Joga twarzy

Joga twarzy - efekty, ćwiczenia, wskazówki. Poradnik krok po kroku

Joga twarzy to sposób na naturalne opóźnienie starzenia i poprawę owalu. Jakie daje efekty i o czym należy pamiętać w czasie jej wykonywania? Poznaj wskazówki eksperta Super-Pharm, kosmetolog – Martyny Radziejewskiej.     

Witamina C to jedna z najbardziej popularnych i najczęściej poszukiwanych w kosmetykach substancji aktywnych. Słynie z właściwości rozświetlających, rozjaśniających i wyrównujących koloryt.

Niewiele mówi się natomiast o właściwościach stymulujących i przeciwzmarszczkowych witaminy C. Czy wiesz, że stymuluje ona syntezę kolagenu i elastyny oraz ceramidów w skórze? Dzięki temu jest świetnym składnikiem kremów pod oczy, gdzie skóra jest cienka, delikatna, z często widocznymi cieniami i zmarszczkami.

Masaże odmładzające

Wśród kosmetologii nastawionej na działanie przeciwstarzeniowe możemy zauważyć prężnie rozwijający się nurt, który główną uwagę skupia wokół masaży, automasaży i ćwiczeń angażujących mięśnie. Jest to dość ważny obszar, ponieważ na naszej twarzy znajduje się AŻ 50 różnych mięśni, dla których proces starzenia nie jest obojętny. Wraz z wiekiem maleje ich objętość, dochodzi do wydłużenia oraz nadmiernego napięcia, co objawia się m.in. pomarszczeniem skóry twarzy. Ważnym elementem profilaktyki przeciwstarzeniowej jest regularna praca oraz angażowanie mięśni. W tym celu sprawdzi się joga twarzy

Joga twarzy - jakich efektów można się spodziewać?

Technika choć wywodzi się z Japonii, znalazła zwolenników na całym świecie. Ćwiczenia wykonywane są samodzielnie (rodzaj automasażu) w oparciu o holistyczne podejście do całego ciała. Oprócz wykonywania sekwencji ruchowych ważny jest odpowiedni oddech, postawa, świadoma mimika czy dieta. Joga twarzy pomaga zmniejszyć widoczność objawów starzenia, jak zmarszczki, utrata elastyczności i jędrności. Dzięki ćwiczeniom oraz automasażom możemy:

  • Poprawić owal twarzy,
  • Zmniejszyć widoczność zmarszczek,
  • Wpłynąć liftingująco,
  • Poprawić elastyczność i jędrność skóry,
  • Poprawić krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie wspomóc odżywienie i dotlenienie skóry, 
  • Zredukować widoczność tzw. „drugiego” podbródka,
  • Zmniejszyć opuchliznę na twarzy. 

Jak często robić jogę twarzy?

Aktywność fizyczna wykonywana regularnie potrafi przynieść świetne efekty. Podobnie jest z jogą twarzy. Zaleca się wykonywanie ćwiczeń dwa razy dziennie po 5-10 minut. Pod wpływem naprzemiennego napinania i rozluźniania mięśni dochodzi do ich wzmocnienia, poprawy sprężystości oraz wyglądu skóry.

Ćwiczenia angażujące mięśnie twarzy są idealnym uzupełnieniem pielęgnacji. Joga twarzy może być formą relaksu i odprężenia. Odpowiednia regeneracja i redukcja stresu to również ważny element codziennego dbania o siebie i skórę. 

WSKAZÓWKA
 
Joga twarzy to ciekawa metoda angażująca mięśnie, którą można bezpiecznie wykonywać w każdym wieku. Nawet jeśli na naszej skórze nie ma jeszcze widocznych objawów starzenia, joga zadziała profilaktycznie i spowolni proces. Ćwiczenia bardzo dobrze sprawdzą się również dla osób, które mają problemy z opuchlizną wokół oczu. Przeciwwskazaniem do wykonywania jogi twarzy jest trądzik zapalny. Dotykanie oraz masowanie w takim przypadku mogłoby znacząco pogorszyć kondycję skóry. 

Joga twarzy krok po kroku

Aby przygotować skórę do sesji jogi twarzy powinniśmy cały rytuał rozpocząć od dokładnego demakijażu. Jeśli mamy chwilę czasu i dodatkowo zależy nam na wyciszeniu i chwili relaksu możemy zapalić ulubioną świeczkę i włączyć wyciszającą muzykę. Aby cały rytuał od samego początku pozwolił nam się zrelaksować warto już na etapie oczyszczania zastosować delikatny produkt. Dobrze sprawdzi się kosmetyk w formie olejku (np. Bioderma Atoderm Huile De Douche), którym będziemy mogli wykonać demakijaż oraz umyć skórę wykonując delikatny masaż. 
 
Następnie, nakładając ulubiony olejek, możemy wykonać jogę twarzy. Ciekawym rozwiązaniem jest olejek do masażu Hagi  Wakacje na Bali, który łączy naturalne oleje oraz olejki eteryczne. Kompozycja zapachowa bazuje na olejku z trawy cytrynowej, szałwii, cedru, grejpfruta oraz wanilii. Jogę warto zacząć od podstawowych ćwiczeń. Wiele materiałów instruktażowych znajdziemy na YouTube oraz stronach internetowych. 
  1. Cena promocyjna 49,99 zł Cena regularna 66,99 zł
    Najniższa cena:  40,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  2. Cena promocyjna 39,99 zł Cena regularna 59,99 zł
    Najniższa cena:  39,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Jak wykonywać jogę twarzy?

Oto kilka prostych ćwiczeń:

- Jednoczesne ułożenie ust w kształcie litery „O” oraz mrużenie oczu przez 10 sekund (ćwiczenia należy powtarzać ok. 3 razy), 

- Szerokie otwieranie oczu bez angażowania mięśni czoła (brwi powinny być nieruchomo), 

- Zaciśniętymi pięściami należy przesuwać od środka czoła na zewnątrz aż do skroni, pomoże to wygładzić bruzdy i zmarszczki na czole, 

- Kilkukrotne powtarzanie samogłosek -a, e, i, o, u, y. 

Wśród stron internetowych możemy znaleźć wiele ofert kursów online jogi twarzy. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które chciałby się mocniej zagłębić temat oraz poznać nowe techniki. 

Po zakończonych ćwiczeniach możemy nałożyć ulubione serum oraz kremy. Warto postawić na kosmetyki o działaniu przeciwstarzeniowym, które idealnie sprawdzą się po jodze. Ciekawą propozycją jest serum BasicLab Esteticus 0,07% Retinal, Fitosfingozyna, Karnozyna 2.0 o działaniu przeciwstarzeniowym, regeneracyjnym i przeciwzapalnym. Zawartość składników aktywnych napina oraz ujędrnia skórę stymulując ją do odnowy. Witamina C i E wspomagają walkę ze stresem oksydacyjnym spowodowanym wolnymi rodnikami.
 
Na koniec pielęgnacji najlepiej zaaplikować krem na noc. Dla skóry starzejącej się, która zmaga się z suchością sprawdzi się La Roche-Posay Nutritic Intense Riche. Świetnie odżywi i ukoi skórę. 
  1. Cena promocyjna 170,99 zł Cena regularna 189,99 zł
    Najniższa cena:  151,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  2. Cena promocyjna 103,99 zł Cena regularna 139,99 zł
    Najniższa cena:  83,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
Udostępnij:

Autor Martyna Radziejewska Zobacz profil
Absolwentka kosmetologii Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. W swojej pracy skupia się na indywidualnym podejściu do drugiego człowieka. Wiedzę i doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów i szkoleń.
Następny wpis
Jak zadbać o skórę przed ślubem? Plan pielęgnacji dla przyszłej panny młodej Czytaj więcej