Joga twarzy to sposób na naturalne opóźnienie starzenia i poprawę owalu. Jakie daje efekty i o czym należy pamiętać w czasie jej wykonywania? Poznaj wskazówki eksperta Super-Pharm, kosmetolog – Martyny Radziejewskiej.
Witamina C to jedna z najbardziej popularnych i najczęściej poszukiwanych w kosmetykach substancji aktywnych. Słynie z właściwości rozświetlających, rozjaśniających i wyrównujących koloryt.
Niewiele mówi się natomiast o właściwościach stymulujących i przeciwzmarszczkowych witaminy C. Czy wiesz, że stymuluje ona syntezę kolagenu i elastyny oraz ceramidów w skórze? Dzięki temu jest świetnym składnikiem kremów pod oczy, gdzie skóra jest cienka, delikatna, z często widocznymi cieniami i zmarszczkami.
Wśród kosmetologii nastawionej na działanie przeciwstarzeniowe możemy zauważyć prężnie rozwijający się nurt, który główną uwagę skupia wokół masaży, automasaży i ćwiczeń angażujących mięśnie. Jest to dość ważny obszar, ponieważ na naszej twarzy znajduje się AŻ 50 różnych mięśni, dla których proces starzenia nie jest obojętny. Wraz z wiekiem maleje ich objętość, dochodzi do wydłużenia oraz nadmiernego napięcia, co objawia się m.in. pomarszczeniem skóry twarzy. Ważnym elementem profilaktyki przeciwstarzeniowej jest regularna praca oraz angażowanie mięśni. W tym celu sprawdzi się joga twarzy.
Technika choć wywodzi się z Japonii, znalazła zwolenników na całym świecie. Ćwiczenia wykonywane są samodzielnie (rodzaj automasażu) w oparciu o holistyczne podejście do całego ciała. Oprócz wykonywania sekwencji ruchowych ważny jest odpowiedni oddech, postawa, świadoma mimika czy dieta. Joga twarzy pomaga zmniejszyć widoczność objawów starzenia, jak zmarszczki, utrata elastyczności i jędrności. Dzięki ćwiczeniom oraz automasażom możemy:
Aktywność fizyczna wykonywana regularnie potrafi przynieść świetne efekty. Podobnie jest z jogą twarzy. Zaleca się wykonywanie ćwiczeń dwa razy dziennie po 5-10 minut. Pod wpływem naprzemiennego napinania i rozluźniania mięśni dochodzi do ich wzmocnienia, poprawy sprężystości oraz wyglądu skóry.
Ćwiczenia angażujące mięśnie twarzy są idealnym uzupełnieniem pielęgnacji. Joga twarzy może być formą relaksu i odprężenia. Odpowiednia regeneracja i redukcja stresu to również ważny element codziennego dbania o siebie i skórę.
Oto kilka prostych ćwiczeń:
- Jednoczesne ułożenie ust w kształcie litery „O” oraz mrużenie oczu przez 10 sekund (ćwiczenia należy powtarzać ok. 3 razy),
- Szerokie otwieranie oczu bez angażowania mięśni czoła (brwi powinny być nieruchomo),
- Zaciśniętymi pięściami należy przesuwać od środka czoła na zewnątrz aż do skroni, pomoże to wygładzić bruzdy i zmarszczki na czole,
- Kilkukrotne powtarzanie samogłosek -a, e, i, o, u, y.
Wśród stron internetowych możemy znaleźć wiele ofert kursów online jogi twarzy. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które chciałby się mocniej zagłębić temat oraz poznać nowe techniki.