krem pod oczy jak należy nakładać

Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?

Skóra pod oczami jest najcieńsza i najbardziej delikatna ze wszystkich okolic. Dlatego właśnie w tym miejscu zaznaczają się najpierw objawy zmęczenia, stresu, niezdrowego stylu życia, a także – starzenia. Podstawą pielęgnacji jest więc dobranie odpowiedniego kremu pod oczy. Nie bez znaczenia jest także jego odpowiednia aplikacja. Jak wklepywać krem pod oczy?

Czym różni się krem pod oczy od kremu do twarzy? Często konsystencją – zwykle lżejszą, mniejszą ilością składników aktywnych oraz delikatniejszym zapachem. Skóra wokół oczu jest dużo cieńsza niż na twarzy, ma raptem 0,5 mm grubości. Składa się głównie z naskórka i skóry właściwej i ma znikomą ilość tkanki podskórnej. To sprawia, że właśnie najpierw w tym miejscu widać odwodnienie organizmu czy przesuszenie skóry. Wokół oczu powstają pierwsze zmarszczki mimiczne, zwane kurzymi łapkami. Nie bez znaczenia jest też mikrokrążenie w tej strefie, które jeśli nie przebiega prawidłowo, wpływa na obecność tzw. sińców czy obrzęków. Dlatego skóra wokół oczu to obszar, o który warto dbać od wczesnych lat młodości.

W jakim wieku zacząć stosować krem pod oczy?

Data urodzenia często różni się od wieku skóry. Metryka owszem ma znaczenie, ale większy wpływ na to, w jakiej kondycji jest cera mają geny oraz styl życia. Zdarzają się więc 20-kilkulatki o skórze bliskiej wieku 40 lat i 50-latki o skórze 30-kilkulatek. Najczęściej i najszybciej widać wiek właśnie po kondycji cery wokół oczu. Dlatego ze stosowaniem pierwszego kremu do pielęgnacji tej okolicy nie powinno się zwlekać i najlepiej wprowadzić go dość wcześnie – wraz z kremem nawilżającym lub kremem z antyoksydantami, jak np. witaminą C, czyli około 25. roku życia. To właśnie wtedy – średnio, choć nie jest to regułą – zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne.

Co wpływa na większą ilość zmarszczek wokół oczu?

  • Nieodpowiednia ilość snu
  • Intensywny styl życia
  • Stres
  • Intensywne opalanie się
  • Brak nawodnienia skóry od środka
  • Brak nawilżenia od zewnątrz

Co powinien zawierać pierwszy krem pod oczy? Przede wszystkim składniki nawilżające, zwane humektantami, które magazynują wodę w naskórku, jak np. kwas hialuronowy. Świetnym przykładem jest Hydrain 3 Hialuro Dermedic z kwasem hialuronowym, witaminą E i olejem ze słodkich migdałów. Zmiękcza skórę, chroni przed przesuszeniem i nawilża.

Jak nakładać krem pod oczy?

Skóra wokół oczu poza brakiem tkanki podskórnej jest dodatkowo pozbawiona gruczołów lipidowych. Dlatego wraz z upływem czasu, bardzo często oprócz nawilżenia, potrzebuje też zastrzyku składników odżywczych. A także takich, które stymulują mikrokrążenie krwi i limfy, więc zapobiegają powstawaniu sińców i tzw. worków pod oczami. Rewelacyjny jest krem na cienie i worki pod oczami Remescar. Łączy minerały z glinki i kompleks bipeptydowy, które napinają skórę, redukują zastoje płynów i hamują skurcze mikro-mięśniowe. Jak często nakładać krem pod oczy? Najlepiej wprowadzić go do porannej i wieczornej rutyny i aplikować dwa razy dziennie.

Jeśli pod oczami pojawiają się sine podkówki lub obrzęki, krem powinien zawierać wyciąg z ruszczyku, kasztanowca, kofeinę, arbutynę, arnikę lub świetlik. Dodatkowo warto go trzymać w lodówce i „serwować” skórze o poranku i wieczorem jako zabieg chłodzący. To bardzo poprawia mikrokrążenie i przynosi ulgę wokół oczu. Wybierając krem, który ma zapobiegać powstawaniu sińców i obrzęków, można też zdecydować się na kosmetyk ze specjalnym metalowym, chłodzącym aplikatorem.

 

Jak należy nakładać krem pod oczy?

Krem pod oczy nakładamy od wewnętrznego kącika do zewnętrznego jeśli chodzi o górną powiekę, a na dolnej powiece odwortnie - od zewnątrz do wewnątrz. Podczas aplikacji kremu pod oczy można wykonać uciskowe ruchy drenujące, aby pozbyć się opuchlizny. Na koniec należy lekko wklepać resztki kosmetyku energicznymi ruchami opuszków palców

- wyjaśnia kosmetolog, Emilia Błaszczyk.

Jak opóźnić powstawanie zmarszczek pod oczami?

Skórę wokół oczu warto stymulować substancjami aktywnymi, które poprawiają napięcie i elastyczność naskórka, jak retinol, kolagen, ceramidy czy peptydy. Jeśli wymaga rozświetlenia, warto dawać jej zastrzyk antyoksydantów, w tym witaminę C (wypróbuj świetny krem Sesderma C-Vit). Skóra pod oczami wraz z wiekiem jest coraz bardziej przesuszona, a w takim przypadku należy używać bogatszych, gęstszych i bardziej odżywczych kosmetyków, które będą odpowiadały jej potrzebom. Świetnie sprawdzi się przykładowo krem pod oczy od CeraVe, który zapewnia mocną dawkę nawilżenia. 

Clinic Way Lifting Peptydowy Dr Irena Eris to przeciwzmarszczkowy dermokrem pod oczy przeznaczony dla cery dojrzałej. Zawiera reaktywator odnowy skóry FGF1 LMS®, który hamuje proces starzenia skóry stymulując jej odnowę na trzech poziomach. Natomiast krem pod oczy dla skóry dojrzałej Densitium Contour Des Yeux SVR jest wzbogacony siarczanem dekstranu. Redukuje zmarszczki i zapobiega procesowi opadaniu powiek. Wzmacnia też warstwę ochronną skóry wokół oczu, co wpływa na ich optyczne odmłodzenie. 

A to tylko niektóre z możliwości, jakie można sprawić skórze wokół oczu. Większość nowoczesnych kremów, pomimo bogatych w lipidy i substancje aktywne formuł, nadaje się także do stosowania pod makijaż. Nie pozostawiają bowiem niekomfortowego tłustego filmu.

Wypróbuj kremy pod oczy polecane przez ekspertów:

  1. Cena promocyjna 152,99 zł Cena regularna 169,99 zł
    Najniższa cena:  152,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  2. Cena promocyjna 49,99 zł Cena regularna 67,99 zł
    Najniższa cena:  47,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  3. Cena promocyjna 89,99 zł Cena regularna 120,99 zł
    Najniższa cena:  84,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
Następny wpis
5 najlepszych kosmetyków z retinolem polecanych przez eksperta Czytaj więcej