Masaż Kobido staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem, nazywanym niechirurgicznym liftingiem twarzy. Jakie daje efekty i jak go wykonać? Przeczytaj rady eksperta Super-Pharm, kosmetolog – Martyny Radziejewskiej.
Sztuka masażu Kobido wywodzi się z tradycji japońskiej. Rytuał podlega ściśle określonym regułom, które bazują na kulturze medycyny chińskiej. Niegdyś masaż był zarezerwowany jedynie dla przedstawicieli rodziny cesarskiej oraz szlachetnie urodzonych.
Większość masaży wykonywanych w gabinetach SPA działa jedynie na powierzchni twarzy, przynosząc relaks i odprężenie. Rytuał Kobido, dzięki złożoności ruchów oraz intensywności, wpływa na głębsze warstwy skóry oraz mięśni.
Kobido to najbardziej zaawansowana technicznie forma masażu twarzy w Japonii. Charakterystyczną cechą Kobido jest szybkość, z jaką terapeuta wykonuje zabieg. Masaż składa się z kilku etapów, techniki wykonywane wolno dostarczają głębokiego relaksu, dzięki czemu niwelowane zostaje napięcie mięśniowe. Przejście do szybszych, intensywnych ruchów, charakterystycznych dla Kobido pozwala stymulować skórę oraz uzyskać efekt liftingu i wygładzenia.
Masaż Kobido składa się z kilku etapów:
Masaż Kobido pozytywnie wpływa na wygląd skóry oraz na cały organizm. Jakie efekty zobaczymy po wykonaniu masażu Kobido?
Decydując się na serię zabiegów Kobido warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji kosmetyki, które będą podtrzymywały efekt działania masażu. W tym celu warto sięgnąć po produkty, które działają liftingująco oraz walczą z oznakami starzenia.
Efekty masażu Kobido, zwłaszcza w przypadku bardzo wiotkich skór, widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów warto wykonać serię masaży.
Rytuał można wykonywać w każdym wieku. U osób młodszych zabieg będzie działał prewencyjnie, wpływał na zachowanie jędrności i elastyczności skóry. W przypadku starszych osób Kobido pozwala osiągnąć efekty widoczne gołym okiem: zmniejszenie widoczności zmarszczek, wygładzenie skóry, ujędrnienie oraz podniesienie owalu twarzy.
Nauka masażu Kobido nie jest łatwa, rytuał składa się z prawie stu elementów. Jednak to nie koniec zdobywania wiedzy, umiejętności należy cały czas ćwiczyć w praktyce, aby usprawnić ruchy i intensywność wykonywanego masażu. Dlatego najlepszym wyjściem jest udanie się do specjalisty - samodzielne (i poprane!) wykonanie masażu Kobido w domu graniczy z cudem.
Mimo swoich licznych zalet, istnieje kilka przeciwwskazań, które nie pozwalają wykonać zabiegu:
Autor
Martyna Radziejewska - absolwentka kosmetologii Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. W swojej pracy skupia się na indywidualnym podejściu do drugiego człowieka. Wiedzę i doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów i szkoleń.