krem na cienie pod oczami

Krem na cienie pod oczami - jaki jest skuteczny? [WYBÓR EKSPERTA]

Cienie pod oczami pojawiają się zazwyczaj po nieprzespanej nocy, intensywnym dniu czy po stresującym okresie w pracy lub życiu prywatnym. Dlaczego cienie pod oczami widać najczęściej, gdy mamy stresujący i męczący styl życia? Jak zbudowana jest skóra pod oczami? Jakie są najlepsze kremy do pielęgnacji tak wymagającego obszaru? Na te pytania odpowie nasz ekspert – kosmetolog, Natalia Stafiej.

Zanim omówimy sobie dokładnie czym są cienie pod oczami to należy przyjrzeć się po krótce budowie skóry w okolicy oczu. Jest ona niesamowicie cienka -  w porównaniu do skóry twarzy i ciała posiada najmniej kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów, które odpowiadają za jędrność i elastyczność. Znajduje się tu także znikoma ilość gruczołów łojowych, a sama tkanka podskórna jest luźna i niezbyt zbita. Wszystkie te cechy powodują, że w pierwszej kolejności nasze niewyspanie widać właśnie pod oczami. Jakakolwiek reakcja, w tym niedotlenienie i niedożywienie, będzie szybko i dobrze widoczne pod oczami. Dzieje się tak, bo przez bardzo cieniutką skórę oczu łatwo przebijają naczynia krwionośne, odłożona woda w postaci opuchlizny czy sińce powstałe na skutek mikrourazów naczyń włosowatych. 

Przyczyny cieni pod oczami

Problem zasinień pod oczami od czasu do czasu pojawia się u każdego z nas, ale w niektórych przypadkach jest on przewlekły. Może to być dla nas sygnał o początkach choroby w naszym organizmie. Chorobami, które szczególnie uwidaczniają się w postaci cieni pod oczami są:

  • niedoczynność tarczycy,
  • odwodnienie,
  • cukrzyca,
  • choroby wątroby, nerek,
  • nadciśnienie,
  • anemia.

Cienie pod oczami - jak pielęgnować skórę?

Nie ma jednej, uniwersalnej recepty dla każdej osoby z cieniami pod oczami. Wszystko zależy od tego, skąd biorą się te cienie i substancje aktywne należy dobierać. W przypadku preparatów pod oczy bardzo dobrze sprawdzą się takie substancje i składniki jak:

  • wąkrotka azjatycka - dobra dla osób,  u których sińce powstają z powodu odwodnienia i przesuszenia,
  • kofeina - pobudza mikrokrążenie, dzięki niej okolica oczu wygląda na wypoczętą,
  • aloes - łagodzi sińce powstałe na tle alergicznym,
  • świetlik lekarski - działa kojąco na podrażnienia, redukuje opuchliznę poprzez poruszenie zastojów limy,
  • ceramidy - naturalnie występujące substancje tłuszczowe w naszej skórze. Są na wagę złota, perfekcyjnie uszczelniają uszkodzony naskórek sprawiając, że skóra wokół oczu staje się zdrowsza i bardziej nawilżona,
  • babka lancetowata - jej najważniejszym działaniem jest działanie przeciwobrzękowe i przeciwalergicznie. Doskonale sprawdzi się w okresie pylenia, kiedy to mnóstwo alergików zmaga się z obrzękami na tle alergicznym. Dodatkowo, żele z wykorzystaniem babki lancetowatej pobudzają mikrokrążenie co sprawia, że skóra staje się lepiej odżywiona i dotleniona.

Najlepsze kremy na cienie pod oczami - TOP 5 

Podczas doboru kosmetyku, który ma niwelować cienie pod oczami warto szukać wyżej wymienionych składników. Aby ułatwić wybór przygotowaliśmy zestawienie najlepszych kremów na cienie pod oczami. Oto 5 genialnych produktów, które warto przetestować. 

krem pod oczami rankingkrem pod oczami ranking

To wieloletni ulubieniec naszego eksperta. Warto go przechowywać w lodówce - nałożony na skórę pod oczami przynosi niesamowitą ulgę. W składzie posiada wyciąg ze świetlika lekarskiego oraz babki lancetowate - to niezwykle cenne składniki jeśli chodzi o walkę obrzękami i zasininieniami. Dodatkowo, preparat został wzbogacony o łagodzący pantenol, który nawilża, wygładza i uelastycznia, a także działa kojąco i łagodząco. Preparat wyróżniają badania dermatologiczne i okulistyczne, dzięki czemu mamy pewność, że ryzyko wystąpienia alergii jest bardzo znikome. To dobra propozycja dla osób, u których po nocy występuje zastój limfy powodujący obrzęki czy dla alergików w trakcie sezonu pylenia. Nie sposób nie wspomnieć także o cenie żelu Floslek - to świetnej jakości produkt, który nie kosztuje wiele. 

Marka Mokosh słynie z naturalnych, ale bardzo przemyślanych formuł kosmetyków. Krem dzięki dominacji zielonej herbaty w składzie idealnie sprawdzi się dla osób, u których problemy z cieniami są spowodowane problemami z mikrokrążeniem krwi. Dodatkowo, zielona herbata wykazuje bardzo mocne działanie antyoksydacyjne, czyli będzie spowalniać procesy starzenia. Jest to o tyle istotne, że skóra pod oczami (ze względu na swoją budowę) starzeje się najszybciej, a o profilaktykę przeciwstarzeniową tej okolicy trzeba zacząć dbać bardzo wcześnie.

Regenerujący krem od Uzdrovisco może być stosowany także jako całonocna maska pod oczy. W swoim składzie zawiera cenny wyciąg ze świetlika lekarskiego. Dodatkowo, znajdziemy tutaj masło illipe, które wykazuje działanie silnie odbudowujące. Co szczególnie wyróżnia ten produkt? Bazą preparatu jest wodny ekstrakt ze świetlika lekarskiego. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które zmagają się z sińcami na tle odwodnienia, np. poprzez prace w klimatyzowanym pomieszczeniu. Ze względu na bogatą konsystencję lepiej sprawdza się stosowany na noc niż na dzień. 

  1. 41,99 zł
    Cena rekomendowana: 54,00 zł Cena detaliczna rekomendowana przez dostawcę: 54,00 zł

To propozycja dla osób, u których skóra pod oczami jest wyjątkowo wrażliwa lub cierpią na takie schorzenia jak AZS czy łuszczyca. Dzięki działaniu przeciwświądowemu oraz łagodzącemu, produkt pomoże nie tylko na same cienie, ale i na dolegliwości związane ze stanami chorobowymi. Atutem tego kremu jest także efekt liftingu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ten produkt jeśli szukamy propozycji nieperfumowanych.

Krem o silnym działaniu nawilżającym, który dodatkowo niweluje widoczność cieni pod oczami. Ma fenomenalny skład – znajdziemy w nim m.in. kofeinę, która niweluje obrzęki i opuchliznę pod oczami oraz wiele składników nawilżających (witaminę E, masło shea czy ekstrakt z czerwonej akacji). Doskonały zarówno na noc, jak i na dzień. Dla spotęgowania efektu zaleca się trzymanie produktu w lodówce. 

Autor

Natalia Stafiej - kosmetolog, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień pracuje w gabinecie Estetican w Warszawie oraz prowadzi profil na Instagramie o tematyce beauty @alternatywnepiekno.ns. Poza prowadzeniem terapii skórnych, zajmuje się także makijażem permanentnym.

 

Następny wpis
Jak przebiega proces starzenia się skóry i czy można go opóźnić? [RADY EKSPERTA] Czytaj więcej