maseczka na wągry

Maseczka na zaskórniki - domowe przepisy oraz najlepsze kosmetyki [RADY EKSPERTA]

Jaka maseczka pomoże na dobre uporać się z problemem zaskórników? Lepiej postawić na domową czy kupić sprawdzony kosmetyk na wągry? O najlepszych sposobach walki z zaskórnikami pisze ekspert Super-Pharm, kosmetolog, Paulina Osiadły-Sroka.

Zaskórniki (potocznie nazywane wągrami) najczęściej pojawiają się na strefie T, która obejmuje brodę, nos i czoło. Taka lokalizacja dotyczy najczęściej skór mieszanych i tłustych. Znacznie rzadziej mogą także wystąpić na policzkach i żuchwie. Zaskórniki dzielimy na otwarte i zamknięte. Walka z wągrami jest trudna, ale odpowiednia pielęgnacja na pewno przyniesie efekty. Jakie kosmetyki pomogą pożegnać problem nieestetycznych zaskórników?

Jak pozbyć się zaskóników?

W pielęgnacji cery z tendencją do zaskórników należy pamiętać o kilku istotnych zasadach.

  • Dokładne oczyszczanie skóry, 
  • Nawilżanie przy pomocy kosmrtyków niekomedogennych, 
  • Regularne złuszczanie, 
  • Działanie sebostatyczne

Codzienne oczyszczanie skóry rano i wieczorem powinno być wykonywane dokładnie i systematycznie (świetnie sprawdzi się dwuetapowe oczyszczanie cery). Warto wybierać delikatne produkty do mycia - mogą być to żele, pianki i musy przeznaczone do skóry tlustej i mieszanej. Oczyszczanie jest bardzo ważne ze względu na usuwanie złogów sebum oraz innych zanieczyszczeń sprzyjających powstawaniu zmian zaskórnikowych.

Ponadto pielęgnację dobrze wzbogacić o peelingi. Jeśli masz skórę wrażliwą i suchą, postaw na peeling enzymatyczny. Dla tłustych skór sprawdzą się także maski i peelingi ziarniste. Pamiętaj jednak, że delikatne złuszczanie powinno odbywać się w odpowiedniej częstotliwości (maksymalnie 1-2 razy w tygodniu). Dodatkowo nawilżaj swoją skórę, aplikuj lekki krem, który nawodni wierzchnią warstwę Twojej skóry. Nie zapominaj także o stosowaniu maseczek oczyszczających, które pomogą pozbyć się wągrów. 

Przeczytaj również: Zaskórniki na nsoie - jak się ich pozbyć?

  1. Cena promocyjna 14,49 zł Cena regularna 16,99 zł
    Najniższa cena:  12,49 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  2. Cena promocyjna 29,99 zł Cena regularna 44,99 zł
    Najniższa cena:  29,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  3. Cena promocyjna 64,99 zł Cena regularna 101,99 zł
    Najniższa cena:  61,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  4. 74,99 zł
    Cena promocyjna 77,99 zł Cena regularna 124,99 zł
    Najniższa cena:  70,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  5. 17,99 zł
    Cena promocyjna 19,99 zł Cena regularna 29,99 zł
    Najniższa cena:  17,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Maseczka na zaskórniki - jaka pomoże pozbyć się problemu?

Pośród wielu dostępnych preparatów przeznaczonych do redukcji zaskórników do najpopularniejszych należą maseczki. Pielęgnacja wzbogacona o takie produkty może wspomóc zmniejszenie ich widoczności. Należy pamiętać, że maski nie usuną w pełni zaskórników, ale na pewno pomogą oczyścić cerę i mogą wpływać na hamowanie procesupowstawania wągrów. Większość masek na zaskórniki opiera się na działaniu złuszczającym, ściągającym, przeciwbakteryjnym i sebostatycznym, dlatego ich obecność w pielęgnacji może okazać się pomocna. 

Maski na zaskórniki ze względu na wyselekcjonowane składniki pomogą w:

  • złuszczeniu warstwy rogowej,
  • oczyszczeniu skóry,
  • odblokowaniu mieszków włosowych,
  • redukcji zalegającego nadmiaru sebum,
  • redukcji przetłuszczania się skóry i regulacji pracy gruczołów łojowych,
  • działaniu przeciwbakteryjnym hamującym namnażanie się drobnoustrojów,
  • redukcji widocznych zaskórników. 

WSKAZÓWKA

Za proces powstawania zaskórników odpowiada naturalna fizjologia skóry, jednak ich spora ilość i nagminne rozprzestrzenianie się może mieć związek z rozregulowaną gospodarką hormonalną, prowadzoną farmakoterapią lub nieprawidłowo dobraną pielęgnacją. Przyjrzyj się składom dotychczas używanych kosmetyków - możliwe, że zawierają substancje komedogenne (wywołujące powstawanie zaskóników). Wtedy należy zaprzestać ich stosowania. 

Domowa maseczka na wągry polecana przez kosmetologa

Jeśli chcesz przygotować domową maseczkę na zaskórniki, możesz wykorzystać produkty spożywcze. Taką maskę z łatwością można przygotować np. ze sproszkowanej zielonej herbaty typu Matcha. Do niewielkiej ilości sproszkowanej herbaty dodaj miód, łyżeczkę mąki ryżowej i wymieszaj produkty. Opcjonalnie możesz dodać także kilka kropel oleju lnianego. Zielona herbata reguluje prace gruczołów łojowych i nadaje efekt matowej skóry, poza tym działa antybakteryjnie. Miód z kolei odżywia, nawilża i hamuje rozwój drobnoustrojów. Mąka ryżowa rozjaśnia, chłonie nadmiar sebum a olejek lniany redukuje nadmiar wydzielania sebum.

Najlepsza maska na wągry - ranking kosmetyków

Występuje kilka rodzajów masek dedykowanych do pielęgnacji zaskórników. W przypadku skór wrażliwych i suchych warto postawić na delikatne maski kremowe. Jeśli masz skórę tłustą i mieszaną, możesz wybrać produkty łączące peeling i maskę, maski z drobinkami lub ścierającymi płatkami. W przypadku grubszych skór sprawdzą się maski typu peel-off. Jakie produkty wybrać?

SVR Masque A Lift - maseczka peelingująca do twarzy

Maseczka dedykowana dla skóry tłustej i mieszanej ze skłonnością do zaskórników. Usuwa zrogowaciały naskórek, oczyszcza skórę i rozświetla. Redukuje nadmiar zalegającego sebum i inne zanieczyszczenia. Formuła maski została wzbogacona witaminą A (retinol). To produkt 3w1, który łączy w sobie działanie peelingu, maski i preparatu przeciwstarzeniowego.

Tołpa Dermo Face Strefa T - enzymatyczna maska z glinkami do twarzy

Ten dermokosmetyk jest połączeniem peelingu enzymatycznego i glinkowej maski. Delikatnie złuszcza oraz usuwa nadmiar sebum i odblokowuje pory. Widocznie eliminuje szary koloryt, poprawia kondycję skóry zmęczonej. Pozostawia skórę rozświetloną i wygładzoną oraz redukuje widoczność zaskórników. Już po pierwszym użyciu widać pierwsze efekty, a po kilku tygodniach zaskórniki są ledwo widoczne. 

Miya My Pure Express - 5-minutowa maseczka oczyszczająca

Szybka w użyciu maseczka, łatwo zmywalna, nie pozostawia uczucia ściągnięcia skóry. Produkt ma świetny skład! Formuła została wzbogacona m.in. o kompleks [5% kwas azelainowy + glicyna], różową i białą glinkę i witaminę E.  Ekspresowo oczyszcza i odblokowuje pory skórne, redukuje widoczność zaskórników. 

Nuxe Insta-Masque Exfoliant + Unifiant - złuszczająca maska do twarzy

To produkt do złuszczania warstwy rogowej skóry.  W efekcie ujednolica powierzchnię skóry i ją wygładza. Sprawdzi się zarówno w przypadku skóry tłustej, mieszanej, jak i suchej i wrażliwej. Maska złuszczająca, łącząca dobroczynne działanie wody różanej z olejkiem z orzechów makadamia oraz delikatnego pudru złuszczającego pochodzenia naturalnego. Natychmiast po zastosowaniu cera jest wygładzona i rozświetlona.

Pilaten Czarna Maska - maseczka peel-off do twarzy

Czarna maska na wągry typu peel-off z aktywnym węglem z bambusa skutecznie usuwająca zaskórniki i oczyszczająca pory. Maska redukuje przetłuszczenie skóry w strefie T. Pozostawia skórę czystą, ściągniętą dzięki czemu zwęża pory skóry. Zawiera aktywny węgiel z bambusa, wyciąg z oczaru wirginijskiego, ekstrakt portulaki pospolitej, kolagen, glicerynę. Węgiel aktywny dzięki dużej powierzchni adsorbującej znakomicie pochłania toksyny, zanieczyszczenia i sebum. Stymuluje wzrost komórek, wzmacniając i wygładzając skórę.

  1. 19,49 zł
    Cena promocyjna 24,99 zł Cena regularna 37,99 zł
    Najniższa cena:  17,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  2. Cena promocyjna 71,99 zł Cena regularna 120,99 zł
    Najniższa cena:  62,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką


Autor

Paulina Osiadły-Sroka - specjalista ds. pielęgnacji skóry i ciała. Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Farmaceutycznym. Dyplomowany kosmetolog z kilkuletnim doświadczeniem w zakresie kosmetologii pielęgnacyjnej i leczniczej. Współautorka profilu na Instagramie @strefakosmetologa poświęconego tematyce zdrowej pielęgnacji i zagadnieniom branży beauty.

Następny wpis
Witamina E to "eliksir młodości". Jak należy ją stosować? [RADY EKSPERTA] Czytaj więcej