szklane kule do masażu

Masażer pod oczy - jakie daje efekty i jak go używać? [RADY EKSPERTA]

Chcesz poprawić wygląd skóry pod oczami, pozbyć się cieni i opóźnić powstawanie zmarszczek? Sięgnij po szklane kule do masażu i wykonaj relaksujący masaż okolic oczu. Jak to robić, aby zobaczyć efekty na twarzy? Wyjaśnia ekspert Super-Pharm, kosmetolog - Martyna Radziejewska. 

Skóra okolicy oczu jest dużo cieńsza w porównaniu do pozostałych częściach twarzy. Mniejsza ilość gruczołów łojowych oraz częsta mimika sprzyjają przesuszeniom oraz przyspieszonemu starzeniu w tym obszarze. Bardzo często właśnie w tej okolicy pojawiają się pierwsze zmarszczki, tzw. kurze łapki. Również dzisiejszy, zabiegany styl życia nie sprzyja skórze wokół oczu. To właśnie tutaj widać objawy nieprzespanych nocy, nadmiernego stresu, korzystania z używek. Skóra okolicy oczu wymaga szczególnego, delikatnego traktowania. Podczas codziennej pielęgnacji warto sięgać po kremy oraz serum o właściwościach odżywczych i nawilżających.

W przypadku pojawiania się opuchlizny wokół oczu, świetnie sprawdzają się masaże, do których można wykorzystać nowoczesne masażery. Ten dodatkowy element pielęgnacji, wykonywany regularnie, pozytywnie wpłynie na wygląd skóry, opóźni procesy starzenia oraz będzie przyjemną formą relaksu.

Masaż okolic oczu 

Masaż okolicy oczu można wykonywać codziennie. Nawet pięciominutowy, delikatny ruch w perspektywie czasu przyniesie efekty. Do zabiegu można wykorzystać szereg rollerów oraz innych masażerów, które w ostatnim czasie przeżywają prawdziwy renesans.

W przypadku, gdy skóra okolicy oczu ma skłonności do pojawiania się opuchlizny warto sięgnąć po masażery, które dodatkowo chłodzą. Świetnie sprawdzą się np. szklane kule firmy SO.KO przeznaczone są do masowania skóry wokół oczu. Mają poręczny kształt, który łatwo utrzymać w dłoniach podczas zabiegu. Dodatkową zaletą masażera jest płyn, którym wypełnione są kule. Dzięki niemu masażer dłużej utrzymuje niską temperaturę, która sprzyja redukcji opuchlizny i obrzęków

masażer pod oczy masażer pod oczy

Efekty wykonywania masażu okolic oczu

Systematycznie wykonywany masażu okolic oczu potrafi pozytywnie wpłynąć na wygląd skóry. Możemy spodziewać się następujących efektów:

  • Poprawia mikrokrążenie oraz przepływ krwi i limfy,
  • Przyspiesza wchłanianie obrzęków,
  • Usuwa obumarłe komórki naskórka,
  • Wpływa na napięcie mięśni, zwiększa ich zdolność do pracy, pobudza do skurczu, a także zapobiega zanikom mięśniowym,
  • Działa uspokajająco na układ nerwowy,
  • Poprawia dotlenienie skóry,
  • Redukuje zasinienia i opuchliznę,
  • Wpływa na ujędrnienie oraz napięcie skóry wokół oczu,
  • Poprawia koloryt. 

Przeczytaj również: Masaż płytką Gua Sha - jakie daje efekty?

WSKAZÓWKA 

Choć niektóre kosmetyki czy też masaże potrafią pomóc poprawić stan skóry wokół oczu, nie należy zapominać, że największy wpływ na jej świeży i młody wygląd ma higieniczny styl życia. Nic nie wpłynie lepiej niż dbanie o rytm dobowy, wysypianie się, unikanie używek, odpowiednia dieta oraz ilość płynów spożywana każdego dnia. Nie należy również zapominać o ogólnym stanie całego organizmu i regularnych badaniach. Czasami pogorszenie wyglądu skóry okolicy oczu może być objawem niedoborów w organizmie, a także niektórych chorób.

Szklane kule do masażu - jak ich używać?

Kule można stosować codziennie, podczas porannej lub wieczornej pielęgnacji. Aby w pełni korzystać z właściwości masażera należy umieścić go ok. 2-3 godziny wcześniej w lodówce. Kul nie można zamrażać i trzymać w zamrażalce. Grozi to pęknięciu masażera, który wykonany jest z kruchego szkła. Do masażu można wykorzystać ulubiony krem, serum czy też olejek, który nada poślizg i ułatwi przesuwanie się kul po powierzchni skóry.

Należy również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny. Urządzenie należy myć oraz dezynfekować po każdym użyciu. Umieszczając kule w lodówce najlepiej schować je do woreczka, tak aby nie miały kontaktu z innymi rzeczami znajdującymi się w urządzeniu. 

Masaż okolic oczu krok po kroku 

Po schłodzeniu kul lub masażera na oczyszczoną skórę należy nałożyć ulubiony produkt do masażu. Może to być olej, krem, czy serum. Oto kilka wskazówek przydatnych w czasie wykonywania masażu okolic oczu w domu:

  • Masaż nie musi być długi, 5-10 minut to wystarczający czas, aby pobudzić przepływ krwi i limfy i pozytywnie wpłynąć na poprawę wyglądu skóry.
  • Podczas masażu skóry okolicy oczu wykonujemy powolne, delikatne ruchy. Należy zachować ostrożność, tak aby nie uszkodzić delikatnej skóry.
  • Masaż nie może być zbyt intensywny. Kule należy przyłożyć do wewnętrznego kącika górnej powieki i delikatnie przesuwać w kierunku skroni i zewnętrznego kącika. Niewielki nacisk powinien być skupiony wokół oczodołu, nie bezpośrednio na ruchomej części oka. Ruch należy powtórzyć kilkukrotnie. Kolejno, przesuwamy się od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego.
  • W przypadku wystąpienia dużych obrzęków i opuchlizny ruch możemy wykonać na zewnątrz, od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni. Następnie możemy wykonać delikatne uciski na dolnej powiece (należy pamiętać, aby nie były zbyt intensywne).
  • Aby zapobiec pojawieniu się tzw. kurzych łapek, przy pomocy kuli można wykonać ruch niewielkich ósemek w okolicy skóry na skroniach.
  • Na koniec warto jeszcze powtórzyć kilkukrotnie ruchy posuwiste, a następnie kontynuować masaż na drugim oku w analogiczny sposób.
  • Po zakończonym zabiegu, w zależności od zastosowanego produktu do masażu można kontynuować pielęgnację.

Masaż twarzy kulami - przeciwskazania

Należy pamiętać, że nawet do delikatnego masażu, który wykonywany jest samodzielnie w domu istnieją przeciwwskazania. Najlepiej zrezygnować z niego, gdy na skórze pojawi się zakażenie bakteryjne lub wirusowe, doszło do przerwania ciągłości naskórka, występuje trądzik zapalny, a także podczas rekonwalescencji po inwazyjnych zabiegach.

Zobacz inne masażery do twarzy:


Autor


Martyna Radziejewska - absolwentka kosmetologii Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. W swojej pracy skupia się na indywidualnym podejściu do drugiego człowieka. Wiedzę i doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów i szkoleń.

Następny wpis
Jak przygotować skórę pod makijaż? 6 najważniejszych zasad Czytaj więcej