Aby zabezpieczyć skórę dłoni ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Pomogą w tym kremy barierowe, których głównym zadaniem jest utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Jaki warto kupić? Podpowiada ekspert Super-Pharm, kosmetolog - Martyna Radziejewska.
Problem suchej skóry na dłoniach nie jest jedynie zimową przypadłością. Latem, wysoka temperatura, wiatr, morska woda czy chlorowana na basenie mogą przyczynić się do pogorszenia kondycji skóry. Szczególnie narażone na przesuszenie są nasze dłonie, na kondycję których wpływają nie tylko warunki atmosferyczne, ale również preparaty, które stosujemy chociażby podczas codziennych obowiązków domowych.
Przesuszona, popękana skóra dłoni to nic przyjemnego. Dlatego warto wiedzieć, jak sobie radzić z takim problemem. Najlepiej trzymać się zasady: „lepiej zapobiegać niż leczyć” i starać się zadbać o kondycję skóry każdego dnia. Pomoże także dobrej jakości krem barierowy.
Odpowiednio dobrany krem barierowy do rąk powinien odżywiać i nawilżać skórę, łagodzić stany zapalne, zaczerwienienie i podrażnienie, a także zadbać o kondycję bariery hydrolipidowej. Warto postawić na sprawdzone, dobrej jakości produkty, które będziemy mieć zawsze pod ręką. W codziennej pielęgnacji zdecydowanie bliżej mi do minimalizmu kosmetycznego, jednak uważam, że kremów do rąk nigdy dość. Borykając się z problemem suchych dłoni warto mieć kosmetyk do rąk w każdej torebce, obok zlewu w łazience oraz kuchni, a także na szafce nocnej. Dzięki temu będziemy pamiętać o częstszej aplikacji, a co za tym idzie, poprawimy kondycję skóry.
Wybierając krem barierowy należy zwrócić uwagę na skład. W zachowaniu prawidłowej kondycji skóry pomogą:
Wybierając krem barierowy do dłoni najlepiej postawić na sprawdzone dermokosmetyki, które pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji.
Krem został stworzony z myślą o suchej skórze, z widocznymi uszkodzeniami oraz szorstkością. Preparat chroni przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego, przywracając skórze odpowiednią kondycję. Zastosowane składniki aktywne (allantoina, kwas palmitynowy, parafina), pomagają nawilżyć i odżywić suchą skórę dłoni. Co ważne, krem Lipikar Xerand ma lekką konsystencję, która szybko się wchłania. Produkt po aplikacji nie pozostawia tłustej warstwy.
Niedobór ceramidów zwiększa podatność skóry na podrażnienie i przesuszenie. Dodatkowo wpływa na przepuszczalność bariery ochronnej, która narażona jest na negatywny wpływ środowiska zewnętrznego. Dostarczanie skórze ceramidów to ważny element pielęgnacji suchych dłoni. Krem CeraVe zawiera w składzie kompleks ceramidów, wzbogacony kwasem hialuronowym, gliceryną, cholesterolem oraz witaminą E. Produkt szybko regeneruje suche dłonie, chroniąc je przed negatywnym wpływem pogody czy detergentów.
Silnie regenerujący krem, który sprawdzi się w przypadku bardzo suchej, podrażnionej skóry dłoni. Może być stosowany również przez osoby borykające się z atopią oraz egzemą. Preparat pomaga zregenerować uszkodzoną skórę, radzi sobie również z rankami, które zdarzają się przy silnym przesuszeniu. W składzie zastosowano glicerynę, połączenie siarczanu miedzi i siarczanu cynku, a także unikalny składnik zmikronizowany Sukralfat, który ułatwia regenerację naskórka. Krem posiada bogatą, odżywczą konsystencję.
Bogata konsystencja produktu pomaga zregenerować zniszczoną skórę dłoni, a także chroni ją przed agresywnymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Produkt nawilża, odżywia, natłuszcza oraz koi przesuszony naskórek. W składzie znajdziemy m.in. masło Shea, emolienty oraz pochodne witaminy E.
Krem łatwo się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy na powierzchni skóry. Dba o regenerację i odżywienie nawet bardzo suchych dłoni, a efekty widoczne są już po pierwszych użyciach. Wśród składników aktywnych zastosowano lanolinę, glicerynę, olej lniany, kokosowy, alantoinę oraz witaminę E. Zaletą kremu, bez wątpienia jest również niska cena.
Sprawdź też produkty dostępne w promocji!
Źródła:
A. Kołodziejczak, Kosmetologia Tom I, Wydawnictwo PZWL, s. 114-120.
Dermatologia dla kosmetologów, pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Z. Adamskiego i prof. dr hab. n. med. A. Kaszuby, wydawnictwo Edra Urban & Partner, s. 83-88.
J. Wiśniowska, Z. Dzierżewicz, R. Balwierz, Ceramidy – budowa i ich znaczenie w warstwie lipidowej naskórka, Kosmetologia Estetyczna, 4 / 2019 / vol. 8, s. 451-456.