Jak działają skarpetki złuszczające? Jak powinno się je długo trzymać, a po jakim czasie stosować ponownie? W jaki sposób i czym pielęgnować skórę po zabiegu? Opisujemy wszystko, co musisz wiedzieć przed zastosowaniem skarpetek złuszczających.
Gładkie, miękkie i miłe w dotyku stopy to podstawa zadbanego ciała latem. Natomiast czasami pomimo regularnego zabiegu pedikiuru, skóra wciąż ma zgrubienia i nierówności, a pięty wyglądają na nieestetycznie grube i szorstkie. Wówczas z pomocą przychodzą skarpetki złuszczające.
Skarpetki złuszczające to jednorazowe nakładki na stopy, które nasączone są najczęściej mieszanką kwasów i wywołują po kilku dniach od zastosowania proces złuszczania zrogowaciałego naskórka. Skarpetki złuszczające przypominają tzw. kwasy stosowane w gabinetach profesjonalnego pedikiuru. Zastępują więc usuwanie naskórka pumeksem czy tarką do pięt. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?
To jednorazowe skarpetki, które są nasączone płynem lub żelem i które się wkłada na określony czas na stopy. A następnie spłukuje pozostałość ze skóry i wyrzuca zużyte skarpetki i opakowanie. Nakłada się je na umyte i osuszone wcześniej stopy.
W zależności od zaleceń producenta. Są maski, które pozostawia się na 60 min, a także takie, które powinno się zdjąć po 90, a nawet 120 min. Z pewnością nie powinno się trzymać ich dłużej niż zaleca sposób użycia na opakowaniu.
Proces maceracji naskórka zajmuje 4-10 dni, w zależności od reakcji skóry i konkretnego produktu. Naskórek może się złuszczać przez kilka dni. Wówczas nie warto nosić odkrywających stopę butów, typu sandałki, bo może to wyglądać nieestetycznie.
Najlepiej mocząc stopy w letniej wodzie przez ok. 20 minut. Ale po zabiegu nie powinno się stosować pumeksu czy tarki do pięt.
Po zabiegu poleca się nawilżać skórę kremami z mocznikiem, a także stosować regenerujące maski.
Raz w miesiącu lub jak podają niektórzy producenci nie częściej niż co 25 dni. Warto do tego podejść jak do pedikiuru. Zbyt częste złuszczanie naskórka działa odwrotnie od założenia. Miesiąc przerwy jest w sam raz.
Owszem. Alergie na składniki zawarte w kompleksie złuszczającym. Może też pojawić się nadwrażliwość na kwasy. Nie powinno się stosować tego zabiegu jeśli pięty są mocno popękane i krwawią.
W Super-Pharm kosmetyków, preparatów i akcesoriów do pielęgnacji stóp jest mnóstwo. Natomiast wśród skarpetek złuszczających warto zwrócić uwagę na poniższą piątkę. Mają dość zbliżony skład i bardzo podobne działanie. Większość z nich oprócz złuszczających kwasów wzbogacona jest także substancjami przyspieszającymi regenerację naskórka.
To profesjonalny zabieg domowy, który daje efekt gładkiej skóry bez zgrubień, intensywne wygładzenie stóp i miękki dotyk. Skarpetki Lirene są nasączone 7,5% kompleksem kwasów owocowych (mlekowego i glikolowego). Jak działają? Stymulują złuszczanie obumarłego naskórka, wspomagają odnowę skóry na stopach. Mocznik działa nawilżająco i reguluje proces rogowacenia, a wciąg z trawy azjatyckiej i olejek kokosowy regenerują i zmiękczają. Kwas salicylowy i ekstrakt z miodu i rooibosa koją.
To maska do stóp w postaci nasączonych skarpetek. Maska zawiera aktywne kwasy roślinne, które skutecznie usuwają martwy naskórek, odciski, zgrubienia i zrogowacenia. Maseczka L'biotica nie tylko złuszcza, ale także pielęgnuje skórę. Zawiera mocznik, ekstrakt z owoców papai i cytryny, które zmiękczają i regenerują. A także wyciąg z rumianku, który koi skórę.
Skarpetki nasączone są żelem, bogatym w kwasy roślinne o działaniu keratolitycznym. Zawierają kwas salicylowy, glikolowy, mlekowy. Oprócz nich w składzie jest także mocznik, który wiąże wodę w głębszych warstwach naskórka, zmiękcza go i nawilża.
Skarpetki marki Life nasączone aktywnym płynem. Zawierają 6,9% kompleks kwasów roślinnych i 3% mocznik, ekstrakt z owoców papai i cytryny. Koją złuszczoną, odnowioną skórę. Dużym plusem jest niska cena w połączeniu z wysoką jakością produktu.
Skarpetki marki SheFoot nasączone są złuszczającą maską z kwasem mlekowym, mocznikiem i kwasem glikolowym. Zawierają także rooibos, imperatacylindrica, ekstrakt z jagód o działaniu przeciwzapalnym i stymulującym odnowę naskórka.