krem regenerujący

Krem regenerujący do twarzy - jaki warto kupić? [RADY EKSPERTA]

Jaki krem regenerujący pomoże odbudować podrażnioną i zaczerwienioną skórę? Ekspert Super-Pharm, kosmetolog - Martyna Radziejewska, podpowiada jakich substancji szukać w składzie i wybiera 5 kremów, które sprawdzą się najlepiej. 

Kosmetyki o właściwościach odbudowujących powinny być stałym elementem pielęgnacji. Na naszej skórze znajduje się bariera hydrolipidowa, która stanowi naturalny płaszcz ochronny zbudowany z wody oraz lipidów. Zadaniem bariery hydrolipidowej jest ochrona przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego (promieniowaniem UV, wahaniami temperatur, smogiem) oraz zapobieganie przenikaniu wody przez naskórek. Dobrze dobrana pielęgnacja powinna zawierać elementy wzmacniające barierę hydrolipidową, np. odżywcze kremy, bogate w składniki o działaniu odbudowującym, zawierające spore ilości antyoksydantów, witaminy E, B3, koenzymu Q10, ceramidów i cholesterolu.

Jaki krem regenerujący wybrać?

W zależności od potrzeb skóry możemy wybrać różne konsystencje i formuły kremu regenerującego. Podczas wieczornej pielęgnacji możemy sięgnąć po bogatsze, bardziej odżywcze produkty, jak np. regenerujący krem ochronny Avène Cicalfate+

Wybierając krem warto dokładnie sprawdzić skład, ponieważ niektóre dość wysoko w INCI zawierają substancje, które niekoniecznie przysłużą się cerą problematycznym. W przypadku skóry przetłuszczającej się, ze skłonnością do zapychania warto unikać parafiny oraz silikonów. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się krem łagodząco-odbudowujący Bioderma Cicabio Crème, który nie posiada właściwości komedogennych (nie powoduje powstawania zaskórników). 

Najlepsze kremy regenerujące 

Szukasz dobrego kremu regenerującego do twarzy? Wybieraj przede wszystkim spośród dermokosmetyków dedykowanych skórze podrażnionej. Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych kremów o właściwościach regenerujących

1. Bioderma Cicabio Crème - krem łagodząco-odbudowujący

Krem Bioderma sprawdzi się podczas leczenia dermatologicznego, zabiegów kosmetologicznych oraz w pielęgnacji bardzo wrażliwej skóry. Kosmetyk wspomaga naturalne procesy odbudowy naskórka oraz stymuluje do szybszej regeneracji. Skóra staje się miękka i gładka. W składzie znajdziemy silny antyoksydant - resweratrol, nawilżający kwas hialuronowy, wąkrotę azjatycką oraz miedź. Dodatek cynku spowalnia rozrost bakterii, które mogą pogorszyć stan skóry. Kosmetyk wpływa na zmniejszenie uczucia swędzenia. Krem sprawdzi się u osób z cerą mieszaną, tłustą i trądzikową.

2. Avène Cicalfate+ - regenerujący krem ochronny

Uniwersalny krem regenerujący dla całej rodziny, który ma za zadanie koić i łagodzić podrażnienia. W składzie znajduje się woda termalna, połączenie siarczanu miedzi i siarczanu cynku (ograniczają ryzyko namnażania się bakterii), oraz opatentowany składnik C+-Restore, który wspomaga regenerację naskórka. Krem przynosi natychmiastowe ukojenie podrażnionej i wrażliwej skórze. Do kosmetyku nie zostały dodane substancje zapachowe.

3. SVR Cicavit+ - kojący krem przyspieszający gojenie się skóry

Krem o działaniu kojącym oraz przywracającym równowagę skórze uszkodzonej oraz podrażnionej. Polecany do pielęgnacji skóry całej rodziny, również niemowląt od 1. dnia życia. Krem zapobiega uczuciu napięcia i ściągnięcia skóry, przyspiesza procesy gojenia. W składzie znajdziemy substancje aktywne zapobiegające rozwojowi bakterii, przywracające równowagę mikrobiomu, chroniące naturalne zdolności obronne, przyspieszające regenerację oraz działające przeciwzapalnie. Krem szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy na skórze.

4. Uriage Bariéderm - krem regenerujący

Krem o właściwościach regeneracyjnych podrażnioną i uszkodzoną skórę. Sprawdz się w przypadku drobnych oparzeń, otarć i zadrapań, po zabiegach dermatologicznych oraz przy powierzchownych uszkodzeniach skóry. Użyte składniki aktywne: opatentowany kompleks GF-Repair® (stymuluje mechanizmy naprawcze w skórze), kompleks POLY-2P® (tworzy na skórze nieokluzyjną powłokę ochronną i regeneruje głębsze warstwy naskórka), miedź oraz cynk (działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie), D-pantenol oraz woda termalna (działają antyseptycznie, koją i nawilżają). Krem nie zawiera substancji zapachowych.

5. La Roche-Posay Toleriane Ultra - intensywna pielęgnacja kojąca

Krem intensywnie nawilżający przeznaczony do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry, zwłaszcza wrażliwej i atopowej. Zapobiega powstawaniu podrażnień. Posiada bogatą formułę, która zapewnia skórze nawilżenie i ukojenie natychmiast po aplikacji. W składzie znajdziemy kojącą i niwelującą podrażnienia wodę termalną, neurosensynę, która działa silnie łagodząco, skwalan oraz masło Shea. Krem posiada minimalistyczną formułę, bez dodatku parabenów, konserwantów, alkoholu i lanoliny, które mogą zwiększyć ryzyko reakcji alergicznych.

Najlepsze kremy regenerujące według kosmetologa:

Składniki regenerujące podrażnioną cerę

Krem o silnych właściwościach regenerujących powinien zawierać składniki o działaniu łagodzącym, odżywczym, naprawczym i nawilżającym, które będą przyśpieszały gojenie się skóry oraz łagodziły zaczerwienienie i obrzęk. W składzie INCI kremu warto szukać:

  • Wąkroty azjatyckiej,
  • Alantoiny,
  • Kompleksu NMF,
  • Pantenolu,
  • Fosfolipidów,
  • Ceramidów,
  • Kwasu linolowego,
  • Kwasu hialuronowego,
  • Cholesterol,
  • Skwalanu.

WSKAZÓWKA

Kremy regenerujące to nieodłączny element pielęgnacji w trakcie leczenia dermatologicznego, np. podczas kuracji izotretynoiną, kiedy naskórek jest ścieńczały i potrzebuje składników wzmacniających odbudowę.

Kiedy sięgnąć po krem regenerujący?

Każda skóra potrzebuje czasami regeneracji. Po odżywcze kosmetyki warto sięgnąć w okresie jesienno-zimowym, kiedy częste zmiany temperatur, wiatr oraz ogrzewanie w pomieszczeniach negatywnie wpływają na jej kondycję. Czasami okazują się pomocne także latem (kiedy przesadzimy z opalaniem). 

Kremy o właściwościach kojących i łagodzących mogą okazać się przydatne przede wszystkim po mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegach, jak np. peelingi chemiczne, mezoterapia, lasery. Większość z nich wywołuje kontrolowany stan zapalny, który stymuluje skórę do odbudowy. Po wyjściu z gabinetu wymagana jest specjalna pielęgnacja, która pomoże w regeneracji.


Autor


Martyna Radziejewska - absolwentka kosmetologii Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. W swojej pracy skupia się na indywidualnym podejściu do drugiego człowieka. Wiedzę i doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów i szkoleń.

Następny wpis
Zaczerwienienia na twarzy - skąd się biorą i jakie kosmetyki pomogą się ich pozbyć? Czytaj więcej