Nawilżające kremy pod oczy

Nawilżający krem pod oczy - jaki wybrać? TOP 5 produktów polecanych przez eksperta

Przetestowałaś już wiele kremów pod oczy, ale żaden z nich nie nawilża Twojej skóry wystarczająco? Idziemy z pomocą! Nasz ekspert, kosmetolog – Natalia Stafiej poleca 5 nawilżających kremów pod oczy, które przyniosą ulgę nawet bardzo przesuszonej skórze!

Suchość skóry wokół oczu może być problemem okresowym lub towarzyszyć wielu chorobom takim jak np. niedoczynność tarczycy, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy różne zaburzenia metaboliczne. Jaki krem pod oczy intensywnie nawilży skórę? Podpowiadamy, jak wybrać ten najlepszy.

Jakich składników szukać w kremach do suchej skóry w okolicach oczu? 

  • Kwas hialuronowy i jego sole

Substancją, która odpowiada za nawilżenie naszej skóry jest głównie kwas hialuronowy. Jedna cząsteczka potrafi przywiązać do siebie aż 250 cząsteczek wody, dzięki czemu staje się jednym z najsilniejszych humektantów (substancji nawilżających). Uwaga! „Zwykły” kwas hialuronowy (inci: Hyaluronic Acid) ma zbyt dużą cząsteczkę, aby przenikać przez naskórek i jedynie osadza się na jego powierzchni. Aby wykorzystać nawilżające właściwości należy szukać Sodium Hyaluronate, czyli soli kwasu hialuronowego. W przeciwieństwie do związku wyjściowego, posiada ona zdolności penetracji przez naskórek i zatrzymywania wilgoci wewnątrz struktury skóry. 

  • Aminokwasy

Aminokwasy to bogactwo młodości, naturalnie wchodzą w skład naszej skóry. Z aminokwasów tworzą się białka jak np. kolagen. Niedobór aminokwasów może prowadzić do zaburzeń w fizjologii skóry, utraty jędrności i nawilżenia. Każda skóra powinna je sobie dostarczać jeśli zależy nam na jędrności oraz nawilżeniu. Dzięki aminokwasom skóra pod oczami nie tylko zachowa nawilżenie, ale także jędrność. 

Ceramidy to modne składniki, ale ta moda jest jak najbardziej zdrową i zasadną. Te naturalne lipidy naskórka odpowiadają za jej integralność oraz szczelność. Niedobór ceramidów w skórze powoduje szybszą i większą utratę wody, czyli nawilżenia. Suchą skórę pod oczami należy nie tylko nawilżać, ale i wzmacniać, aby to nawilżenie utrzymać jak najdłużej. 

  • Kofeina

Choć kofeina jest znana głównie z właściwości redukujących cienie pod oczami, to należy sobie uzmysłowić, że za likwidację cieni odpowiedzialne jest pobudzenie metabolizmu. Pobudzony metabolizm w okolicy skóry oczu nie tylko będzie likwidował zasinienia, ale zaopatrywał komórki skóry w tlen. W ten sposób skóra stanie się mocniejsza i łatwiej jej będzie samodzielnie spełniać fizjologiczne zadania jak np. utrzymanie wilgoci.

CIEKAWOSTKA

Istnieją różne rodzaje kwasu hialuronowego podzielone według wielkości cząsteczki. Najmniejszą z nich jest kwas ultramałocząsteczkowy UMLW (Ultra Low Molecular Weight), jest jednak dosyć drogim składnikiem i umieszczenie go w produkcie zazwyczaj idzie w parze z użyciem technologii liposomów. To sprawia, że cena produktu się podnosi więc najczęściej korzysta się z Sodium Hyaluronate.

Jakich substancji NIE powinien zawierać krem pod oczy?

  • Alkohol

Zdecydowanie największym wrogiem przesuszonej skóry (nie tylko tej pod oczami), jest alkohol znany w INCI jako alcohol denat. Choć generalnie składnik sam w sobie nie jest niczym złym, to przy suchej skórze warto go unikać, szczególnie gdy mowa o bardzo cienkiej i wrażliwej skórze oczu. 

  • Substancje zapachowe

Kto z nas nie lubi ładnych zapachów? Niestety często potrafią one podrażniać - szczególnie te z niskiej półki cenowej. Jeśli Twoja skóra w okolicach oczu jest sucha, to będzie także bardziej podatna na podrażnienia. W związku z tym wybieraj produkty, w których nie ma zbyt wielu kompozycji zapachowych, a najlepiej nie ma ich wcale. 

Najlepsze nawilżające kremy pod oczy

Które kremy pod oczy dostępne w Super-Pharm najlepiej nawilżą skórę pod oczami? Oto 5 najlepszych kosmetyków polecanych przez naszego eksperta.

Ten krem to bogactwo antyoksydantów, humektantów oraz substancji odbudowujących strukturę skóry. W składzie znajdziemy mnóstwo wyciągów roślinnych chroniących skórę górnych i dolnych powiek przed przedwczesnym starzeniem, a także cenne substancje nawilżające i powlekające. Dodatkowo, koncentrat ma właściwości drenujące i przeciwobrzękowe - nałożony rano (najlepiej trzymany w lodówce) będzie niwelował oznaki zmęczenia, cienie oraz opuchliznę. To jednak nie koniec jego zalet! Krem dodatkowo spłyca zmarszczki i rozświetla skórę pod oczami.

Krem ma bogatą konsystencję, ale szybko się wchłania. Sprawdza się stosowany zarówno na noc, jak i o poranku. W skrócie: to genialny produkt dla każdej osoby zmagającą się z suchością okolic oczu.

Znana z ceramidowych kompozycji marka CeraVe ma w swojej ofercie także coś dla osób wrażliwych i z suchą okolicą oka. Krem ma skład charakterystyczny dla CeraVe - bogaty w uszczelniające ceramidy. Znajdziemy tu także sól kwasu hialuronowego, która będzie utrzymywała wilgoć w naskórku.

Propozycja dla osób, które cenią sobie szybko wchłaniające się produkty. La Roche-Posay przedstawia nam produkt o konsystencji żelu dedykowanego skórom podrażnionym i suchym, a także skłonnym do obrzęków. W składzie znajdziemy nawilżającą glicerynę oraz kwas hialuronowy, a także silnie antyoksydacyjną kofeinę. Żel redukuje dyskomfort oraz zaczerwienienia, warto go trzymać w lodówce dla spotęgowania efektów.

  1. 68,99 zł
    Cena rekomendowana: 75,99 zł Cena detaliczna rekomendowana przez dostawcę: 75,99 zł

Jeśli borykasz się z egzemą, alergiami czy łuszczycą to ta propozycja może być idealna dla Ciebie. To produkt stworzony z myślą o wrażliwych i tkliwych skórach, idealnie odbudowuje i wspiera naturalną barierę hydrolipidową. W składzie znajdziemy substancje łagodzącą świąd, kwas hialuronowy a także opatentowane przez firmę kompleksy wspierające i uzupełniające naturalne lipidy naskórka.

To bardzo ciekawy i innowacyjny produkt w kategorii tych dedykowanym okolicom oczu. Mamy tutaj mnóstwo ciekawych składników (np. wyciąg z pomarańczy, krzemionka organiczna, wyciąg z nostrzyka). Krem zwalcza wolne rodniki, a także pobudza syntezę kolagenu i elastyny. Doskonale nawilża skórę, a także niweluje widoczność cieni pod oczami.

Udostępnij:

Autor Natalia Stafiej Zobacz profil
Kosmetolog, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień pracuje w klinice MezoSkin w Warszawie oraz prowadzi profil na Instagramie o tematyce beauty @alternatywnepiekno.ns. Specjalizuje się w terapiach skór problematycznych oraz anti-aging.
Następny wpis
Maskary, które dają efekt sztucznych rzęs Czytaj więcej