Perfumy Burberry – które są najładniejsze

Perfumy Burberry – które są najładniejsze? TOP 5 ikonicznych zapachów tej marki

Świeże, aromatyczne, lekkie kompozycje, które podobnie jak beżowy trencz z metką Burberry zapisały się na kartach historii. Perfumy tej marki podobnie jak moda rodem z Londynu, mają w sobie ponadczasową klasykę, a przy tym nowoczesny, niewymuszony sznyt.

Burberry London to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek rodem z Wielkiej Brytanii. Zarówno w świecie mody, jak i perfum. Jak na markę krawiecką przystało ogromną uwagę przykłada się w Burberry do każdego detalu – nie tylko samej oprawy zapachów. Znak charakterystyczny? Tak zwany tartan, czyli krata, która stanowi DNA marki. Dlatego jest ona obecna zarówno w ikonicznych trenczach z metką Burberry, torebkach, wełnianych szalach, jak i w opakowaniach bestsellerowych perfum tej marki.

Oprócz niej, Burberry słynie z nowoczesnej klasyki, kolorystyki opartej na kilku emblematycznych kolorach: beżu, czerni, kremowej bieli i czerwieni. Marka z Londynu jest dowodem na to, że dobra jakość nie ma daty przydatności, więc zawsze się obroni. A perfumy Burberry? Które z nich warto poznać dla niej, a które dla niego i co warto o nich wiedzieć?

Perfumy Burberry – które są najładniejsze? [ZAPACHY DAMSKIE]

Londyńska marka w kwestii mody bywa ponad podziałami. Pomimo, że kroje ubrań z logo Burberry dla kobiet i mężczyzn się minimalnie różnią, zarówno te męskie jak i damskie – mają dość proste i oszczędne formy. Natomiast w temacie zapachów jest nieco inaczej. Perfum dla kobiet nie da się pomylić z tymi męskimi.  

To perfumy z rodziny kwiatowo-zielonych autorstwa Michela Girarda. Kompozycja miała premierę w 2000 roku, a twarzą zapachu była brytyjska top modelka Stella Tennant – arystokratka o niezwykle oryginalnej urodzie. Zapach w okrągłej – nietypowej jak na markę Burberry butelce, jest równie zaskakujący jak sama kampania (czarno-białe fotografie). Perfumy otwierają nuty czerwonej papryczki, liście i owoce czarnej porzeczki, jeżyny, żurawiny, pomarańcza i olejek różany. Sercem zapachu jest bukiet białych kwiatów: lilii, tuberozy, konwalii, jaśminu, z peonią i maliną oraz brzoskwinią. Bazą kompozycji są nieco cierpkie zielone migdały, fasola tonka, wanilia, mech dębowy i cedr. Zapach jest tajemniczy, choć z początku wydaje się bardzo rześki jak poranek. Pięknie się rozwija na skórze odsłaniając kolejne aromatyczne fazy. 

Jest orientalno-drzewną wodą perfumowaną w kolorach zachodzącego słońca, idealną na zimę lub wieczorową porę. To najnowsza kompozycja marki. Stworzyła ją Amandine-Clerc-Marie, a premiera miała miejsce niedawno, w 2024 roku. Jest niezwykle trwałym, wyrazistym zapachem. Otwiera się ziołowymi, słonecznymi nutami lawendy. W sercu zapachu czuć aż cztery rodzaje przydymionej wanilii o drzewnym charakterze: klasyczną wanilię, absolut wanilii, wanilię Bourbon i kawior waniliowy. Natomiast bazą zapachu jest aromatyczna paczula. Ta ostatnia nadaje zapachowi nieco balsamiczne, gęste tło. Burberry Goddess Intense to piękna kompozycja na chłodniejsze pory roku. 

Perfumy Burberry – które są najładniejsze? [ZAPACHY MĘSKIE]

Trencz, podobnie jak angielska krata jest znakiem charakterystycznym dla ubrań z metką Burberry. A co jest emblematyczne dla męskich kompozycji zapachowych tej marki? Nuty aromatyczne, cytrusowe i akordy drzewne. Natomiast każdy spośród zapachów Burberry dla niego ma nieco inny charakter.

To perfumy bardzo lekkie i cytrusowe. Kompozycja wagi piórkowej, którą można nazwać wodą kolońską z twistem. Zapach powstał w 1997, a został stworzony przez Michela Almairaca. Otwierają go nuty hesperydowe soczystych cytrusów, czyli cytryny, grejpfruta, bergamotki, ananasa oraz mandarynki pomarańczowej i melona. Po tak świeżym wstępie można zapach uznać za idealny na lato lub na dobry początek dnia. Natomiast jego serce jest przepełnione zielonymi liśćmi bluszczu, mchem dębowym i drzewem sandałowym. W ostatniej fazie perfumy Burberry Weekend pachną zaskakująco ciepło dzięki nutom miodu, piżma i ambry. To kompozycja tak świeża i lekka, że może stanowić dobrą bazę jak biały czy czarny tiszert w garderobie. 

Orientalno-korzenny zapach, który miał premiere w 2004, a zaprojektował go nos Antoine Maisondieu. Perfumy o tyle interesujące, że oprócz wybitnej kompozycji mają też wyjątkową kampanię. Nic więc dziwnego, że Burberry Brit for Men zwyciężył w dwóch kategoriach konkursu Fifi: FiFi Award Best National Advertising Campaign/Print 2005 oraz FiFi Award Fragrance Of The Year Men’s Luxe 2005. W nagrodzonej kampanii przystojny, młody i nonszalancki angielski aktor Hugh Dancy wsiada do retro samochodu i rusza w miasto.

Jest kwintesencją ducha Burberry – łączy nowoczesność, z poszanowaniem dziedzictwa tej brytyjskiej marki. A perfumy? To ponadczasowa kompozycja, która nie ma określonej docelowej grupy wiekowej. W nutach głowy czuć aromatyczne imbir i kardamon, którym towarzyszą cytrusy: bergamotka i zielona mandarynka. W sercu Brit znajduje się nuta dzikiej róży, ale wzmocniona gałką muszkatołową, cedrem i pikantnymi przyprawami. Bazą jest słodkawa i ciepła fasola tonka, szare piżmo, aromatyczny cedr, a także jak akordy orientalno-drzewne i orientalna paczula. Arcydzieło sztuki perfumiarskiej – nagroda w pełni zasłużona. 

Korzenno-drzewny zapach zaprojektowany przez Aureliena Guicharda w 2021 roku. Najmłodszy spośród wszystkich opisywanych kompozycji dla mężczyzn. I chyba najmłodszy pod względem aury, którą roztacza. Kompozycję otwierają świeże, cytrusowe nuty bergamotki. Sercem zapachu są aromatyczny jałowiec i korzenno -pikantny czarny pieprz. Ale prawdziwe DNA tych perfum tworzą nuty drzewne z trzema gatunkami cedru w roli głównej: cedru atlaskiego, cedru Virginia i cedru himalajskiego. 

  1. 207,99 zł
    Najniższa cena:  255,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 255,99 zł
Udostępnij:

Autor Maria Kowalczyk Zobacz profil
dziennikarka i redaktorka, zajmująca się od 19 lat pisaniem o urodzie i zdrowiu. Autorka bloga www.nostressbeauty.com oraz konta na instagramie @nostressbeauty . Pracowała w magazynach „Glamour", „Twój Styl", „Elle", prowadziła dział styl w „NaTemat.pl". Obecnie współpracuje m.in. z magazynem online „Vogue.pl" oraz „Wysokie Obcasy". Współautorka portalu www.kosmopedia.org, Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Następny wpis
Najlepsze koreańskie kosmetyki do włosów – TOP 10 Czytaj więcej