Kremy z witaminą C mają szerokie spektrum działania. Nie tylko rozjaśniają przebarwienia, ale również świetnie sprawdzają się pod oczy w celu zagęszczenia i ujędrnienia skóry, jak i poprawy kolorytu oraz redukcji cieni pod oczami. Jaki krem z witaminą C jest najlepszy? Poznaj wybór eksperta Super-Pharm, kosmetolog – Emilii Błaszczyk.
Witamina C to jedna z najbardziej popularnych i najczęściej poszukiwanych w kosmetykach substancji aktywnych. Słynie z właściwości rozświetlających, rozjaśniających i wyrównujących koloryt.
Niewiele mówi się natomiast o właściwościach stymulujących i przeciwzmarszczkowych witaminy C. Czy wiesz, że stymuluje ona syntezę kolagenu i elastyny oraz ceramidów w skórze? Dzięki temu jest świetnym składnikiem kremów pod oczy, gdzie skóra jest cienka, delikatna, z często widocznymi cieniami i zmarszczkami.
Witamina C (w formie kwasu L-askorbinowego) rozpuszcza się w wodzie. Jest silnym antyoksydantem, który chroni naszą skórę przed działaniem wolnych rodników, a więc i przed starzeniem. Witamina C stymuluje syntezę ceramidów, chroniąc przed wysuszeniem. Powoduje także zwiększenie właściwości naprawczych skóry, a co za tym idzie - opóźnienie procesów starzenia. Witaminę C można stosować na twarz, a także na okolice oczu.
Dzięki stosowaniu kosmetyków z witaminą C skóra ulega wygładzeniu, poprawia się jej elastyczność i koloryt, przebarwienia ulegają rozjaśnieniu. Ponadto zmniejsza się widoczność cieni pod oczami.
Podstawowa forma witaminy C w formie kwasu L-askorbinowego jest formą najmocniejszą, ale i najbardziej drażniącą. Istnieje jeszcze kilka innych form witaminy C dostępnych w kosmetykach, na przykład mniej drażniące formy, stabilne w wyższym pH: Tetraizopalmitynian askorbylu oraz witamina C w formie etylowanej (Kwas 3-O-etylo-L-askorbinowy).
Przeczytaj również: Jak stosować kosmetyki z witaminą C?
Witamina C powoduje zwiększenie właściwości naprawczych skóry i opóźnienie procesów starzenia. Stosując preparaty z witaminą C pod oczy, skóra ulega wygładzeniu, poprawia się jej elastyczność i koloryt. Jeśli zmagasz się z cieniami pod oczami i Twoja skóra jest tu niezwykle cienka, bez wahania postaw na kremy z witaminą C pod oczy. Stosuj je regularnie, a na pewno zauważysz szybkie efekty! Poniżej 5 najlepszych!
Bazą kremu jest wysoce odżywcze masło Shea, a niezwykle cennym uzupełnieniem - witamina C. Mannoza w składzie, jako cukier o właściwościach odbudowujących, Kwas Hialuronowy, który nawilża i wygładza skórę oraz Madekasozyd o działaniu regenerującym są świetnym uzupełnieniem formuły kremu. W efekcie kontur oczu jest bardziej wyraźny, a spojrzenie rozświetlone. Krem ma lekką konsystencję, dlatego świetnie nadaje się na dzień, pod makijaż.
Ma lekką konsystencję i przepięknie cytrusowo pachnie. Ma pH 7.0 odpowiednie dla każdego typu skóry, również bardzo wrażliwej. Zawiera w składzie witaminę C i specjalny kompleks (krzemionkę organiczną, wyciąg z pomarańczy i wyciąg z nostrzyka) redukujący worki i cienie pod oczami.
To witaminowy żel pod oczy nawilżająco-rewitalizujący. Produkt idealny dla fanów kosmetyków naturalnych - zawiera 97% składników pochodzenia naturalnego. Zawiera antyoksydacyjne Lumifenole oraz kumkwat – superowoc bogaty w witaminę C i minerały. Działanie przeciwobrzękowe oraz rozjaśniające cienie pod oczami zapewnia ekstrakt z ruszczyka. Skóra wokół oczu jest nawilżona, wygładzona i rozjaśniona.
To balsam pod oczy na dzień i na noc dedykowany kobietom w wieku około 30-40 lat. Bardzo lekka konsystencja zapewnia szybkie wchłanianie kosmetyku, dzięki czemu krem idealnie nadaje się pod makijaż. Formuła oparta o Komplex CTH - unikalne połączenie trzech skoncentrowanych form witaminy C: lipofilowej, liposomowej i hydrofilowej C5300, która pochodzi z najbogatszego naturalnego źródła witaminy C – australijskiej śliwki Kakadu Plum – 100 razy bogatszej w witaminę C niż pomarańcza.
Ostatni krem w naszym rankingu to propozycja wygładzającego kremu pod oczy dla dojrzałych kobiet. Opiera się na stabilnej formie witaminy C, która razem z witaminą E, koenzymem Q10 i resweratrolem skutecznie ujędrnia i uelastycznia skórę wokół oczu.
Źródła:
Witamina C w medycynie i kosmetologii, Wiadomości chemiczne 2019, s. 503-522.
E. Kilian-Pięta, Witamina C jako niezbędny składnik dla skóry człowieka oraz czynniki determinujące jej wchłanianie, Kosmetologia Estetyczna 2019, vol. 8(1): 25.