Czy kremy do depilacji naprawdę działają? Oczywiście, że tak! Co więcej - są bezbolesną metodą usuwania włosków, która zapewnia długotrwały efekt. O tym, jak należy ich używać pisze ekspert Super-Pharm, kosmetolog, Aleksandra Cybruch.
Jeśli zależy nam na usunięciu włosków w warunkach domowych sięgamy po różne metody jak np. maszynka, depilator. Na rynku dostępnych jest również wiele preparatów przeznaczonych do depilacji. Jednym z popularnych kosmetyków jest krem do depilacji. Jest bezpieczną i skuteczna opcją, zapewniającą gładką skórę. Jak działa i jak należy go używać?
Kremy należą do chemicznych metod depilacji. Co to oznacza? Ich działanie oparte jest na związkach chemicznych takich jak: kwas tioglikolowy. Składniki te wnikają do wnętrza włosa czyli łodygi, a następnie rozpuszczają składnik budulcowy - keratynę, poprzez uszkadzanie mostków keratynowych. W przeciwieństwie do popularnych maszynek do golenia, które usuwają jedynie część włosa, która wystaje ponad powierzchnię skóry, kremy do depilacji działają głębiej i zapewniają komfort gładkiej skóry na dłużej, a odrastające włoski są zdecydowanie słabsze. W składach kremów do depilacji często dodawane są również substancje nawilżające i łagodzące takie jak przykładowo: aloes, pantenol, alantoina i mocznik.
Ze względu na liczne zalety, kremy do depilacją stają się coraz popularniejsza metodą usuwania niechcianego owłosienia. Dlaczego warto je stosować?
Kremy do depilacji ma w swojej ofercie większość marek kosmetycznych. Poniżej prezentujemy listę kremów, które mają najlepsze składy i wysokie opinie.
1. Veet - krem do depilacji do skóry normalnej - przeznaczony do depilacji partii takich jak: nogi, pachy, ręce oraz strefa bikini. Kosmetyk o zapachu jaśminu, wzbogacony o mleczko z lotosu oraz mocznik zapewnia efekt gładkiej skóry.
2. Eveline Just Epil - nawilżający krem do depilacji skóry wrażliwej - aloes w składzie zapewnia działanie kojące i łagodzące, a pantenol silnie nawilża. Przeznaczony do depilacji miejsc delikatnych i wrażliwych np. okolice bikini i pachy. Dodatkowe ekstrakty spowalniają odrastanie włosków.
3. Veet- krem do depilacji skóry wrażliwej - preparat przeznaczony nawet dla bardzo wrażliwych skór, usuwa włoski bez podrażnień. Olej ze słodkich migdałów jest składnikiem skutecznie nawilżającym.
4. Veet- krem do depilacji skóry suchej - specjalna formuła o zapachu Lilii, zawiera odżywcze i nawilżające masło Shea.
5. Eveline Smooth Epil - krem-żel do depilacji - przeznaczony do depilacji dużych partii takich jak: nogi, ręce jak i pachy. Żelowa konsystencja ułatwia aplikację produktu i daje przyjemne uczucie chłodzenia. Skład bogaty w aloes oraz pantenol gwarantuje niwelowanie podrażnień oraz odpowiednie nawilżenie skóry.
Stosując krem do depilacji zawsze należy stosować się do zaleceń producenta, które widnieją na opakowaniu. Metoda ta nie należy do skomplikowanych, lecz przed przystąpieniem do depilacji warto przeczytać dołączoną ulotkę lub instrukcję, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informację. Skóra przed wykonaniem depilacji powinna być przygotowana.
WSKAZÓWKA
Warto minimalnie 48 h przed wykonaniem depilacji wykonać próbę uczuleniową. Pozwoli to na uniknięcie potencjalnej reakcji alergicznej na dany produkt. Jak ja wykonać? Nałóż niewielką ilość preparatu w okolicy nadgarstka, następnie obserwuj skórę czy nie pojawiły się na niej żadne podrażnienia lub odczyny alergiczne jak np. pokrzywka.
W zależności od partii ciała, włoski mogą się różnić. Dlatego też wyróżniamy kilka rodzajów kremów do depilacji, o różnym stężeniu składników aktywnych i mocy. Można jednak ogólnie przyjąć, że większość kremów do depilacji gwarantuje efekt gładkiej skóry przez około dwa tygodnie.
Jakie są przeciwskazania do stosowania kremów do depilacji? Przy wszelkich uszkodzeniach mechanicznych skóry typu: skaleczenia i rany, zrezygnuj z nakładania kremu, gdyż może to dodatkowo podrażnić skórę.
Autor
Aleksandra Cybruch – magister kosmetologii bioestetycznej. Absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Zawodowo związana z gabinetem Estetican w Warszawie. Specjalizuje się w cerach z trądzikiem pospolitym i różowatym. Zwolenniczka holistycznego podejścia do skóry.