Najlepsze balsamy do ciała z kwasem glikolowym:

Najlepsze balsamy do ciała z kwasem glikolowym [WYBÓR EKSPERTA]

Ten wszechstronny składnik zaczyna w końcu zyskiwać uznanie w świecie pielęgnacji ciała. Mowa o kwasie glikolowym, który wygładza, przeciwdziała strzeniu i poprawia ogólną kondycję skóry. Ekspert Super-Pharm, kosmetolog Martyna Radziejewska, poleca 3 świetne balsamy z kwasem glikolowym. Sprawdź!

Dlaczego warto stosować kwas glikolowy na ciało?

Według niektórych źródeł kwas glikolowy nazywany jest jednym z najważniejszych składników aktywnych o działaniu przeciwstarzeniowym. Kwas ten należy do grupy alfa-hydroksykwasów, a elementem, który szczególnie go wyróżnia, jest budowa. Kwas glikolowy posiada najmiększą cząsteczkę ze wszystkich kwasów AHA, dzięki czemu w łatwy sposób potrafi penetrować skórę, przedostając się do jej głębszych warstw. 
 
Jak już wcześniej wspomniałam kwas glikolowy świetnie sprawdzi się w pielęgancji cery dojrzałej, ale również można po niego sięgnąć w przypadku zmian o charakterze trądzikowym, zaskórników czy przebarwień. Będzie doskonałym wyborem dla osób zmagających się z niedoskonałościami na ciele.
 
UWAGA! Podczas jego stosowania ostrożność powinny zachować osoby posiadające wrażliwą skórę. Użycie kwasu glikolowego, zwłaszcza w wysokich stężeniach może spowodować silne podrażnienie oraz zaczerwienienie. 

Kwas glikolowy na ciało – właściowści

  • Złuszczanie – delikatnie, ale skutecznie usuwa martwe komórki warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu skóra staje się wygładzona i promienna
  • Ograniczanie produkcji sebum – kwas glikolowy oddziaływuje na pracę sebocytów, pomaga pozbyć się zaskórników oraz zapobiega ich ponownemu pojawianiu
  • Stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny – dzięki czemu sprawdzi się w przypadku dojrzałej skóry; kolagen i elastyna to białka produkowane przez fibroblasty, które wpływają na jędrność i elastyczność skóry; regularne stosowanie kwasu glikolowego wpłynie na poprawę struktury, redukcję drobnych lini i zmarszczek, a także nada skórze zdrowy wygląd
  • Wspomaganie redukcji blizn, w tym również rozstępów
  • Rozjaśnianie przebarwień spowodowane ekspozycją na słońce, a także tych związanych z procesami starzenia oraz trądzikiem

Jak stosować balsam z kwasem glikolowym?

Choć w produktach do ciała kwas glikolowy nie występuje w bardzo wysokich stężeniach, stosując go warto zachować lekką ostrożność. Jest to substancja aktywna, z działaniem której nie polubi się każdy rodzaj skóry. Ryzyko podrażnienia, zaczerwienienia jest dosyć wysokie – zwłaszcza w przypadku wrażliwej i delikatnej skóry.
 
Kwas glikolowy najlepiej wprowadzać stopniowo do pielęgancji. Początkowo można sięgnąć po składnik 2-3 razy w tygodniu podczas wieczornej rutyny, a następnie, jeśli nie wystąpi podrażnienie, z czasem kwas glikolowy można aplikować nawet co drugi dzień. Kosmetyki z tym składnikiem stosujemy na suchą i czystą skórę, najlepiej podczas wieczornej pielęgnacji. Nie należy aplikować kwasu glikolowego na uszkodzoną oraz podrażnioną skórę. 

Najlepszy balsam z kwasem glikolowym [WYBÓR KOSMETOLOGA]

Kwas glikolowy znajdziemy między innymi w mleczku do ciała Isispharma Neotone Body. Balsam posiada właściwości depigmentujące. Wspomaga walkę z przebarwieniami różnego pochodzenia. Swoje działanie zapewnia opatentowanemu kompleksowi składników aktywnych DEPI-ACT®, który działa nie tylko rozjaśniająco, ale również zapobiega pojawianiu się nowych zmian o charakterze pigmentacyjnym.
 
Formula łączy w sobie działanie składników działających depigmentująco, złuszczająco oraz nawilżająco. Balsam sprawdzi się również w przypadku tzw. rogowacenia ciemnego okolic intymnych czy ciemnych plam pod pachami.
 
Produkt należy stosować podczas wieczornej pielęgancji na miejsca objęte problemami pigmentacyjnymi. W ciągu dnia należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. 
W ofercie produktów marki Miya również znajdziemy balsam zawierający kwas glikolowy. Miya BODY.lab ujęrdniająco-wygładzający balsam z kwasami AHA to produkt o działaniu ujędrniająco-wygładzającym. Kosmetyk posiada lekką, wygładzająco formułę. Balsam szczególnie polecany jest dla szorstkiej skóry borykającej się z problemem rogowacenia okołomieszkowego. Może być stosowany miejscowo na wybrane partie ciała objęte problemem lub całościowo.
 
W składzie balsamu znajdziemy kompleks alfa-hydroksykwasów – kwas glikolowy i kwas mlekowy o właściwościach wygładzających, zmniejszającymi widoczność czerwonych krostek oraz rozjaśniających. Dodatek witaminy E, PP oraz prowitaminy B5 zapewnia skórze nawilżenie, zmiękcza ją oraz wspiera struktury ochronne. Ekstrakty roślinne wzmacniają efekt odżywienia, a także działają ujędrniająco i napinająco (ekstrakt z guarany). Ceramidy, masło shea, olej ze słodkich migdałów – odczuwalnie regenerują skórę i zapewniają jej komfort. Dodatek trehalozy, mocznika oraz kwasu hialuronowego przywraca skórze miękkość. Balsam może być stosowny podczas codziennej pielęgnacji. 
  1. 21,99 zł
    Cena promocyjna 28,99 zł Cena regularna 41,99 zł
    Najniższa cena:  19,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

BONUS: peeling do ciała z kwasem glikolowym

Kwas glikolowy w połączeniu z mlekowym znajdziemy również w peelingu do ciała Q+A Exfoliator AHA. Produkt szczególnie dobrze sprawdzi się stosowany raz na tydzień lub dwa w pielęgnacji skóry mieszanej i tłustej, z tendencją do powstawania niedoskonałości. Połączenie kwasów AHA z drobinami złuszczającymi pozyskanymi z kukurydzy pomaga poprawić teksturę skóry, przywracając jej jędrność i elastyczność. Regularne stosowanie peelingu pozwala skutecznie usunąć martwy naskórek i zanieczyszczenia, jednocześnie pobudzając procesy odnowy skóry, a także wygładzając i wyrównując koloryt, nadając jej promienny, zdrowy wygląd.
 
W składzie peelingu oprócz kwasów AHA znajduje się oleje z owoców rokitnika o właściwościach antybakteryjnych, przeciwzapalnych i regenerujących oraz oleje jojoba, który oprócz właściwości nawilżających, oczyszcza skórę, reguluje wydzielanie sebum i ogranicza rozwój bakterii. 
WSKAZÓWKA
 
Podczas wieczornej aplikacji produktów z kwasami zaczekaj aż balsam lub mleczko dobrze się wchłonie. Zwróć również uwagę na materiał, z którego wykonana jest odzież, którą nakładasz. Warto postawić na naturalne tkaniny, najlepiej sprawdzi się przewiewna bawełna. Dzięki tamu skóra będzie mogla „oddychać”. Nałożenie nieprzewiewnych tkanin, w których mamy większą skłonność do pocenia niesie ze sobą ryzyko podrażnienia. 
Udostępnij:

Autor Martyna Radziejewska Zobacz profil
Absolwentka kosmetologii Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. W swojej pracy skupia się na indywidualnym podejściu do drugiego człowieka. Wiedzę i doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów i szkoleń.
Następny wpis
Jak zapobiec powstawaniu przebarwień? 6 produktów, dzięki którym nie będziesz obawiać się słońca Czytaj więcej