Dobre peelingi kwasowe

3 peelingi kwasowe, które warto zrobić tuż przed wiosną. Oczyszczą i rozświetlą cerę

Twoja skóra jest szara, zmęczona i zanieczyszczona? Pomoże je dobry peeling kwasowy. Taki produkt to prawdziwy skarb – szczególnie po długiej zimie. Nie tylko złuszczy martwy naskórek i oczyści pory, ale także podbudzi cerę do regeneracji. Efekt? Odświeżona i gotowa na wiosnę skóra!

Jakie efekty dają peelingi kwasowe?

Peelingi kwasowe są doskonałym narzędziem do głębokiego oczyszczenia skóry oraz stymulowania procesów odnowy komórkowej. Dzięki nim możemy pozbyć się martwych komórek naskórka, zanieczyszczeń i innych niedoskonałości, które mogły się pojawić podczas zimowych miesięcy. Efektem jest nie tylko gładka i promienna cera, ale także lepsza penetracja substancji aktywnych z innych produktów pielęgnacyjnych.

Wybierając odpowiedni peeling kwasowy, warto zwrócić uwagę na swoją skórę i jej potrzeby. Istnieje wiele rodzajów kwasów, takich jak kwas migdałowy, glikolowy czy salicylowy, każdy o innych właściwościach i przeznaczeniu.

  • Dla wrażliwej i suchej skóry warto wybrać kwas migdałowy, który nie tylko działa delikatnie, ale dodatkowo nawilża. Jego cząsteczka jest stosunkowo duża, dlatego łagodniej i wolniej penetruje skórę, co zapobiega podrażnieniom.
  • Kwas glikolowy jest skutecznym wyborem dla tych, którzy chcą wygładzić i poprawić strukturę skóry. Pobudza produkcję kolegenu, pogrubia skórę oraz wspomaga regenerację, w tym redukcję blizn. 
  • Osoby z cerą trądzikową powinny skorzystać z właściwości kwasu salicylowego, który skutecznie oczyszcza pory, a także ma właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjne.

WSKAZÓWKA 

Warto pamiętać, że peeling kwasowy nie powinien być wykonywany na podrażnionej, mocno przesuszonej i uszkodzonej skórze. Jeśli masz świeże ślady po wypryskach, również warto chwilę się wstrzymać i najpierw zadbać o nawilżenie i wzmocnienie skóry w tych miescach. Świętnie w tym celu sprawdzi się kwas hialuronowy oraz cermidy. 

Dobre peelingi kwasowe: TOP 3

Peeling kwasowy wykonany w odpowiedni sposób może przynieść fantastyczne efekty, przywracając naszej cerze młodzieńczy blask i świeżość po zimie. Jeśli nie masz jeszcze swojego ulubionego, sprawdź moje propozycje. 

Peeling kwasowy, który możesz stosować nawet w okolicach oczu. Jego formułę oparto na Super Molekułach złuszczających i rozświetlających. Skutecznie, ale łagodnie usuwa zrogowaciały naskórek, odkrywając naturalny blask skóry. Zawarta w peelingu kalamina i torf Tołpa redukują zaczerwienienia i działają kojąco, zapewniając jednolity koloryt i gładkość już po pierwszym użyciu.

W INCI znajdziesz też kwas maltobionowy, glikolipidy i naturalne pigmenty rozświetlające. Pelling nie tylko złuszcza, ale także intensywnie nawilża. Cera odzyskuje zdrowy i promienny wygląd. Produkt jest idealny dla każdego rodzaju cery, również wrażliwej. To bezpieczna, wegańska kompozycja bez mikroplastików.

Peeling-mus inspirowany zabiegiem Yellow Peel to super propozycja nie tylko dla skóry tłustej i mieszanej, a także każdej z przebarwieniami, niedoskonałościami czy zatkanymi porami. Skutecznie usuwa martwe komórki naskórka plus redukuje skłonność do powstawania wyprysków, odblokowuje pory i ujednolica koloryt. 

W jego skład wchodzi bio-kwas salicylowy, który zapobiega niedoskonałościom i rozpuszcza sebum w porach skóry. Drugi cenny składnik to retinal – aktywna forma witaminy A, która działa przeciwzmarszczkowo i rozjaśnia przebarwienia. Z kolei glinka zawarta w peelingu działa seboregulująco i wspomaga oczyszczanie skóry. 

To produkt idealny dla skóry z zaskórnikami, nierównym kolorytem, której brakuje blasku i gładkości. Polubią go szczególnie osoby, które obserwują u siebie zarówno niedoskonałości, jak i objawy starzenia. Skutecznie zredukuje przebarwienia, zmarszczki, blizny, a także ograniczy wydzielanie sebum i odblokuje pory.  

Zawiera 15% kwasów AHA, takich jak kwas migdałowy i glikolowy, 2% kwas BHA (salicylowy) oraz tripeptyd złuszczających. Dodatek glutationu oraz resweratrolu sprawia, że peeling ma też silne właściwości antyoksydacyjne, a także zapobiega powstawaniu przebarwień pozapalnych. Wisienką na torcie jest alantoina, która łagodzi i regeneruje. 

Udostępnij:

Autor Patrycja Fijałkowska Zobacz profil
Pasjonatka pielęgnacji skóry i masażu twarzy. Z wykształcenia historyczka sztuki i kosmetyczka. Od wielu lat związana z mediami. Pisała i planowała artykuły dla serwisów: Kobieta.pl, Elle.pl, Glamour.pl, Wizaz.pl i HelloZdrowie.pl.
Następny wpis
Te perfumy poprawiają nastrój. Wybrałam 3 zapachy, które koją zmysły i dodają energii Czytaj więcej