek niż do pozostałych części twarzy. 
  • Płatki kosmetyczne przed położeniem na powieki, warto nasączyć odpowiednią ilością płynu, delikatnie docisnąć je do skóry powiek, odczekać chwilę aż kosmetyk rozpuści resztki makijażu i czynność powtórzyć. Suchy płatek oznacza podrażnienie.
  • Jako zakończenie codziennego oczyszczania twarzy z makijażu i zanieczyszczeń (tych naturalnych jak pot i sebum i tych zewnętrznych jak kurz i cząstki metali), warto umyć twarz delikatnym żelem i dokładnie spłukać wodą. Pomimo, że żel nie musi dotykać skóry powiek, opłukanie ich wodą powinno być kropką nad „i” higieny twarzy.
  • Jeśli płyn do demakijażu oczu wywołuje szczypanie, podrażnienia, przesusza skórę lub widać po jego użyciu ślady zaczerwienienia – należy go odstawić na 7 dni i po tygodniu spróbować ponownie. Być może występuje nadwrażliwość lub alergia na któryś z jego składników.
  • Alternatywą jest wspomniany już demakijaż bezwacikowy, wykonany olejkiem, emulsją, masełkiem lub balsamem do demakijażu. Natomiast część osób może nie tolerować lipidowych formuł na powiekach i w okolicy spojówek – to bardzo indywidualne
  • Do demakijażu oczu nie używamy mydła – chyba że jest do tego przeznaczone. 
WAŻNE!
 

Demakijaż oczu wykonujemy codziennie. Niezależnie od tego czy na skórze, brwiach i rzęsach znajdują się kosmetyki zwykłe czy wodoodporne. Nigdy nie kładziemy się spać w makijażu oczu. 

Top 5 płynów do demakijażu oczu

Usuwanie makijażu z rzęs, brwi i powiek, to część rutyny pielęgnacyjnej. O tyle ważna, że należy ją praktykować każdego wieczoru. Niedokładne usunięcie tuszu, eyelinera czy cieni do powiek, może powodować podrażnienia skóry. Powierzchnia powiek jest wtedy przesuszona, podrażniona i zaczerwieniona. Jeśli twój płyn micelarny, mleczko czy emulsja nie zdają egzaminu z demakijażu powiek, polecamy te dwufazowe płyny. Poradzą sobie nawet z trwałymi kosmetykami wodoodpornymi jak maskary, eyelinery czy kredki. Faza olejowa rozpuszcza resztki makijażu, a faza wodna (zwykle micelarna), dokładnie oczyszcza powierzchnię włosków i powiek.

Kosmetyk dwufazowy, który należy wstrząsnąć, żeby obie fazy się zmieszały. Wówczas łączy się faza olejowa, która usuwa nawet wodoodporny makijaż, z wodną, która daje uczucie odświeżenia i czystości. Kosmetyk ten jest niezwykle skuteczny, a przy tym nie podrażnia nawet bardzo wrażliwej skóry. I zapewnia komfort! Oprócz tego wzmacnia kondycję rzęs (zawiera prowitaminę B5) i odbudowuje barierę ochronną naskórka. Jest dostępny wyłącznie w Super-Pharm. 

To produkt wielofukcyjny, który sprawdzi się w usuwaniu makijażu z twarzy, ale doskonale poradzi sobie także z makijażem oczu. Nadaje się nawet do zmywania oczu wrażliwych! Zawiera wodę różaną, dzięki czemu daje uczucie ukojenia skóry. Można nim usuwać nawet mocny, wodoodporny makijaż. Produkt jest bardzo wydajny, a skóra po jego użyciu jest niezwykle gładka i przyjemna w dotyku. 

To płyn dwufazowy dedykowany do usuwania wodoodpornego makijażu oczu i ust. W jego składzie znajdują się: Skin Balance System Patent, który dba o równowagę mikroflory na powierzchni skóry, High Tolerance Cleansing Base, czyli skuteczna baza myjąca, która jest łagodna dla skóry, a także Cellular Water Patent, czyli woda komórkowa. Ta ostatnia dostarcza  energii i stymuluje optymalną pracę komórek skóry.

Świetny płyn dwufazowy z z ekstraktem z bławatka. Bardzo szybko i dokładnie rozpuszcza wodoodporny makijaż. Nie podrażnia nawet delikatnej skóry. A dzięki zawartości wyciągu z bławatka wzmacnia osłabione rzęsy. Nie wymaga pocierania wacikiem i jest odpowiedni dla osób, które noszą szkła kontaktowe.

Płyn przeznaczony do skóry suchej i wrażliwej. Bardzo skuteczny w usuwaniu makijażu, a przy tym niezwykle delikatny. Ma skład, który minimalizuje ryzyko podrażnień czy reakcji kontaktowych. Został przetestowany na skórach wrażliwych, a jego formułę opracowano pod kontrolą medyczną.

Udostępnij:

Autor Maria Kowalczyk Zobacz profil
dziennikarka i redaktorka, zajmująca się od 19 lat pisaniem o urodzie i zdrowiu. Autorka bloga www.nostressbeauty.com oraz konta na instagramie @nostressbeauty . Pracowała w magazynach „Glamour", „Twój Styl", „Elle", prowadziła dział styl w „NaTemat.pl". Obecnie współpracuje m.in. z magazynem online „Vogue.pl" oraz „Wysokie Obcasy". Współautorka portalu www.kosmopedia.org, Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Następny wpis
Używasz wcierki do włosów, a ona nie działa? Trycholog zdradza, co może być powodem Czytaj więcej