Jeśli chcesz poprawić swoje życie intymne i zyskać większą pewność siebie w sypialni? Wsparciem, którego szukasz może okazać się pierścień erekcyjny. Ekspert Super-Pharm, dr n. med. Dariusz Pysz-Waberski, wyjaśnia, co to jest pierścień erekcyjny i jak go używać. Poleca także 3 sprawdzone modele.
Pierścienie albo ringi erekcyjne to okrągłe przedmioty wykonane z różnych materiałów nakładane na penisa, zwykle u jego podstawy. Ich głównym zadaniem jest organicznie odpływu krwi z prącia w trakcie wzwodu. Są skuteczną i bezpieczną metodą utrzymania erekcji przez dłuższy czas. Ich użycie nie wymaga żadnego przygotowania ani przyjmowania leków. Dzięki ich zastosowaniu mężczyzna może czuć się bardziej pewnie podczas łóżkowych igraszek.
Ringi erekcyjne służą do utrzymania lepszej erekcji. W przeciwieństwie do leków są całkowicie bezpieczne dla osób w różnym wieku i stanie zdrowia. Ich mechanizm jest podobny do działania substancji farmakologicznych utrzymujących wzwód, ale pierścienie erekcyjne nie wymagają przygotowania, jak również nie wpływają niekorzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu. Ich rolą jest wytworzenie podciśnienia w ciałach jamistych prącia oraz uniemożliwienie odpływu krwi. Coraz częściej ringi używane są również na worek mosznowy w celu opóźnienia wytrysku zbyt wczesnego.
Ringi najlepiej sprawdzają się u mężczyzn z dwiema najpopularniejszymi dysfunkcjami seksualnymi – zaburzeniami erekcji (impotencją) oraz zbyt wczesnym wytryskiem. Pierścienie nakładane na trzon penisa dobrze sprawdzają się u mężczyzn mających problem z utrzymaniem erekcji podczas stosunku seksualnego. Odpowiednio nałożone na worek mosznowy pomogą opóźnić wytrysk i wydłużyć stosunek.
Pierścienie są zazwyczaj wykonane z elastycznego i rozciągliwego materiału. W celu poprawy erekcji należy naciągnąć je na trzon penisa. Od razu po założeniu prącie staje się grubsze i twardsze, a krew znajdująca się w nim nie będzie odpływać.
U mężczyzn z przedwczesną ejakulacją poleca się zastosowanie podwójnego ringu (tzw. ósemki) – jednej części na mosznę, a drugiej na trzon penisa. Dwukrotna blokada opóźni wytrysk.
Ważne jest, aby nie używać ringów dłużej niż 20 – 30 minut. Jeśli po tym czasie chcemy kontynuować aktywność seksualną, należy zdjąć ring, zrobić kilka minut przerwy i ponownie wrócić do intymnych igraszek z użyciem ringu. Bezwzględnie należy ściągnąć pierścień, kiedy penis zacznie drętwieć, boleć, będzie zimny albo zmieni kolor na ciemnofioletowy.
Pierścienie erekcyjne są wielokrotnego użytku. Jednak po każdym użyciu należy dokładnie umyć go pod ciepłą (ale nie gorącą!) wodą, najlepiej płynem do mycia naczyń.
UWAGA
Nie należy zakładać zbyt ciasnych ringów. Może to skutkować priapizmem, czyli stanem długotrwałego bolesnego wzwodu mimo braku stymulacji seksualnej lub po jej zakończeniu. Przyczyną tego stanu może być mechanizm niskoprzepływowy (zastoinowy), w którym krew nie może odpłynąć z ciał jamistych. Sytuacja taka wymaga pilnej interwencji chirurgicznej polegającej na aspiracji (zassania) zastanej krwi.
Szczególną ostrożność w stosowaniu pierścieni erekcyjnych powinni zachować mężczyźni z:
Jeżeli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy należy natychmiast zdjąć ring z członka i zasięgnąć porady lekarza.
Dostępnych jest wiele rodzajów ringów, które wykonane są z różnych materiałów, m.in. silikonu, gumy, nylonu, tworzyw sztucznych, szkła, a nawet metali (aluminium, stali czy srebra). Występują również w wielu rozmiarach. Czasami można kupić zestaw ringów w różnych rozmiarach.
Niektóre mają również dodatkowe funkcje, np. wibracje, po to by zwiększyć intensywność odczuć i poprawić wzwód. Dostępne są również ringi dla par – stymulujące obie osoby uczestniczące w łóżkowych igraszkach.
Ring z dwukrotną blokadą, czyli na penisa i jądra. Poprawia jakość erekcji i opóźnia wytrysk. Jest szczególne polecany mężczyznom, których dotyka przedwczesna ejakulacja. Dzięki swojemu smukłemu i podłużnemu kształtowi może stymulować także partnerkę.
Silikonowy ring z możliwością regulacji. W sytuacji, kiedy jakość erekcji jest niedostateczna można zacisnąć suwak mocniej by dostosować ciasność do własnych potrzeb.
Zapewnia większą wytrzymałość i silniejszy wzwód. Stymuluje oboje partnerów dzięki 10 programom wibracji, które zmieniasz za pomocą intuicyjnego przycisku. Został wykonany z miękkiego, elastycznego silikonu, który z łatwością dopasowuje się do penisa. Ponadto jest wodoszczelny i łatwy do czyszczenia.
Źródła:
1. Forrester MB. Penis Ring Injuries Treated at Emergency Departments. J Sex Marital Ther. 2022;48(2):103-111.
2. Z. Lew-Starowicz, Kardioseksuologia. Wydawnictwo Medical Education, Warszawa 2011.
3. K. Purvis, Podbrzusze mężczyzny: przewodnik. Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 1998.