Makijaż rozświetlający

Makijaż rozświetlający – jak go zrobić krok po kroku?

Zdrowa, promienna i pełna blasku skóra w zaledwie kilka minut? Dziś podzielę się z wami moimi ulubionymi trikami i produktami, które pomogą wam uzyskać ten efekt. Oto jak zrobić rozświetlający makijaż, który sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. 

Komu pasuje makijaż rozświetlający?

Trendy w makijażu zmieniają się tak szybko, jak te w ubiorze. Nie wiem jak wy, ale ja doskonale pamiętam czasy, kiedy na twarzy panował bezwzględny mat, a bez pudru do „poprawek” nie ruszałam się z domu. Dziś dążymy do odwrotnego efektu i jak się okazuje, lekko połyskująca skóra dodaje witalności i optycznie odmładza. Delikatny, rozświetlający makijaż optycznie wygładza drobne zmarszczki, ujędrnienia, a nawet powiększa oko. Sęk w tym, aby skóra świeciła się tam, gdzie trzeba. 

Odpowiednio wykonany makeup tego typu sprawdzi się niemal w każdym przypadku. Makijaż rozświetlający po 40, 50 czy nawet 60? Jak najbardziej! Tak jak wspomniałam wyżej, to świetny sposób na błyskawiczne odmłodzenie cery. Nie muszą z niego rezygnować też posiadaczki skóry, która nadmiernie się przetłuszcza. Cały sekret tkwi w doborze odpowiednich kosmetyków, a przede wszystkim miejscu ich aplikacji. 

Kosmetyki do makijażu rozświetlającego

Podstawowym kosmetykiem do makijażu rozświetlającego jest oczywiście dobry rozświetlacz. Ja polecam produkty w płynie, bo dają naturalny efekt tafli i wygodnie się blendują. Jednym z moich faworytów jest Born To Glow od NYX – ma bardzo delikatne drobinki i… bardzo atrakcyjną cenę.

Równie ważny jak rozświetlacza jest podkład. Powinien być lekki, nie tworzyć efektu maski i nawilżać skórę. Ideal Blur od Affect to kosmetyk, dzięki któremu mogę nawet zrezygnować z korektora. To zasługa formuły odbijającej światło i ukrywającej drobne niedoskonałości cery.  

Makijaż rozświetlający oko polecam zwłaszcza posiadaczkom opadających powiek. Intensywny efekt uzyskuję dzięki połyskującym pigmentom. Wystarczy odrobinka, aby dokładnie pokryć całą powiekę. Kosmetyk nakładam palcem.

  1. Dessi Pigment do powiek, 02 Stardust

    02 Stardust

    + inne warianty
    42,99 zł

Puder utrwali makijaż i sprawi, że połysk będzie pod naszą kontrolą przez cały dzień. Aby odzyskać naturalny blask bo po jego nałożeniu, warto omieść twarz pędzlem z mgłą pudrową, czyli aksamitnym pyłkiem z odbiającymi światło drobinkami. Ten produkt pięknie rozpromienia cerę, zmniejsza widoczność zmarszczek i odświeża cała twarz. Produktów od Paese używam od lat i nigdy się nie zawiodłam. 

  1. 29,99 zł
    Cena rekomendowana: 39,90 zł Cena detaliczna rekomendowana przez dostawcę: 39,90 zł

Lekki róż w płynie to idealne zwieńczenie makijażu rozświetlającego. Nakładam go gąbeczką do podkładu i wklepuję od kości policzkowych aż po skronie. Róże od Lamel mają cudowne odcienie, które sprawiają, że cała twarz wygląda rześko i młodo.

  1. 27,99 zł

Makijaż rozświetlający krok po kroku

Jak wykonać rozświetlający makijaż? Oto najprostszy „przepis”:

  • Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry – to absolutna podstawa! Jeśli twoja cera ma skłonność do przetłuszczania się, ogranicz się do serum z kwasem hialuronowym lub lekkiego kremu o formule żelowej.
  • Krem lub serum możesz dodatkowo wymieszać z odrobiną rozświetlacza w płynie, co zapewni efekt „instant glow” jeszcze przed nałożeniem podkładu. To jeden z moich ulubionych trików makijażowych. Opcjonalnie możesz skorzystać z gotowej bazy. Jak stosować bazę rozświetlającą pod makijaż? To zależy od jej formuły. Jeśli drobinki w niej zawarte jedynie lekko połyskują, możesz aplikować ją na całą twarz. Jeśli baza przypomina bardziej rozświetlacz, nie nakładaj jej na strefę T.
  • Czas na aplikację podkładu. Wybierz ten o lekkiej, wodnej formule i użyj gąbeczki. Kosmetyk rozprowadzaj od środka twarzy do zewnętrznych jej części.
  • Nałóż rozświetlający korektor pod oczy np. Eveline Wonder Match LumiMożesz zaaplikować odrobinę produktu też na brodę, grzbiet nosa i środek czoła. Dokładnie rozblenduj wszystko za pomocą gąbeczki.
  • Aby utrwalić podkłąd i korektor, użyj lekkiego pudru transparentnego, np. NYX Studio Finishing Powder. Ten produkt znakomicie minimalizuje widoczność porów i wygładza cerę, zapewniając długotrwałe wykończenie. Nałóż go delikatnie za pomocą dużego pędzla, skupiając się na strefie T oraz miejscach, które chcesz zmatowić. 
  • Teraz gwóźdź programu, czyli rozświetlacz. Dla maksymalnie naturalnego efektu wybierz produkt z małymi drobinkami. W przeciwnym wypadku skóra będzie wyglądać jak pokryta brokatem… Rozświetlacz nałóż na kości policzkowe i rozetrzyj na skronie. Niewielką ilość kosmetyku nałóż też na czubek nosa, jego grzbiet, a także na łuk kupidyna i w wewnętrzne kąciki oczu. Jeśli twoja skóra lubi się przetłuszczać, wybierz kosmetyk w kamieniu, jeśli nie – sięgnij po ten w płynie.  
  • Podkreśl oko i brwi tak jak lubisz. Codzienny, rozświetlający makijaż skóry świetnie współgra z brwiami „na mydełko” czyli naturalnymi, wyczesanymi do góry włoskami.
  • Utrwal makijaż transparentnym pudrem, ale tylko w strefie T, która obejmuje środek czoła, nos i brodę. Użyj puchatego pędzla, który zapewni delikatny efekt.
  • Kości policzkowe i skronie muśnij różem – lekko zarumieniona cera wygląda zdrowiej! Rozblenduj kosmetyk podobnie jak rozświetlacz. 
  • Na usta nałóż ulubioną konturówkę, pomadkę albo błyszczyk. Ten ostatni optycznie powiększa wargi!

Gotowe! Swoje dzieło możesz utrwalić dodatkowo za pomocą specjalnej mgiełki typu fixing spray, np. Maybelline Lasing Fix.

Udostępnij:

Autor Olga Pejas Zobacz profil
Zamiłowanie do pisania łączy z swoim drugim „konikiem”, którym jest znajomość branży kosmetycznej. Dzięki temu może dzielić się sprawdzonymi sposobami na pielęgnację skóry, wellness oraz przybliżać zagadnienia z obszaru medycyny estetycznej.
Następny wpis
Przerzedzone włosy – jakie są przyczyny i jak je ratować? Czytaj więcej