krem pod oczy z retinolem

Krem pod oczy z retinolem - jaki warto kupić? [RADY EKSPERTA]

Retinol jest jedną z najskuteczniejszych substacji o działaniu przeciwzmarszczkowym. Sprawdza się nie tylko w pielęgnacji twarzy, ale także okolicy oczu. Dlaczego warto stosować krem pod oczy z retinolem i jaki wybrać? Radzi ekspert Super-Pharm, kosmetolog - Martyna Radziejewska. 

Skóra okolicy oczu różni się od pozostałej części twarzy. Jest dużo cieńsza, szybciej się starzeje, często pojawiają się na niej zmarszczki, przesuszenia i podrażnienia. Na skórę pod oczami wpływa również niezdrowy styl życia, używki, nieprzespane noce. Pojawiają się wtedy nieestetyczne sińce i opuchlizna. Jak temu przeciwdziałać? Stosuj kosmetyki z retinolem!

Retinol pod oczy - jakie daje efekty?

Retinoidy (pochodne witaminy A) to związki o wysokim działaniu biologicznym, które potrafią działać bezpośrednio na DNA komórek. Wykazują silne właściwości przeciwstarzeniowe, wygładzają, uelastyczniają i zmniejszają widoczność przebarwień. Potrafią wpływać na produkcję kolagenu i elastyny (są to białka podporowe, odpowiedzialne za jędrność i elastyczność; w skórze okolicy oczu jest ich dużo mniej, niż w pozostałych częściach twarzy). Retinoidy hamują również namnażanie się enzymów odpowiedzialnych za redukcję kolagenu i elastyny. Wpływają na odbudowę bariery naskórkowej, zmniejszają szorstkość i widoczność przebarwień, poprawiają krążenie oraz działają przeciwstarzeniowo (spłycają zmarszczki i drobne linie, uelastyczniają skórę).

Przeczytaj również: Najlepsze kosmetyki z retinolem polecane przez eksperta

Dobry krem pod oczy z retinolem - ranking

Pochodne witaminy A to składniki aktywne o wszechstronnym działaniu, które są w stanie zredukować większość problemów charakterystycznych dla skóry wokół oczu. Jaki krem pod oczy z retinolem warto wybrać? Polecamy przede wszystkim:

W składzie kremu znajdziemy pochodną witaminy A (retinaldehyd). Przy regularnym stosowaniu kosmetyk wypełnia zmarszczki, wygładza skórę wokół oczu. Użyte składniki aktywne wpływają na syntezę kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Dodatkowo krem zmniejsza opuchliznę oraz cienie pod oczami, łagodzi i koi skórę. Produkt został przetestowany na skórze wrażliwej. Ma lekką konsystencję, można go stosować podczas porannej i wieczornej pielęgnacji. Daje fenomenalne efekty. 

Połączenie dwóch składników aktywnych: czystego retinolu oraz kofeiny zapewnia widoczne wygładzenie zmarszczek, redukcję cieni pod oczami oraz nawilżenie. Skóra wokół oczu wygląda na bardziej wypoczętą i ujędrnioną. Krem został przetestowany pod kontrolą okulistyczną, może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe. Do kosmetyku nie dodano substancji zapachowych.

Krem redukuje oznaki starzenia (zmarszczki, widoczne linie w okolicy oczu), zmniejsza obrzęk i zaczerwienie, wygładza skórę, dodaje zdrowego blasku i jędrności, obkurcza naczynia krwionośne. W składzie, oprócz retinolu, znajdziemy kwas hialuronowy, wyciągi roślinne oraz witaminy C i E (świetne antyoksydanty). Dodatkowo krem chroni skórę przed negatywnym działaniem zanieczyszczeń środowiska i światłem niebieskim. Kosmetyk ma lekką konsystencję.

Formuła kosmetyku została oparta na działaniu trzech form retinolu, które zostały zamknięte w nanosomach. Użyta technologia ułatwia przenikanie substancji aktywnych wgłąb skóry oraz minimalizuje ryzyko podrażnienia. Krem zmniejsza widoczność oznak starzenia się cery - zmarszczek mimicznych, bruzd oraz kurzych łapek. Wpływa na syntezę włókien podporowych skóry (elastyny i kolagenu), redukuje cienie pod oczami, wyrównuje koloryt skóry. W składzie znajdziemy również kwas hialuronowy i czynniki wzrostu, które odbudowują barierę hydrolipidową.

Krem o żelowej konsystencji, aż w 98% stworzony ze składników pochodzenia naturalnego. Działa rozświetlająco, napinająco i wygładzająco, zmniejsza widoczność lini mimicznych, zmarszczek, redukuje cienie i obrzęki w okolicy oczu. W składzie znajdziemy 100% Bio Retinol (Bakuchiol) - ekstrakt z nasion ajurwedyjskiej rośliny Babći, który ze względu na podobne właściwości, nazywany jest "botanicznym retinolem". Jednak jest przy tym dużo bardziej delikatny dla skóry.

  1. 120,99 zł
    111,99 zł
    Cena rekomendowana: 139,99 zł Cena detaliczna rekomendowana przez dostawcę: 139,99 zł

WSKAZÓWKA

Kosmetyki z retinolem można zacząć stosować już około 25-30. roku życia. Przy retinolu i innych pochodnych witaminy A należy zachować szczególną ostrożność, stosować ochronę przeciwsłoneczną podczas codziennej pielęgn-cji (składniki te uwrażliwiają skórę na działanie słońca).

Uwaga! Retinoidy nie powinny być używane w czasie ciąży i karmienia piersią.

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Okolica oczu charakteryzuje się cieńszą skórą właściwą, a co za tym idzie mniejszą ilością kolagenu, elastyny i GAG (glikozaminoglikanów). W tym miejscu występuje wygładzona granica skórno-naskórkowa, luźna tkanka podskórna oraz mała ilość gruczołów łojowych. Wszystkie te czynniki wpływają na przyspieszony proces starzenia się skóry wokół oczu. Dodatkowo częsta mimika tej okolicy namnaża pojawiające się zmarszczki. Skóra w tym obszarze bardzo często jest sucha (ze względu na małą ilość gruczołów łojowych), cienka i mało elastyczna, ze skłonnością do zasinień, alergii, obrzęków oraz zmian pigmentacyjnych. Okolica ta jest w dużym stopniu narażona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: wykonywana praca (np. przy komputerze), klimatyzacja, sztuczne oświetlenie, zmiany pogody, zanieczyszczenia środowiska, dym papierosowy oraz kosmetyki.

Krem pod oczy o działaniu przeciwzmarszczkowym

Krem pod oczy z retinolem doskonale sprawdzi się w pielęgnacji opóźniającej powstawanie zmarszczek mimicznych. Retinol jednak to nie jedyna substacja, której warto szukać na liście składników dobrego kremu pod oczy.

Poszukując kremów do pielęgnacji skóry wokół oczu warto szukać składników aktywnych działających:

  • nawilżająco i odżywczo (np. kwas hialuronowy, aminokwasy, ceramidy, alantoina),
  • antyoksydacyjnie (np. witamina C i E),
  • przeciwstarzeniowo (np. retinol, peptydy),
  • przeciwobrzękowo (np. arnika, kasztanowiec, świetlik lekarski, rumianek). 


Autor


Martyna Radziejewska - absolwentka kosmetologii Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. W swojej pracy skupia się na indywidualnym podejściu do drugiego człowieka. Wiedzę i doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów i szkoleń.

Następny wpis
Domowe sposoby na zaskórniki - jakie działają, a których lepiej unikać? Czytaj więcej