Najlepsze kremy nawilżające do cery trądzikowej

Najlepsze kremy nawilżające do cery trądzikowej: TOP 5 produktów, które nie powodują wyprysków

Pielęgnacja skóry trądzikowej może być wyzwaniem. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie nawilżenie. Nie wiesz, jaki produkt będzie skuteczny i bezpieczny? O rekomendacje poprosiłyśmy eksperta Super-Pharm, kosmetologa Martynę Radziejewską.

Cera trądzikowa zasługuje na nawilżenie

Pielęgnacja skóry wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Zwłaszcza jeśli mamy problemy, jak np. nawracające stany zapalne czy przebarwienia. Wiele osób, które spotykam w swoim gabinecie, w takiej sytuacji sięga po kosmetyki, które mają za zadanie regulować pracę gruczołów łojowych, zmniejszać widoczność przebarwień czy działań antybakteryjnie i przeciwzapalanie.
 
Preparaty te zawierają wiele składników aktywnych, takich jak: kwasy, niacynamid czy retinoidy. Co niestety, w nadmiarze, może negatywnie wpłynąć na stan i kondycję skóry, m.in. uszkodzić płaszcz hydrolipidowy. Często sięgamy po substancje bardzo aktywne, zapominając o podstawach, czyli nawilżaniu skóry.
 

Jaki krem nawilżający do cery trądzikowej wybrać?

W przypadku cery trądzikowej bardzo często mamy do czynienia z uszkodzoną barierą hydrolipidową, zaburzoną mikrobiotą czy nieprawidłowym pH. Dlatego dostarczanie składników, które pomogą zadbać o te aspekty jest bardzo ważne. W składach kremów nawilżąjących do skóry trądzikowej warto szukać:
 
  • Probiotyków, 
  • Trehalozy
  • Mocznika, 
  • Kwasu rozmarynowego, 
  • Ektoiny, 
  • Kwasu linolowego, 
  • Laktoferyny, 
  • Caramidów,
  • Aminokwasów.   
Wybierając krem dla cery trądzikowej warto również zwrócić uwagę na konsystencje. Wiele osób borykających się z takimi problemami nie lubi produktów o bogatej, gęstej formule.
 
Istotną kwestią jest unikanie substancji o potencjale komedogennym, czyli zanieczyszczającym ujścia gruczołów łojowych. Oczywiście nie można oceniać kosmetyku po jeden substancji, tutaj przede wszystkim liczy się cały skład. Ale warto mieć to na uwadze. Do najczęściej wymienianych składników należą: parafina, lanolina, wazelina, olej kokosowy, arganowy, migdałowy, niektóre silikony, masło shea. 

Najlepsze kremy nawilżające do cery trądzikowej

Wybrałam kremy, które łagodzą stany zapalne, nawilżają i pomagają utrzymać zdrową, matową skórę. 

Krem skierowany dla osób w trakcie kuracji dermatologicznych leczenia trądziku. Bardzo często w tym czasie skóra jest mocno przesuszona, zaczerwieniona i podrażniona. Produkt Eucerin pomaga łagodzić te objawy. Działa nawilżająco i neutralizuje działania niepożądane leków przeciwtrądzikowych. Krem łagodzi podrażnienia, odżywia oraz zmniejsza uczucie ściągnięcia.
 
Wśród składników aktywnych znajdziemy glicerynę, pantenol, skwalan, ceramidy oraz tapiokę. Jego zaletą jest również lekka konsystencja. 
W przypadku każdego rodzaju skóry, również trądzikowej, warto zadbać o ochronę przeciwsłoneczną. Zbyt intensywna ekspozycja na promieniowanie UV może pogorszyć kondycję cery, powodując łojotok, pojawianie się przebarwień czy wzmożony wysyp.
 
Krem Pharamaceris łączy w sobie działanie chroniące przed słońcem z intensywnym nawilżeniem i regeneracją. Produkt zmniejsza uczucie napięcia i dyskomfortu, które może towarzyszyć podczas leczenia dermatologicznego. W składzie kremu znajdziemy kompleks prebiotyczne, alantoinę, wyciąg z kory wierzby oraz szałwii. Produkt regeneruje, zapobiega pojawianiu się zmian trądzikowych oraz dzięki filtrowi SPF 30 chroni przed promieniowaniem UV. 
Avene Cleanance Aqua-gel – żel matująco-nawilżający
 
Żelowa formuła idealnie sprawdzi się w przypadku pielęgnacji skóry mieszanej, tłustej i wrażliwej z tendencją do powstawania niedoskonałości. Głównym zadaniem produktu jest regulacja pracy gruczołów łojowych, a tym samym redukcja błyszczenia, zapobieganie powstawaniu zaskórników i wyprysków. W jego składzie zobaczymy skuteczne substancje seboregulujące i ściągające pory  – P-Refinyl®, monolaurynian i niacynamid. Ten ostatni dodatkowo pobudza regenerację, łagodzi stany zapalne, rozjaśnia przebarwienia i wzmacnia barierę lipidową.
 
Wisienką na torcie jest woda termalna Avene, która nawilża i łagodzi podrażnienia, pozostawiając skórę gładką i miękką. Lekka, żelowa konsystencja szybko się wchłania, dzięki czemu krem sprawdzi się również nakładany w pośpiechu pod makijaż. 
 
  1. 44,99 zł
    Najniższa cena:  48,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 48,99 zł
Krem przeznaczony dla osób z cerą tłustą lub mieszaną, ze skłonnością do zatykania porów, powstawania zaskórników otwartych i zamkniętych oraz problemem nadmiernego wydzielania sebum. Delikatnie złuszcza skórę, redukuje ilość zaskórników, a także zmniejsza błyszczenie skóry. Ponadto pomaga zapobiegać pojawianiu się nowych stanów zapalnych. W składzie kremu znajdziemy działające antytrądzikowo – kwas szikimowy, niacynamid i sól kwasu azelainowego.
 
Produkt zawiera także sprawdzone składniki nawilżające, zmiękczające i chroniące skórę przed wysuszeniem. Są to humektanty (gliceryna i propanediol) oraz emolient alkohol cetylowy.
  1. 41,99 zł
    Cena rekomendowana: 56,40 zł Cena detaliczna rekomendowana przez dostawcę: 56,40 zł
Krem marki Geek & Gorgeous świetnie wzmacnia skórę bez obciążenia. Działa odżywczo, intensywnie nawilża, regeneruje oraz zmniejsza podrażnienia. Lekka formuła sprawdzi się również w przyapdku cery skłonnej do zmian trądzikowych.
 
W składzie znajdziemy: 7% skwalan, który zatrzymuje wilgoć (ogranicza transepidermalną ucieczkę wody) i sprawia, że skóra jest miękka i gładka, 3% mieszanki lipidów, naśladujących te obecne w skórze, a także działające synergicznie z nimi ceramidy. Krem zawiera ponadto antyoksydacyjny i przeciwzapalny ekstrakt z zielonej herbaty. Cała formuła została wzbogacona o klasyczne substancje uspokajające i regenerujące – alantoinę oraz bisabolol.
Udostępnij:

Autor Martyna Radziejewska Zobacz profil
Absolwentka kosmetologii Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. W swojej pracy skupia się na indywidualnym podejściu do drugiego człowieka. Wiedzę i doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów i szkoleń.
Następny wpis
Opuchnięte oczy rano – co pomaga, a co nasila ten problem? Czytaj więcej