Przygotowanie do wiosny

Wiosenna pielęgnacja. Sprawdź, jak przywrócić ciało do formy!

Koniec zimy to najlepszy moment, żeby zadbać o ciało. Skóra po sezonie niskich temperatur i suchego powietrza bywa szorstka, zaczerwieniona i pozbawiona witalności. Z pomocą przychodzą akcesoria, proste zabiegi możliwe do wykonywania w domu i specjalistyczne kosmetyki z najbardziej nowoczesnymi technologiami. Które są godne uwagi?

Regularny trening, ograniczenie spożycia cukrów prostych i 10-tysięcy kroków dziennie oraz picie przepisowych 8 szklanek wody w ciągu doby, to dobry kierunek na powrót do formy. Natomiast dla skóry – wciąż niewystarczający. Powód? Wymaga ona z naszej strony większej uwagi i poświęcenia czasu. A także zabiegów, które z początku mogą się wydawać wymagające, jednak, kiedy wejdą w nawyk, dają ogromną satysfakcję i efekty gładszej, jędrnej, bardziej elastycznej skóry. 

Zamiast odkładać początki treningów na pierwszy dzień miesiąca lub poniedziałek, oczekiwać pierwszego dnia kalendarzowej wiosny – warto zacząć już dziś. Te trzy małe pielęgnacyjne kroki (z podziałem na różne akcesoria i kosmetyki do wyboru), dają ogromną różnicę w jakości skóry ciała. Od czego zacząć?

Wskazówka! Zrogowaciały i przesuszony naskórek po zimie wpływa na słabsze wchłanianie substancji aktywnych! 

1. Eksfoliacja i stymulacja na wiosnę

Zrogowaciały, nieregularnie złuszczany naskórek przekłada się na: nierówną powierzchnię ciała, wolniejsze mikrokrążenie, problemy z przesuszeniem skóry, słabsze wchłanianie substancji aktywnych. Dlatego ciału warto pomóc złuszczając je na kilka sposobów. Jednymi z najlepszych peelingów są masaże wykonywane na sucho z pomocą szczotki ryżowej lub szorstko zakończonej rękawicy – jak podczas rytuału Hammam.

 

Ekonomiczny sposób na gładkie, miłe w dotyku ciało. Rękawica Kessa ma szorstką powierzchnię, która wykazuje działanie peelingujące bez użycia kosmetyków. Pomaga wykonać bardzo przyjemny i niezwykle pozytywny dla poprawy jakości skóry masaż. Jak jej używać? Najlepiej sięgając po nią dwa razy w tygodniu i masując nogi, pośladki, brzuch, ramiona na sucho – przed wejściem pod prysznic (w kierunku do węzłów chłonnych – od dołu w górę na nogach i rękach). Przy skórze wrażliwej, podatnej na podrażnienia można złagodzić efekt eksfoliacji i wykonywać taki masaż pod prysznicem, na morko. Wcześniej nałożyć na skórę mydło (np. czarne, oliwkowe jak z hammamu) i wymasować całe ciało. Efekt? Gładsza, milsza, lekko zaróżowiona skóra, która lepiej przyjmuje składniki aktywne z pielęgnacji. 

Ekologiczne włókno, drewniany uchwyt, ergonomiczny kształt. Masowanie skóry szczotką to najprostszy domowy sposób na rewitalizację. Szczotki do złuszczania zrogowaciałego naskórka warto używać dwa razy w tygodniu (i jeśli sięgasz po szczotkę, nie nakładaj już peelingu, ani nie używaj rękawicy złuszczającej). Najlepiej na sucho – przed kąpielą. Wówczas jej włoski zdzierają martwe komórki naskórka najbardziej intensywnie. Szczotka stymuluje procesy naprawcze, poprawia drenaż i mikrokrążenie krwi i limfy. Dodatkowy atut – zmniejsza napięcie mięśniowe i przynosi ulgę po całym dniu. Ciało regularnie szczotkowane nabiera elastyczności, a skóra jest bardziej zwarta i napięta – wygląda na młodszą. Podobnie jak w przypadku rękawicy – szczotkę można również stosować na mokro.

Wskazówka! Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z cellulitem jest masaż ujędrniający!

2. Masaż ujędrniający na wiosnę

Po zimie jako alternatywę dla zabiegów gabinetowych, warto polecić sprawdzony i rekomendowany przez najlepsze kosmetolożki masaż bańką chińską. To jeden z najbardziej skutecznych sposobów walki z cellulitem czy nierównościami ciała. Z SuperPharm można go wykonać na dwa sposoby: w wersji ekonomicznej klasyczną silikonową bańką albo w bardziej luksusowym wydaniu – sięgając po bańkę elektroniczną. 

Bańka to sposób na poprawę drenażu i pozbycie się zastoju płynów. Bańki Lash Brow są bardzo wygodne, bo nie wyślizgują się z dłoni – wykonano je z matowego silikonu. W zestawie znajdują się 4 w różnych rozmiarach. Ta w rozmiarze S nadaje się do masażu twarzy. M jest genialna do zabiegu wykonywanego na szyi i w trudno dostępnych miejscach ciała. Najczęściej do wygładzania i modelowania sylwetki można używać bańki w rozmiarze L oraz XL. Przed wykonaniem takiego zabiegu należy nasmarować ciało olejkiem lub odżywczym balsamem, który zapewni poślizg. Na początek bańką trzeba zassać skórę i prowadzić prostymi ruchami w kierunku od dołu do góry – do węzłów chłonnych. Na brzuchu i pośladkach warto natomiast wykonywać ruchy koliste. Zabieg należy powtarzać co 3 dni i przeprowadzić go w serii co najmniej 10ciu, żeby zobaczyć efekty gładszej, bardziej elastycznej skóry.

Antycellulitowy masażer ręczny, który sprawdzi się do modelowania sylwetki, zmniejszenia cellulitu, wygładzenia ciała czy redukcji obrzęków. B-Bubble Body wykorzystuje kilka technologii: masaż próżniowy oparty o podciśnienie, magnetoterapię przyspieszającą metabolizm oraz fototerapię ze światłem czerwonym. Bańką masować można się od stóp do szyi, zachowując wskazany przez producenta kierunek, np. plecy należy traktować urządzeniem w kierunku od góry do dołu, natomiast nogi od łydki w górę, a brzuch i pośladki – ruchami okrężnymi. Urządzenie umożliwia ustawienie kilku różnych stopni mocy wykonywanego zabiegu. B-Bubble Body można porównać do połączenia bańki chińskiej z nowoczesnymi technologiami. Jest przyjemna w użyciu, nie wymaga nakładu pracy, za to przynosi genialne efekty gładszego, smuklejszego ciała i bardziej zwartej skóry.

3. Modelowanie i wygładzanie na wiosnę

Ciało przygotowane eksfoliacją, z pobudzonym drenażem i mikrokrążeniem jest gotowe na przyjęcie składników aktywnych ze specjalistycznych kosmetyków ukierunkowanych na powrót do formy. Ta trójka to niezawodne, sprawdzone na własnej skórze kosmetyki, które pomagają ciału wrócić do formy. 

Preparat, który działa jednocześnie ujędrniająco, antycellulitowo, jak i wspomagająco na spalanie miejscowej tkanki tłuszczowej. To genialny kosmetyczny trener osobisty, który jest skuteczny niezależnie od tego czy się wykonuje aktywność fizyczną czy nie (produkt działa do 24 godzin od aplikacji). Pierwszym, świadczącym o jego skuteczności efektem jest uczucie lekkości. Kosmetyk wspiera drenaż i detoksykuje, co jest zasługą zawartości słynnej borowiny Tołpa. Nawilża, wygładza, a dzięki lekkiej konsystencji szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy.

Kultowy kosmetyk, uznawany za ikonę wygładzania ciała. Elancyl Slim Design zawiera Kompleks Kofeina 3D (z bluszczem, salacją, kofeiną i cekropią), który odpowiada na trzy główne czynniki powodujące powstawanie i gromadzenie się cellulitu. Produkt zapobiega utracie elastyczności, przyspiesza spalanie się miejscowej tkanki tłuszczowej, a także stymuluje szybszą detoksykację organizmu. Zawarty w jego formule ekstrakt perłowy daje efekt natychmiastowego wygładzenia skóry.

Genialny produkt anti-aging lub pro-aging do pielęgnacji od stóp po szyję. Balsam Nivea Q10 Plus zawiera sprawdzony, efektywny składnik ujędrniający, czyli koenzym Q10. Kosmetyk można nakładać na ciało codziennie lub dwa razy dziennie i wykonywać na nim masaż. Uelastycznia skórę, przywraca jej utracone napięcie, stymuluje odnowę komórek i pozwala zachować ciało w formie. 

  1. 21,99 zł
    Najniższa cena: 26,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 26,99 zł

FAQs

  • Jak często należy wykonywać peeling ciała?
    Dla uzyskania najlepszych efektów warto wykonywać peeling ciała 1-2 razy w tygodniu. Częstotliwość zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb skóry oraz jej wrażliwości. Regularne złuszczanie pomaga w usunięciu martwego naskórka i poprawia wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków pielęgnacyjnych.
  • Jakie składniki w kosmetykach pomagają ujędrnić skórę?
    W kosmetykach ujędrniających warto szukać składników takich jak kofeina, L-karnityna, witaminy oraz wyciągi z kasztanowca, alg czy ruszczyka. Składniki te wspomagają mikrokrążenie, a także poprawiają elastyczność skóry i redukują widoczność cellulitu.
  • Czy szczotkowanie ciała na sucho jest bezpieczne dla każdego?
    Szczotkowanie ciała na sucho jest bezpiecznym zabiegiem, jednak osoby z bardzo wrażliwą skórą, stanami zapalnymi, żylakami czy innymi problemami skórnymi powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem takiej pielęgnacji. Warto również pamiętać o dostosowaniu intensywności masażu do indywidualnych potrzeb skóry.
Udostępnij:

Maria Kowalczyk
Autor Maria Kowalczyk Zobacz profil
dziennikarka i redaktorka, zajmująca się od 19 lat pisaniem o urodzie i zdrowiu. Autorka bloga www.nostressbeauty.com oraz konta na instagramie @nostressbeauty . Pracowała w magazynach „Glamour", „Twój Styl", „Elle", prowadziła dział styl w „NaTemat.pl". Obecnie współpracuje m.in. z magazynem online „Vogue.pl" oraz „Wysokie Obcasy". Współautorka portalu www.kosmopedia.org, Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Następny wpis
Włosy pełne objętości. Poznaj pielęgnację, która przywraca gęstość pasm! Czytaj więcej