baza pod hybryde

Najlepsza baza pod hybrydę [RANKING]

Baza to podstawa manikiuru hybrydowego. Którą wybrać: gęstą i kryjącą czy rzadką i bezbarwną? Poniżej garść wskazówek dla osób wykonujących hybrydę w domu.

Podstawą każdego manikiuru – zarówno klasycznego, jak i hybrydowego jest dobre przygotowanie paznokcia: oczyszczenie z resztek starego manikiuru, wygładzenie, wyrównanie, opiłowanie, odtłuszczenie. A kolejnym równie ważnym etapem, od którego zależy zarówno jakość, jak i żywot stylizacji paznokci, jest położenie odpowiedniej bazy. To ona jest łącznikiem pomiędzy paznokciem a lakierem. Wygładza i upiększa wygląd płytki. A czasem wystarcza za cały manikiur.

Co daje baza pod hybrydę?

Baza pod lakier hybrydowy przyczepia się doskonale do płytki paznokcia i daje też podłoże dla każdego lakieru. Dzięki położeniu bazy, można płytkę wygładzić, wyrównać, a także nadbudować na kształt tzw. krzywej C, żeby paznokcie miały smuklejszą formę. Do takich zadań przydatne są bazy o gęstej lub średniogęstej konsystencji. Przykład? Neonail Cover Base Protein w kolorze Cream Beige (występuje również w kolorach Natural Nude oraz Nude Roses). Można nią wyrównać kształt płytki. Jest doskonałą bazą pod manikiur, ale może również być stosowana samodzielnie (należy nałożyć na nią wyłącznie top, no i oczywiście włożyć paznokcie pod utwardzającą lampę).

Bazą pod hybrydę przydaje się także do przedłużania paznokci, nawet do 1 cm. Takie działanie wykazuje Semilac Fiber Base, która jest bazą z włóknami nylonowymi. Baza ta ma mleczny odcień, więc można ją nosić zamiast lakieru w pastelowej tonacji nude.

RADA EKSPERTA

Bazy do wykonania hybrydy są różne, w zależności od tego, w jakiej kondycji jest płytka. Dostępne są bazy proteinowe, które odżywiają. Są gęste, grubsze i dzięki ich obecności na paznokciu, powstaje dodatkowa powłoka. Warto je nakładać do stylizacji paznokci cienkich, rozdwajających się.

Baza żelowa daje możliwości wyprostowania paznokci, kiedy rosną np. do góry. Takim produktem mogę wyrównać płytkę i nadać jej odpowiedni kształt i podrasować. Ja nakładam jedną, grubszą warstwę żelowej bazy. Niektórzy nakładają dwie.

Najczęściej używam baz kauczukowych, ponieważ można nimi pięknie kształt paznokcia utworzyć i je wyprowadzić. Zawsze podczas zdejmowania poprzedniej hybrydy, zostawiam bazę na paznokciu, żeby trzymała go w ryzach. Genialnie pod nią odrasta.

Jeśli ktoś ma mocne paznokcie, ich kształt jest ładny, sięgamy po bardziej płynne, lżejsze konsystencje baz. Wyglądają bardzo naturalnie tworząc minimalistyczny manikiur.

- tłumaczy Natalia Płuciennik, stylistka paznokci i właścicielka salonu Flownails w Warszawie.

Jak dobrać bazę pod hybrydę?

Bazę powinno się dopasować do kondycji paznokcia i ich wyglądu. Jeśli płytka jest umiarkowanie równa, paznokcie rosną bez zarzutu, wystarczy im pokrycie w postaci rzadkiej bezbarwnej bazy, jak np. Neonail Hard Base. Ma nieco lepszą trwałość niż większość produktów i zapewnia dłuższy żywot manikiuru.

Jeśli natomiast paznokcie są łamliwe, kruche, mają tendencję do rozdwajania się, baza powinna pełnić rolę regenerującą. Bazy proteinowe, z witaminami, minerałami czy keratyną, oprócz pełnienia warstwy wygładzającej i wstępnego etapu manikiuru hybrydowego, są również preparatem o działaniu podobnym do odżywki. Przykładem takiego produktu może być Semilac Mineral Base, z minerałami. Ma gęstą konsystencję, która sprawdza się do wykonania nadbudowy i przedłużenia płytki. A oprócz tego, ma również delikatny kolor. Budyniowy odcień różu wygląda doskonale jako baza pod inne lakiery, albo noszony solo. Pod bazą z kolorem można łatwiej i sprawniej zapuścić paznokcie.

RADA EKSPERTA

Ważne jest to, żeby bazą nie zalać skórek – omijać wały paznokciowe. Warto nakładać ją cienko przy skórkach, żeby nie powstały „bułeczki” z nadmiaru produktu. Pędzelek ma być odpowiednio odsączony, żeby produkt nie wylewał się na paznokieć. 

- radzi Natalia Płuciennik, stylistka paznokci.

Najlepsze bazy pod lakier hybrydowy - TOP 5 

Jeśli paznokcie wymagają regeneracji, odbudowy i odżywienia, w składzie bazy powinny się znaleźć składniki aktywne, wspomagające płytkę. A jeśli jej kondycja jest bez zarzutu, warto sięgać po bazy rzadsze, zwykle przezroczyste, które nie pozostawiają na paznokciu wyczuwalnej warstwy. Oto polecane przez nas produkty. 

To baza wspomagająca regenerację płytki paznokcia. Zawiera keratynę, biotynę, witaminę E. Nadaje się do stosowania na osłabionych, cienkich paznokciach. Ma w składzie także włókna nylonowe wypełniające płytkę paznokcia. Działają jak ochronna warstwa przed uszkodzeniami i łamliwością. Kosmetyk ma odcień budyniowego różu, więc można go stosować aplikując wyłącznie top.

Baza pod lakier hybrydowy o 6 właściwościach. Jest gęsta, ale bezbarwna. Rewelacyjnie sprawdza się do nadbudowy paznokcia i jego przedłużania. Dzięki termostabilności utrzymuje gęstą konsystencję nawet w wysokich temperaturach. Ma błyszczące wykończenie, więc kiedy się ją nakłada samodzielnie, nie trzeba już dodawać topu. W składzie ma proteiny jedwabiu, które wzmacniają płytkę paznokcia.

Świetna baza w odcieniu pastelowego różu. Jest nieco gęstsza od standardowej bazy i pozwala paznokciom nadać pełniejszy kształt. Nadaje się doskonale do nakładania pod metaliczne pyłki i lakiery brokatowe. Plusem jest także atrakcyjna cena.

To baza i top w jednym produkcie. Jako baza daje bardzo dobrą przyczepność – zarówno do płytki paznokcia, jak i samego lakieru. A jako top chroni, nabłyszcza i wzmacnia. Natomiast jeśli nakładasz Mylaq Base Top 2IN1 również jako top, po utwardzeniu w lampie należy przemyć każdy paznokieć cleanerem. Pozostaje bowiem na ich powierzchni warstwa dyspersyjna.

Niedroga, a bardzo dobra baza pod lakier hybrydowy. Chroni i wyrównuje płytkę paznokcia, zwiększa przyczepność lakieru. To produkt wegański.

Udostępnij:

Autor Maria Kowalczyk Zobacz profil
dziennikarka i redaktorka, zajmująca się od 19 lat pisaniem o urodzie i zdrowiu. Autorka bloga www.nostressbeauty.com oraz konta na instagramie @nostressbeauty . Pracowała w magazynach „Glamour", „Twój Styl", „Elle", prowadziła dział styl w „NaTemat.pl". Obecnie współpracuje m.in. z magazynem online „Vogue.pl" oraz „Wysokie Obcasy". Współautorka portalu www.kosmopedia.org, Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Następny wpis
Krem na trądzik dla nastolatków - TOP 5 [POLECA KOSMETOLOG] Czytaj więcej