roller do twarzy

Masaż twarzy rollerem z różowego kwarcu - jakie daje efekty i jak go wykonać?

Choć Azjatki już od wieków wykonują masaże twarzy przy użyciu kamiennych rollerów, reszta świata usłyszała o nich stosunkowo niedawno – i od razu oszalała na ich punkcie. Przekonaj się, czy naprawdę warto wykonywać masaż twarzy rollerem i jak robić to prawidłowo.

Przypatrując się pięknej cerze Azjatek, nietrudno od razu popaść w euforię na myśl o tym, że dzięki masażowi rollerem i Twoja skóra będzie wyglądać tak pięknie. Zwróć jednak uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, na azjatycką pielęgnację twarzy składa się kilka etapów, nie tylko masaż. Po drugie, efektów stosowania wałka masującego nie zauważysz już po pierwszym użyciu, lecz po pewnym czasie. 

Masaż twarzy rollerem – jakiego efektu można oczekiwać?

Czy "ugniatanie" twarzy kamiennym wałkiem rzeczywiście niesie za sobą jakieś korzyści? Biorąc pod uwagę to, że jest od wieków stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej – tak. Regularny masaż twarzy przy pomocy rollera może skutkować:

  • poprawą mikrokrążenia krwi i limfy, a tym samym zmniejszeniem cieni pod oczami i innych obrzęków,
  • stymulacją mięśni twarzy oraz ich uelastycznieniem,
  • spłyceniem drobnych zmarszczek,
  • złagodzeniem podrażnień,
  • zmniejszeniem widoczności rozszerzonych porów,
  • usprawnieniem wypłukiwania toksyn z organizmu,
  • wyostrzeniem owalu twarzy,
  • usuwaniem martwego naskórka,
  • uczuciem relaksu i odprężenia,
  • łatwiejszym wchłanianiem kosmetyków.

RADA EKSPERTA

Masaż twarzy rollerem pobudza mikrokrążenie krwi, dzięki czemu usprawnia przepływ krwi limfy. Co więcej - dzięki temu, że roller długo utrzymuje niską temperaturę, niweluje obrzęki na twarzy. Poprzez masaż rollerem jesteśmy w stanie także poprawić wchłanianie produktu kosmetycznego nałożonego na skórę.
 
Nie zapominajmy o tym, że masaż działa również kojąco i relaksuje nasz organizm. Kluczowa jest jednak regularność. Masaż wykonywany od czasu do czasu nie przyniesie zadowalających efektów 
 
- radzi kosmetolog, Emilia Błaszczyk.

Jaki roller do twarzy wybrać?

Początkowo moda na rollery do twarzy obejmowała jedynie te wykonane z jadeitu i różowego kwarcu. Dziś dostępne są także takie z:

  • awenturynu,
  • ametystu,
  • obsydianu,
  • kryształu górskiego,
  • jaspisu dalmatyńskiego,
  • tygrysiego oka.

Czym się różnią? Choć zgodnie z ludowymi wierzeniami każdemu kamieniowi przypisywane są odmienne właściwości metafizyczne, a nawet zdrowotne, w rzeczywistości wszystkie działają niemalże tak samo.

Jeśli nie do końca wierzysz w medycynę niekonwencjonalną i „magiczne cechy”, po prostu wybierz wałek wykonany z naturalnego kamienia szlachetnego. Jego przewaga nad tym z syntetycznego materiału polega na tym, że jest naturalnie chłodny, a do tego bezpieczny dla skóry. Sztuczne tworzywa mogą różnie reagować w kontakcie ze skórą, a ich powierzchnia mieć drobne skazy, których nie odczujesz przy lekkim przesunięciu po skórze – ale po mocniejszym dociśnięciu już tak.

Co do budowy rollerów, możesz się spotkać z takimi, które mają jeden lub dwa wałki, w tym jeden większy i drugi mniejszy – służący do masażu niewielkich obszarów twarzy. Mogą też mieć ząbki lub nawet drobne, tępo zakończone kolce dla dodatkowej stymulacji.

Ciekawą alternatywą dla klasycznych rollerów do twarzy jest również tzw. płytka gua sha. To nic innego, jak wykonana z naturalnego kamienia tabliczka, która kształtem przypomina nieco koślawe serce. Wykonuje się nią masaż podobnie jak rollerem, jednak – ze względu na specyficzną budowę – jest on intensywniejszy.

roller do twarzy z różowego kwarcu jak wykonać masażroller do twarzy z różowego kwarcu jak wykonać masaż

Roller do twarzy - jak używać? Instrukcja krok po kroku

Gdy już masz swój roller do twarzy, możesz przystąpić do masażu twarzy. Jak się do tego zabrać? Oto krótka instrukcja, która pokaże Ci podstawy. Później możesz wypracować własny sposób – zgodny z indywidualnymi potrzebami Twojej skóry.

  1. Oczyść skórę tak jak zwykle. Osusz ją delikatnie ręcznikiem.
  2. Zacznij od wstępnego masażu palcami – głaskania, ugniatania opuszkami, poklepywania – dla rozgrzewki.
  3. Optycznie podziel twarz na dwie pionowe, symetryczne połowy. Masuj zawsze od przebiegającej przez środek linii do zewnątrz.
  4. Zacznij od dołu, czyli od szyi. Skup się zarówno szyi, linii żuchwy i podbródku, jak i na górnej części dekoltu aż do obojczyków. Dzięki temu odblokujesz węzły chłonne, co z kolei ułatwi odprowadzanie toksyn z organizmu.
  5. Kolejny etap to masaż policzków oraz nosa – jego grzbietu i skrzydełek, po których powinnaś przesuwać wałkiem od czubka po nasadę, wydłużając ruchy aż po czoło.
  6. W przypadku okolicy oczu rozpocznij od wewnętrznego kącika i kieruj się ku zewnętrznemu. Nie zapomnij też o delikatnym masażu powiek dolnych oraz górnych.
  7. Na koniec zostaje czoło – od środka po samą nasadę włosów i uszy.

Ile pociągnięć wałkiem powinnaś przeznaczyć na każdą partię twarzy? Zdaj się na własne wyczucie tego, czy skóra jest już optymalnie rozluźniona, czy jeszcze nie. Przesuwaj roller płynnie i zawsze w jednym kierunku. Jego zmiana po pierwsze może skutkować ciągnięciem i szarpaniem skóry, a po drugie – brakiem efektu oczyszczającego. To ruch od środka twarzy na zewnątrz umożliwia „wypychanie” toksyn w kierunku węzłów chłonnych. Uważaj również na to, by na naciskać wałkiem zbyt mocno. To ma być masaż, zatem ma sprawiać przyjemność, a nie ból.

Jeśli naturalny chłód kamienia to dla Ciebie za mało, schłodź go dodatkowo w lodówce – nie dłużej niż 15 minut przed użyciem. Dla lepszego poślizgu możesz też masować skórę potraktowaną naturalnym olejkiem lub kremem o bardzo lekkiej, nielepkiej formule – najlepiej sprawdzi się tu ten dzienny do stosowania pod podkład lub krem pod oczy.

  1. Cena promocyjna 52,99 zł Cena regularna 74,99 zł
    Najniższa cena:  56,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Roller do twarzy - jak często używać?

Jak często używać rollera do twarzy, aby zobaczyć wyraźne efekty? Wszystko zależy od indywidualnych właściwości skóry, ale 3 masaże tygodniowo po ok. 15 minut to absolutne minimum. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, by „rolowanie” stało się stałym elementem codziennej pielęgnacji.

Pamiętaj o tym, że roller wymaga umycia po użyciu, podobnie jak każde inne akcesorium kosmetyczne, które ma bezpośredni kontakt z Twoją skórą. Jeśli o tym zapomnisz, będą się na nim namnażać bakterie, które następnie starannie rozprowadzisz po całej twarzy podczas kolejnego zabiegu. Jak myć wałek do masażu? O ile używasz go na sucho, wystarczy umyć go w ciepłej wodzie i dokładnie osuszyć. W przypadku stosowania w duecie z jakimś kosmetykiem, konieczne może się okazać zastosowanie delikatnej pianki czy żelu myjącego do twarzy.

Masaż twarzy rollerem w domu - przeciwskazania

Zastanawiasz się nad tym, czy masaż twarzy rollerem sprawdzi się w przypadku Twojej cery? Zabieg nadaje się do niemalże każdej skóry, a w szczególności tej dojrzałej i z wyraźnymi oznakami starzenia oraz zmęczenia.

Kiedy lepiej unikać używania rollera do twarzy? Choć nie ma jasno określonych przeciwwskazań, warto zrezygnować z jego stosowania, jeśli na Twojej twarzy widać wyraźne uszkodzenia naskórka, zmiany trądzikowe (także te spowodowane trądzikiem różowawym) oraz objawy innych chorób skórnych. Masaż wałkiem nie jest też dobrym pomysłem w przypadku osób borykających się z cukrzycą, hemofilią, nadciśnieniem tętniczym i chorobami serca. Zrezygnowanie z niego zaleca się również kobietom w ciąży i karmiącym.

  1. Cena promocyjna 291,99 zł Cena regularna 389,99 zł
    Najniższa cena:  272,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
Następny wpis
Trądzik hormonalny - jakie ma objawy i jak należy go leczyć? [RADY EKSPERTA] Czytaj więcej