masażer 3d

Masażer 3D do twarzy - jak go używać i jakie daje efekty? [RADY EKSPERTA]

Masaż twarzy obecnie jest bardzo popularny, a na rynku pojawiają się coraz to nowe akcesoria służące do masowania skóry. Przykład? Masażery 3D z obrotowymi głowicami. Jak stosować taki roller i jakie daje efekty na skórze? Wyjaśnia ekspert Super-Pharm, kosmetolog - Martyna Radziejewska. 

Masaż to naturalna metoda lecznicza, znana od starożytności. Początkowo stosowany był podczas obrządków religijnych oraz w celach leczniczych. Pierwsze wzmianki o masażu pochodzą z Chin oraz Indii. Był on również wykorzystywany w Starożytnej Grecji, gdzie masowano sportowców przed zawodami. Wraz z rozwojem nauki, w tym także fizjologii i neurofizjologii, powstawały nowe techniki oraz metody. Z czasem zaczęto również wykorzystywać urządzenia i akcesoria, które pomagają wykonywać zabieg.

Aktualnie ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju rollery do twarzyoraz kamienie np. płytka Gua Sha, masażery, które mogą być wykorzystywane zarówno do automasażu oraz podczas zabiegów w gabinecie.

Masażer 3D do twarzy - czy warto?

Masażery 3D charateryzują się dwoma obrotowymi głowicami, które zapewniają sunięcie masażera po skórze. Masażer do twarzy SO.KO to złoty roller, który może być stosowany podczas masażu twarzy oraz innych części ciała. Urządzenie jest wodoodporne, posiada dwie głowice, które dostosowują się do nieregularnych kształtów twarzy. Masażer można stosować nawet codziennie, podczas wieczornej lub porannej pielęgnacji. Jednak w przypadku braku czasu, można wykonywać dłuższy masaż np. raz w tygodniu.

Nawet niedługi zabieg wspomaga stymulację krążenia krwi oraz nadaje skórze świeży i promienny wygląd. Roller 3D pomaga osiągnąć efekt napiętej skóry, wykonywany regularnie wygładza zmarszczki oraz pomaga pozbyć się obrzęków. Niewielki rozmiar oraz ergonomiczny kształt pozwalają na wygodny chwyt. Materiał, z którego wykonano masażer nie zawiera niklu. Producent nie zaleca stosować podczas masażu produktów na bazie olejów. Do zabiegu można wykorzystać ulubiony krem lub serum. Urządzenia nie zaleca się również stosować podczas ciąży oraz bezpośrednio po porodzie. 

Masażer 3D - jakie daje efekty?

Masaż przy użyciu rollera 3D wykonywany regularnie może przynieść wiele korzyści:

  • Pobudza krążenie krwi i limfy,
  • Zmniejsza opuchliznę oraz obrzęki,
  • Działa przeciwzmarszczkowo,
  • Poprawia elastyczność i jędrność skóry oraz wygładza skórę
  • Wpływa na polepszenie kolorytu cery,
  • Rozluźnia spięte mięśnie,
  • Przyspiesza wydalanie produktów przemiany materii,
  • Wpływa kojąco na układ nerwowy, dostarcza relaksu,
  • Poprawia dotlenienie skóry. 

WSKAZÓWKA

Decydując się na zakup rollera należy pamiętać o odpowiednim dbaniu o higienę. Nieczyszczone akcesoria mogą jedynie zaszkodzić skórze. Nagromadzone na nich bakterie mogą spowodować pojawienie się stanów zapalnych oraz zaskórników na powierzchni cery. Akcesoria do masażu należy czyścić po każdym użyciu miękką, wilgotną szmatką, a następnie wycierać do sucha. Przed schowaniem rollera do pudełka, należy upewnić się, czy jest na pewno całkowicie suchy. Włożenie mokrego urządzenia do zamkniętego pojemnika może przyczynić się do rozwoju bakterii na jego powierzchni (sprzyja temu wilgotne środowisko). Akcesoria można również przemyć delikatnym płynem do dezynfekcji. Warto to robić, zwłaszcza gdy nie tylko my używamy urządzenie. Do czyszczenia złotego masażera SO.KO producent nie zaleca stosowania bardzo gorącej wody, bezpośredniego zanurzania go w wodzie i detergentach.

Jak używać masażera 3D?

Przed przystąpieniem do wykonywania masażu twarzy należy wykonać demakijaż oraz dokładnie oczyścić skórę. Jeśli dysponujmy większą ilością czasu, przed zabiegiem można również wykonać delikatny peeling enzymatyczny. Krok ten wygładzi skórę, pomoże pozbyć się martwych komórek naskórka, a także wpłynie na lepsze wchłanianie preparatów, które będziemy nakładać później na skórę.

Przed zabiegiem lepiej nie robić silnych peelingów oraz nie sięgać po produkty, których nie znamy. W przypadku, gdy jakiś kosmetyk nas podrażni, należy zrezygnować z wykonywania masażu. Nawet delikatny dotyk może pogorszyć stan skóry i wydłużyć czas rekonwalescencji. Po oczyszczeniu cery i opcjonalnym peelingu, na obszar, który chcemy masować należy nałożyć ulubiony krem lub serum i przystąpić do zabiegu. 

Masaż rollerem 3D należy wykonywać od środka twarzy na zewnątrz. Zabieg można rozpoczynać od czoła i stopniowo przechodzić ku dołowi. Roller sprawdzi się również do masowania okolicy pod oczami. Kształt urządzenia pomaga również w wykonywaniu ruchów na policzkach oraz żuchwie. Sprzyja osiagnięciu efektu liftingującego oraz poprawie owalu twarzy.

Przemasować można również szyję i dekolt, kierując ruchy podobnie jak na twarzy: od środka na zewnątrz. Po wykonaniu wszystkich ruchów należy płynnie przemasować skórę od podróbka, w kierunku kątów żuchwy, a następnie skierować się w stronę obojczyków. Ruch ten służy odprowadzeniu nadmiaru limfy do głównych naczyń limfatycznych. 

Wypróbuj inne akcesoria do masażu twarzy:

Masaż twarzy - przeciwskazania

Mimo pozytywnych właściwości nie zawsze można wykonać masaż twarzy. Do głównych przeciwwskazań do zabiegu należą:

  • Infekcje grzybicze, bakteryjne i wirusowe w okolicy poddanej zabiegowi,
  • Przerwanie ciągłości naskórka,
  • Stan po ekstrakcji zęba,
  • Choroby nowotworowe,
  • Infekcje, podwyższona temperatura ciała,
  • Stany zapalne w obrębie twarzy (masaż może pogorszyć kondycję skóry i przyczynić się do rozszerzenia się zmian trądzikowych),
  • Stan skóry po inwazyjnych zabiegach kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej,
  • Zakrzepica lub zapalenie żył,
  • Nadciśnienie tętnicze.


Autor


Martyna Radziejewska - absolwentka kosmetologii Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. W swojej pracy skupia się na indywidualnym podejściu do drugiego człowieka. Wiedzę i doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów i szkoleń.

Następny wpis
Łupież tłusty - jak się go pozbyć? Poznaj sposoby polecane przez trychologa Czytaj więcej